petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Veteriner

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Batuhan ŞİMŞEK tarafından 22 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Batuhan ŞİMŞEK

Merhaba arkadaşlar kuşumumun tırnakları uzadı bildiğiniz iyi bir veteriner var mı Ankara için fiyatları uygun olan ??

2. Mert Can YALÇIN

Mert Can YALÇIN New Member

Beğenileri:
    0
    Kendiniz kesin dikkatli bir şekilde veya tarıma götürün oradada keserler, veya petshoplara öyle çok dert edilecek bir yanı yok

3. Batuhan ŞİMŞEK

tırnağında bi bölgeyi kesince thlikeli şeyler olabiliyomuş o doğru mu?

4. Mert Can YALÇIN

Mert Can YALÇIN New Member

Beğenileri:
    0
    Kan damarını keserseniz evet tehlikeli olabilir tırnağı keserken ışığa tutmanızı tavsiye ederim zaten kan damarını göreceksin kan damarını kesmediğiniz sürece hiç bir şekilde bişe olmaz

5. Ferhan Celik

ahşap tünekler bu işi doğal olarak yapmıyor mu ?

6. Selahattin GÖKTAŞ

yapıyor ama bazen aşırı uzadığı zaman kesmek gerekebiliyor. kılcal damarları kesmeyin bişey olmaz. son derece dikkatli olun. ben kuşumu bu sebepten dolayı veterinere götürdüm az daha kaybediyorduk hayvanı.öyle herkese güvenmeyin veteriner bile olsa.

7. Batuhan ŞİMŞEK

Teşekkürler kan damarı kırmızı olan değil mi?

8. oem

oem Guest

arkadaşlar neden kuşunuza bu işi bırakmıyorsunuz?doğada bu hayvanlar veterinere mi gidiyor yada birileri mi yakalayıp kesiyor?tahta tünek alın kafese atın..bir miktar köreltir..kalanınıda kendi koparıyor zaten..tahta tünekte olupda tırnağı 0.5 cm geçen kuş hiç görmedim..yani o kadar karıştırmayın bu işi enfeksiyon kaparsa açık yara bacagı kaybedersiniz..

9. Batuhan ŞİMŞEK

Tamam teşekkürler tahta tüneği her yerde bulabilirim dimi?

10. Selahattin GÖKTAŞ

kendin yap dut dalından öneririm.

11. Batuhan ŞİMŞEK

Direk güzel bir dal bulup az düzenleyip koyabilirim değil mi?

12. Selahattin GÖKTAŞ

evet ama meyve ağacı olursa daha vitaminli olur diye duymuştum.

Sayfayı Paylaş