petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

vicdan azabı cekıyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve OKAN ÇEVİK tarafından 23 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. OKAN ÇEVİK

OKAN ÇEVİK New Member

Beğenileri:
    1
    yavru muhabbetkusumu annesı beslememıstı bende bıskuvıyle mama yaptım ve kıbrıt copuyle verdım sonrada sırıngayla verdım aksam bıseyı yoktu ama sabah ölmek uzereydı agzını acıp kapatıyordu yıne mamayı verdım belkı aclıktandır dedım verdım ama duzelmedı ve en sonunda öldü burun delıklerı mamaya la kapanmıs gıbıydi acaba nefes alamadıgı ıcın mı ölmüstür ? :(

2. ismail kaan
    Gizli

Olabilir. siz niye öyle bişey yaptınız annesi besliyosa keşke yapmasaydınız

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:35 -->-> Daha önceki mesaj 10:34 --

Olabilir. siz niye öyle bişey yaptınız annesi onun sesine illaki gidicek keşke yapmasaydınız

3. OKAN ÇEVİK

OKAN ÇEVİK New Member

Beğenileri:
    1
    cıftı yenı almıstım dıye evde hıc yem yemedıler yem yemedıgı ıcın yavruyada bakmamıslar foruumdakı arkadaslarda elle besle dedıler nefes alamadıgı ıcın ölebılır mi acaba ?

4. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    yazık olmuş üzüldüm :( şırıngayla nasıl beslediniz ?

5. OKAN ÇEVİK

OKAN ÇEVİK New Member

Beğenileri:
    1
    arkadaslar az once kusa aktım burun delıgındekı mama halen ıslak yanı aksamdan kalmamıs yanı solunum zorlugu nedenıyle ölmemıs buyuk ıhtımal annesı beslemedı dıye ölmüş yavrunun agzına sırıngayla az az sıkıp besledım yelız hanım

6. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

olan olmus artık yapıcak birşey yok buda ileride size tecrübe olabilir

7. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    ne diyelim çok geçmiş olsun

8. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Gecmis olsun. Buyuk ihtimalle siringayla mamayi verirken yemek borusu yerine soluk borusundan verdiniz ve sonucunda kusu kaybettiniz. Siringayla mama vermek her babayigidin harci degildir aman dikkat edin.

9. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    şu forumda her okudugunuzu yapmayın dostum bilip bilmeden tonla şey yazılıyor aksam yazdılar sana dokunma diye

10. Emre TURAN
    Gizli

Ben size beslerler demiştim. Anne beslemezse baba besler dedim. Keşke dokunmasaydınız.
    Ama olan olmuş artık bu da size ders olur. Canınız sağ olsun artık. Kendinizi üzmenin bir faydası yok.

11. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar şrınga tehlikeli lütfen bilenler yapsınlar onlarda da insan gibi nefes ve yemek borusu var sağdan sola doğru şırınga sokulur nefes borusuna basarsanız tabi burundan çıkar hayvanın geçmiş olsun keske 1-2 saat kursak takibi yapsaydınız. üzmeyin canınızı herkesin başına gelebilir

12. OKAN ÇEVİK

OKAN ÇEVİK New Member

Beğenileri:
    1
    aynen olan oldu sagolun yorumunuz ıcın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:16 -->-> Daha önceki mesaj 12:15 --

sagolun tesekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:18 -->-> Daha önceki mesaj 12:16 --

sagolun tesekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:21 -->-> Daha önceki mesaj 12:18 --

bende dokunmayacaktımda anneyle baba yem yemedıler dıye beslememıslerdır dıye zannettım once kıbrıt copuyle verdım sonra yavasca sırıngayla verdım aksam hıcbıseyı yoktu sabahleyın olan olmus yani bence annenın beslememesınden kaynaklandı keske dokunmasaydım ama olan oldu ıste

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:24 -->-> Daha önceki mesaj 12:21 --

cok sagolun hatırlıyorum bende ama bende mamayı vermeseydım bu seferde kusun ölmesine göz yummus gıbı olacaktım içim rahat etsın dıye verdım aksam kusun hıcbıseyı yoktu ama sabah agzını acıp kapatıyordu Allah affetsın bıdahada dokunmam kusa anne beslerse besler yoksa karısmayacam valla

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:29 -->-> Daha önceki mesaj 12:24 --

abı aksam kusun hıcbıseyı yoktu verırken kusun burnundan cıkmadı mama sabah agzından nefesalıyordu ya anne beslemedı dıye yada ben sırıngayla yanlıs verdım bı daha anne beslemese bıle elımı surmeyecem ölürse de kendı kendıne ölsün

13. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0

Sen elinden geleni yapmışsın dostum sıkma canını bak yavru doğdukdan sonra 2 saat içinde beslenmesiw gerekir beslenip beslenmediği kafa altında gırtlağın sağ ve solunda 2 tane kese vardır şiş ve sarı ise beslenmiştir birde sık sık açıp bakma anne kızmasın beslediğini gördüğünde günde 2 kere kursak tayini yapsan yeter

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Mana
    Gizli

Mana Guest

:( cok uzuldum yazık olmuş ama elden çare gelmez

15. OKAN ÇEVİK

OKAN ÇEVİK New Member

Beğenileri:
    1
    anladım abı yardımcın oldugun ıcın cok sagol Allah affetsın Allah sahittir ki elimden geleni yaptım yorumun için cok tesekkurler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:35 -->-> Daha önceki mesaj 12:34 --

aynen elden bısey gelmıyor cok sagolun yorumunuz ıcın

16. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    aklımda kalsın diye soruyorum agzına az az versek peki yavasca yutar mı sıkmadan cok az damlattıgımızı düşün

17. OKAN ÇEVİK

OKAN ÇEVİK New Member

Beğenileri:
    1
    valla yutuyordu hıcbısyı yoktu ıste elden ne gelır

18. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    O şekilde de beslenir fakt yorar sizi 3-4 saatde bir beslemek lâzım malum birde doğal yollara bırakın derim :)

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. OKAN ÇEVİK

OKAN ÇEVİK New Member

Beğenileri:
    1
    ben 1 cıftı ve 1 de yavrusunu aldım bu cıftın altında 3 yavru vardı ıkısını uretıcı dıger cıftlere verdı bu yavrununda tüylerı tamamlanmaya yakındı yanı cok kucukte degıldı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:53 -->-> Daha önceki mesaj 12:52 --

neyse tecrube olur bende dersımı aldım artık

20. Tuan MAKSEL
    Gizli

Kardesim mamayi soluk borusuna vermissin bu yontemi yaninda anlayan biri gosterip yapmalisin uzuldum

Sayfayı Paylaş