Karadeniz Pet

videodaki banyoluğu nereden bulurum

Bunu kendiniz yapabilirsiniz.

Daha önce görmüştüm ama şimdi videosunu bulamadım.Suyu devirdaym eden bir motorla yapılabiliyor. (en uygunu akvaryumlarda kullanılan motorlar) Üstten akan suyun kabın altından toplanarak tekrar motora verilmesiyle bir döngü oluşturuluyor.

evet denedim şimdi meğerse çok basit herkesin yapabilceği bişeymiş.akvaryum temizlemek için kullanılan motoru parçalarından ayırıp çanağın içine sabitleyince oluyor.

Akvaryum iç filtresinin pisliği tutmaya yarayan alttaki aparatı ve süngeri çıkarın. Sadece kafası kalsın. onu da herhangi bir kaba sabitleyip ucuna hortum takın. Sonra taş ve su işte :)

akvaryum motoru derken hani suyu temizletmek için kullandığımız içine kömür filan koyulan şeyin motoru mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:17 -->-> Daha önceki mesaj 13:07 --

yaptım oldu :)
yaptığını bir videoya çekip foruma atarsan bence çok iyi olur yapmak isteyenler yararlanabilir

yaptığını bir videoya çekip foruma atarsan bence çok iyi olur yapmak isteyenler yararlanabilir

merhaba, ben nasıl yaptığımı kısaca anlatayım, hafta sonu güzel bir video çekip atmaya çalışırım.

eskiden akvaryumum vardı. o sebepten elimde zaten akvaryum suyu temizlemeye yarayan cihazdan vardı tesadüf. cihazı parçalarından ayırdım (gerçi sonra farkettim ki ayırmasam da bir sıkıntı olmazmış sadece daha fazla yer kaplar hatta daha iyi bile olur suyun temizlenmesi açısından bence).

akvaryumda havalandırma amaçlı kullanılan silikon hortumlar olur akvaryumcularda metresi bir iki liraya satılıyordu en son.neyse ondan 15- 20 cm uzunluğunda bir parça kestim. motorun su çıkan borusuna taktım, hortum biraz dar geldi çakmakla hortumu ısıtarak biraz genişlettim.

geniş yayvan bir tabağın içine motoru hortumu yukarı gelicek şekilde sabitledim. kendisinin sabitlemek için küçük vantuzları var zaten ama ben sağlam olsun diye üzerine bir iki taş koydum.

sonra sistemi denedim gayet başarılı oldu. boncuğum daha alışmadı ama ilgisini çekti. ilerki günlerde seveceğinden eminim :)

benim gibi böyle şeylere meraklı olan arkadaşlar için umarım faydalı bir açıklama olmuştur. :)

Geri