Karadeniz Pet

veteriner tespiti

Muhabbetseverbiri

Yeni Üye
Merhaba dün kuşumu veterinere götürdüm ve bana 2 ilaç verdi
biri vitamin biri antibiyotikti sorum şu bu verdiği ilaçlar beni boş göndermemek içinmidir yoksa gerçek midir ?
Muhabbet kuşumdaki sorunlar : kafesin altında uyuya kalması,burnunun ortasında şişlik.

İlaçların ismini, kuşun fotoğrafını paylaşır mısın?

Burnunun ortasındaki şişlik neden olur bir fikrim yok. Durumun aciliyeti yoksa antibiyotiğin arayıp ya da gidip vet.e sormadan ne olduğunu öğrenmeden kullanma derim.Muhtemelen baytril verdi. Yalnız elinde baytrilin %2.5 yoktur diğerlerinden verir falan kuşu çok fena yapar. O yüzden öğren dedim. Bir de tecrübeli birileri fikrini paylaşırsa öncelikle onları dikkate al kimse cevap yazmazsa dediğimi yap. İnşallah toparlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:57 -->-> Daha önceki mesaj 19:52 --

Vitaminin ismi doğru değil mi?

Burnunun ortasındaki şişlik neden olur bir fikrim yok. Durumun aciliyeti yoksa antibiyotiğin arayıp ya da gidip vet.e sormadan ne olduğunu öğrenmeden kullanma derim.Muhtemelen baytril verdi. Yalnız elinde baytrilin %2.5 yoktur diğerlerinden verir falan kuşu çok fena yapar. O yüzden öğren dedim. Bir de tecrübeli birileri fikrini paylaşırsa öncelikle onları dikkate al kimse cevap yazmazsa dediğimi yap. İnşallah toparlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:57 -->-> Daha önceki mesaj 19:52 --

Vitaminin ismi doğru değil mi?
baytril vermiş 2.5 miş vitamin adı da sanasolmuş ben yanlış yazmışım pardon.
bir de burnundaki şişlik biraz azaldı ve yaklaşık 1 yıldır bana yakınlık göstermeyen kuş ellerimin üstünde yem yer oldu

Son düzenleme:
İlacı kullandın mı?

Ağzına mı damlattın? Beş güne tamamlıycan mı tedavisini? Enerjisi düştü mü? Eline gelmesi halsizlikten olmasın. Geçmiş olsun inşallah daha iyi olur artık.

Ağzına mı damlattın? Beş güne tamamlıycan mı tedavisini? Enerjisi düştü mü? Eline gelmesi halsizlikten olmasın. Geçmiş olsun inşallah daha iyi olur artık.
ağzına günde 1 damlatıyorum vitamini damlalıkla. Belirli bir zaman söylemedi veteriner, enerjisi biraz düştü elime gelmesi halsizlikten olabilir ama elime yem koyuyorum öyle geliyor ordan ayağıma geliyor göbeğime ve omzuma çıkıyor birde kuş geceleri yerde duruyor ama uyumuyor yerde hiç yenmemiş yemleri yiyor. bir sorum daha olucak bu ilaçlar doğru mudur ?

Son düzenleme:
Kuşun ceresindeki problemin neden kaynaklandığı bilmediğim için doğru yanlış diyemem. Verdiği ilaç antibiyotik ve sen bunu süresine uygun kullanmalısın aksi takdirde sorun yaşarsın. İlacı şırıngada vermiş ama netten prospektüsünü okuyabilirsin. Antibiyotik kullanım süresi 3 gündür iyileşmezse artı 2 gün daha kullanılır. Toplam 5 gün o yüzden 3+2gün denir. Ayrıca antibiyotik kullanımında iç organlarda özellikle bağırsakta meydana gelen tahribat ve faydalı bakterilerin yok olması sebebiyle antibiyotik kullanımı süresince ve sonrasında bir hafta vitamin kullanmak gerekir. Bağırsak florasını normalleştirmek için de probiyotik takviyesi yapılmalıdır. Probiyotik için içme suyuna yoğurt suyu karıştırabilirsin. Suyunu her gün tazelemelisin.

Genelde Baytril veriyorlar toplam 5 gün ağızdan 1 vitamin siz multivitamin olarak eczaneden polivit bebek şurubu Alıp veriniz.Suyuna 10 damla her gün tazeleyin

Genelde Baytril veriyorlar toplam 5 gün ağızdan 1 vitamin siz multivitamin olarak eczaneden polivit bebek şurubu Alıp veriniz.Suyuna 10 damla her gün tazeleyin
Vet. hekim vitamin vermiş zaten sanosol diye. Bir de antibiyotik sonrası iki gün e vitamini kullanımını siz mi önermiştiniz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:26 -->-> Daha önceki mesaj 20:24 --

Ben doğru mu anladım? Sen vitamini ağızdan damlalıkla veriyorsun galiba. Vet. o şekilde mi kullanmanı tavsiye etti? Genelde suyuna karıştırılır biliyorsun.

Vet. hekim vitamin vermiş zaten sanosol diye. Bir de antibiyotik sonrası iki gün e vitamini kullanımını siz mi önermiştiniz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:26 -->-> Daha önceki mesaj 20:24 --

Ben doğru mu anladım? Sen vitamini ağızdan damlalıkla veriyorsun galiba. Vet. o şekilde mi kullanmanı tavsiye etti? Genelde suyuna karıştırılır biliyorsun.

Siz konuşmaları kaçırıyorsunuz sanırım e vitamini desteği ishal hastalığı ile birlikte öneriliyor ayrıca ben multivitamini ağızdan demedim yukarıda yazdıklarımı daha dikkatli okursanız anlaşılır.
Ayrıca vitamin önerdiğini fark ettim ama o vitamini duymadım benim önerdiğim multivitamin kendini kanıtlamış tek multivitamindir.

Son düzenleme:
Siz konuşmaları kaçırıyorsunuz sanırım e vitamini desteği ishal hastalığı ile birlikte öneriliyor ayrıca ben multivitamini ağızdan demedim yukarıda yazdıklarımı daha dikkatli okursanız anlaşılır.
Ayrıca vitamin önerdiğini fark ettim ama o vitamini duymadım benim önerdiğim multivitamin kendini kanıtlamış tek multivitamindir.
Oops konuşmaları kaçırdığım doğru o zaman, sordum öğrendim. Ama sizde yazılanları yanlış anlamışsınız. Vitamini ben önermedim arkadaşın gittiği vet. hekim vermiş. Ben o vitamini arkadaşın anlattıklarından yola çıkarak ağızdan damlattığını anladım.O sorum size değildi...

Benimde dediğim veterinerin önerdiği vitamini duymadım antibiyotik tedavisi Sürecinde hasta kuşa antibiyotik verilirken her gün su tazelenmek Şartı ile vitamini suya 10 damla şeklinde tazelenerek verilir.Normal su verilmez

Veterinere yine gittim bana ivomec diye bir ilaç verdi ensesine damlatıcakmışım bir hafta sonra ama tabi perşembe günü o damlattı burnuna da vazelin sürecekmişim

Geri