Karadeniz Pet

Virkon S ve Dezenfektanlar Hakkında

Süleyman YERLİ

Onursal Üye
Screenshot_2017-09-24-22-27-31-1.png

Virkon S isimli dezenfektanı uzun zamandır kullanıyorum. Mucize etkisi var mıdır bilemem ama şimdiye kadar kuşlarımda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Özellikle virüsler üzerinde etkili olmasıyla dikkatimi çekti. Kuş gribi, salmonella, mantarlar ve daha birçok (500 kadar deniliyor) virüs, bakteri ve mantar üzerinde çok güçlü etkiye sahip olmasıyla beraber, belirtilen oranlarda kullanıldığında, hatta kullananların söylediği kadarıyla, canlıların aşırı miktarda kullanması haricinde, canlı sağlığı açısından hiçbir olumsuz durumla karşılaşılmıyor. Malumunuz, antibiyotikler virüsler üzerinde etkili olmuyor, bu nedenle virüslerden kurtulmak için kullanılması gereken ürünlerden biri. Kuşların üzerinde ve çimlendirilmiş tohumlarda kullanmama rağmen hiçbir olumsuz etkisini görmedim.
Buraya şöyle bir not düşeyim; bu dezenfektanı kullanmaya başladıktan sonra kuşlarımda çok kısa süreli geçici ve nadir ishaller haricinde hiçbir hastalık yaşamadım. Kafesleri haftada bir defa bu ürün ile dezenfekte edip, şişenin dibinde kalan kısmını bir miktar daha sulandırıp kuşların üzerine spreyliyorum.
Tecrübeyle sabitlenmiş kaliteli dezenfektanlar biliyorsanız, veya bu ürünle ilgili tebrübelerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Son düzenleme:
Bilgilendirme için teşekkürler Süleyman bey.