Karadeniz Pet

vicdan azabı cekıyorum

Kardesim mamayi soluk borusuna vermissin bu yontemi yaninda anlayan biri gosterip yapmalisin uzuldum

galıba oyle olmus artık olan oldu yanlıslıkla ve ıyı nıyetımle ama soluk borusuna kacsaydı o dakıka ölmezmiydi acaba

yahu birde yeni yavrulu çiftin yeri neden değiştirilir neden satılır neden alınır

Bilinçsizce yaptigin için öyle olmuştur kolay değil boyle seyler

arkadaşlar,
bu şırınga ile 2 türlü veriyorlar galiba.
1.si direk yemek borusuna veriyor şırınganın ucunu/hortumunu, basıyor bütün mamayı kursağa,
2.si yavaş yavaş yavrunun h-gagasının ucuna dayıyor şırıngayı aheste aheste besliyorlar.
ben hiç deneyemedim .. hiç yavru alamadığımdan..

yahu birde yeni yavrulu çiftin yeri neden değiştirilir neden satılır neden alınır

cunku elazıgda adam akıllı bı tane esnaf yok dıye alınıp satılır kardesım uc yıl ıcınde 5 cıft kus aldım bı cıftten bıle hayır gormedım ya öldüler yada bir ciftlesme belırtısı bıle vermedıler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:34 -->-> Daha önceki mesaj 20:32 --

arkadaşlar,
bu şırınga ile 2 türlü veriyorlar galiba.
1.si direk yemek borusuna veriyor şırınganın ucunu/hortumunu, basıyor bütün mamayı kursağa,
2.si yavaş yavaş yavrunun h-gagasının ucuna dayıyor şırıngayı aheste aheste besliyorlar.
Ben hiç deneyemedim .. Hiç yavru alamadığımdan..

aynen abı ben 2. Yontemı uyguladım ama yanlıs yaptıgımı zannetmıyorum ondan olsaydı hemen can verırdı yavru sabah kalktıgımda halen yasıyordu %90 annesı beslemedi

Geri