petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

videodaki banyoluğu nereden bulurum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Turkuazz tarafından 4 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Turkuazz

Turkuazz Member

Beğenileri:
    0
  2. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Bunu kendiniz yapabilirsiniz.

3. Turkuazz

Turkuazz Member

Beğenileri:
    0
    ben de bulamazsam kendim yapmayı düşünüyorum. ama nasıl yapılır bilmiyorum. yardımcı olursanız çok sevnirim

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Akvaryum motoruyla yapılabiliyor sanırım

5. Turkuazz

Turkuazz Member

Beğenileri:
    0
    akvaryum motoru derken hani suyu temizletmek için kullandığımız içine kömür filan koyulan şeyin motoru mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:17 -->-> Daha önceki mesaj 13:07 --

yaptım oldu :)

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Daha önce görmüştüm ama şimdi videosunu bulamadım.Suyu devirdaym eden bir motorla yapılabiliyor. (en uygunu akvaryumlarda kullanılan motorlar) Üstten akan suyun kabın altından toplanarak tekrar motora verilmesiyle bir döngü oluşturuluyor.

7. Turkuazz

Turkuazz Member

Beğenileri:
    0
    evet denedim şimdi meğerse çok basit herkesin yapabilceği bişeymiş.akvaryum temizlemek için kullanılan motoru parçalarından ayırıp çanağın içine sabitleyince oluyor.

8. Paşa

Paşa New Member

Beğenileri:
    0
    Akvaryum iç filtresinin pisliği tutmaya yarayan alttaki aparatı ve süngeri çıkarın. Sadece kafası kalsın. onu da herhangi bir kaba sabitleyip ucuna hortum takın. Sonra taş ve su işte :)

9. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    yaptığını bir videoya çekip foruma atarsan bence çok iyi olur yapmak isteyenler yararlanabilir

10. Turkuazz

Turkuazz Member

Beğenileri:
    0
    merhaba, ben nasıl yaptığımı kısaca anlatayım, hafta sonu güzel bir video çekip atmaya çalışırım.

eskiden akvaryumum vardı. o sebepten elimde zaten akvaryum suyu temizlemeye yarayan cihazdan vardı tesadüf. cihazı parçalarından ayırdım (gerçi sonra farkettim ki ayırmasam da bir sıkıntı olmazmış sadece daha fazla yer kaplar hatta daha iyi bile olur suyun temizlenmesi açısından bence).

akvaryumda havalandırma amaçlı kullanılan silikon hortumlar olur akvaryumcularda metresi bir iki liraya satılıyordu en son.neyse ondan 15- 20 cm uzunluğunda bir parça kestim. motorun su çıkan borusuna taktım, hortum biraz dar geldi çakmakla hortumu ısıtarak biraz genişlettim.

geniş yayvan bir tabağın içine motoru hortumu yukarı gelicek şekilde sabitledim. kendisinin sabitlemek için küçük vantuzları var zaten ama ben sağlam olsun diye üzerine bir iki taş koydum.

sonra sistemi denedim gayet başarılı oldu. boncuğum daha alışmadı ama ilgisini çekti. ilerki günlerde seveceğinden eminim :)

benim gibi böyle şeylere meraklı olan arkadaşlar için umarım faydalı bir açıklama olmuştur. :)

Sayfayı Paylaş