Karadeniz Pet

Veterinere neden gitmiyoruz ? (Konu dışı)

• Konbuyu başlatan Buğra
  • Başlangıç tarihi
B

Buğra

Guest
Ben bi konuyu merak ettim de foruma yeni üye olmama rağmen veterinere gitmekten çekindiğimizi gördüm nedenini öğrenebilirmiyim ?

Not : hem veterinerde çalışıyorum hemde ALLAH nasip ederse veteriner olucam bi hatamız varsa klinik olarak en azından kendi adımıza düzeltmek isteriz :D.

(İnşallah Bu Sene VETERİNER )ilk olarak şunu belirtmek isterim bazı yerler de veteriner bulunmamakta olanlarda zaten ilgilenmemekte baştan salma yapıp göndermekteler
NOT:Veterinerlik yolunda başarılar kardeşim:)

getirdim 100 lira istedin kalsın mı dicem tedavi ettirmicem mi neden bu dostum

Çünkü daha.çok büyük başlara kedi ve köpeklere bakıyorsunuz :) artı yaşadığım yerde 2 veteriner var bir tanesine kuşun.kursağını ben gösterdim küçük hayvana fazla.ilgi gösterilmiyor bir neden daha 1cc antibiyoyik verip 10 tl istedi bir daha gitmem büyük sorun olmadıkça :)

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler Mehmet bey . Bence muayene ücretini gözden çıkartmalısınız çünkü ozaman daha çok sorumluluk hissediliyor. Onunkide can değilim sonuçta kendimi hastalanınca gidiyoruzda bu minik canlar hastalanınca neden gitmiyoruz ? Mesela geliyor 35 tl muayene ücreti diyoruz kuşu okadara aldım diyor tamamda önemli olan onu aldığın para değil ki canı

Teşekkürler Mehmet bey . Bence muayene ücretini gözden çıkartmalısınız çünkü ozaman daha çok sorumluluk hissediliyor. Onunkide can değilim sonuçta kendimi hastalanınca gidiyoruzda bu minik canlar hastalanınca neden gitmiyoruz ? Mesela geliyor 35 tl muayene ücreti diyoruz kuşu okadara aldım diyor tamamda önemli olan onu aldığın para değil ki canı

çok haklısın

Sizlerde haklısınız normalde biz mesela kapalı kutuda sadece kanatlılara kullanılan antibiyotiği satıyoruz enjektöre kedi köpek için kullanılan ilaçları çekip satmıyoruz sizlerde bu konuda hak veriyorum

çünkü bazı veterinerler gerçekten kuştan hiç anlamıyor... korkuyoruz illaki. ben ilk veterinere gittiğimde hayvan az daha ölüyodu ondan sonra töbe dedim mecbur kalmadıkça gitmem.artık gidince direk ilaç istiyorum muayene falan yok yani güvenmiyorum çünkü. para mesele değil.

işin açıkçası şudur.ufak kuş için hangi veterinere gitsem.aman ben ellemiyeyim kalp krizi geçirir,bu na yapacak birşey yok,ver vitamini ver kalsiyumu gönder gitsin.istiyorlar kedi köpek gelsin.ameliyat işi çıksın para kazanalım.benim oturduğum kartal pendik maltepe civarında 100 adet veteriner varsa hiç biri kuşlara bakmak istemiyor,baksada anlamıyor.bu yzadıklarım yüzünden insanlar gitmek istemiyor veterinere

Kedi kopek den baska kolay kolay bilgi sahbi degiller bu yuzden gidmiyoruz.

Hocam peki.size veterinerlikde kuş bilimini.göstermiyorlar mı :)

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben bi konuyu merak ettim de foruma yeni üye olmama rağmen veterinere gitmekten çekindiğimizi gördüm nedenini öğrenebilirmiyim ?

Not : hem veterinerde çalışıyorum hemde ALLAH nasip ederse veteriner olucam bi hatamız varsa klinik olarak en azından kendi adımıza düzeltmek isteriz :D.

inan bana şuradaki uzun senelerini kuşlara adamış insanlar,çoğu veterinerden daha çok bilgiye sahip.ne derler çok okuyanmı çok gezenmi.insanlar bu hastalıklarla zaman içinde nasıl baş edileceğini öğreniyorlar ve hepsine çok teşekkür ediyorum,sorun ne olursa olsun deneyimli arkadaşlar boş geçmiyor

Birçok hastalık durumunda en iyi tedavi besledigimiz hayvan türüne özgü davranış,beslenme dışkı kontrolü vs vs ,tecrübeyede dayanarak tedavide enbüyük rolü oynar, iyibir erken yapılmış gözlem zaten tabi bilgi dahilinde veteriner gerektirmeyecektir, haricinde veterinere götürmek elbet gerekir ama kaçımız bukadarını yapıyoruz oda tartışılır.

Çok güzel yazmışsınız çok doğruda yazmışsınız ancak kedi köpeğide fakültede ayrıntısı ile öğrenmiyoruz ki kanatlılara kadar öğretiyorlar ancak asıl işi kliniklerde tecrübe ile öğreniyoruz yoksa kimse kedisini getirmese aynı kuşlardaki gibi olur çoğu veteriner bundan dolayı kanatlılara tecrübe sahibi değil bu forumda değil tabiki (öyle olsa foruma üye olmazdık zaten) ama forum dışında kuş besleyen çoğu kişi kuşa az para veriyor ya aman nolcak sanki yenisini alırım kafasında olduğundan kimse kuşunu getirmiyor ve bundan dolayı veterinerlerde kuşlardan anlamıyor yoksa bunun fakülteye bir alakası yok tamamen tecrübe edememeden kaynaklı . Tabiki yokmu acayip düşkün olan kişiler kuşuna tabiki de var mesela geçen kuşu iyileştirdik bayan geldi kuşlarıyla teşekküre

Uzun senelerini adaydan abilerim ablalarım kuşlardan çok güzel anlıyor ve bize yardımcı oluyorlar ALLAH eksik etmesin başımızdan . Hepsine minnettarım peki yıllarını adamış abilerim ablalarım tecrübe ile öğrenmiyorlarmı bu hastalıkları ??? Hiç görmediğimiz bir hastalığı nasıl tanıyabiliriz ki

Lütfen yazdıklarım yanlış anlaşılmasın :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Veterinerler kuşlara pek önem vermiyorlar küçük diye başlarından sallıyorlar.

Güzel bir noktaya değinmişsin kardeşim: "Deneyim"
Şu da var ki bir veteriner için, bir çift kuş beslemek, gözlemek, notlar almak zor olmamalı. Yani sizler de kendinizi geliştirebilirsiniz. İlla kuşun ayağınıza gelmesi yerine. İşte o zaman dönütler güvenilir olacaktır. Müşteri memnuniyeti meselesi yani. :) Benimkisi bir tavsiye ;)

Çok haklısınız ancak terzi kendi söküğünü dikemezmiş :D şaka bi yana haklısınız gerçekten ben mesela başladım beslemeye