Karadeniz Pet

Virüs Şüphesi/Vitamin Eksikliğ.

Anıl ATIŞ

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Virüs Şüphesi/Vitamin Eksikliği.

Bügün mavişimi veterinere götürcem bu ürünleri önerdi vitamin eksikliği var 1 hafta sonra kontrol'a gidicek bu ürünleri kullanan arkadaşlar varmı ?

ürünler hakkında kısa bi bilgi almak istiyorum, Şırınga ile mi damlatalım?
Cuma günü kontrole götürcem Kan testi yapıcaklardı yapmak için imkanları yoktu :)

_
_
_
_

Son düzenleme:
Geçmiş olsun araştırdım ilaçları içerik olarak çok iyi, fakat bebek ilaçları bunlar,şahsi düşüncem yanılmıyorsam Neo-Terramycin+Vitamin, Vita sure mama hariç diğer ilaçlarla aynı görevi görüyor,sanırım sizin kuşta da kusma vardı. Bende veterinere götürdüm Neo-Terramycin+Vitamin verdi 10 gün boyunca sularına 2 pirinç tanesi katabilirsin içmezlerse her gün 1 damla ağzına damlata bilirsin dedi. 2 gündür kullanıyorum,bir gelişme olursa yazarım,sizde bir fayda görürseniz yazarsanız sevinirim aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum...

Geçmiş olsun. Bu ilaçlar insan için değil mi?
Demek kuşlar için de olabiliyor...

Geçmiş olsun araştırdım ilaçları içerik olarak çok iyi, fakat bebek ilaçları bunlar,şahsi düşüncem yanılmıyorsam Neo-Terramycin+Vitamin, Vita sure mama hariç diğer ilaçlarla aynı görevi görüyor,sanırım sizin kuşta da kusma vardı. Bende veterinere götürdüm Neo-Terramycin+Vitamin verdi 10 gün boyunca sularına 2 pirinç tanesi katabilirsin içmezlerse her gün 1 damla ağzına damlata bilirsin dedi. 2 gündür kullanıyorum,bir gelişme olursa yazarım,sizde bir fayda görürseniz yazarsanız sevinirim aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum...

Merak ettiğim konu mamayı nasıl vereceğiz damlatip mi yoksa yavru besler gibimi

Son düzenleme:
Vitasure : Çocuğunuzun iştahsız olması, öğün atlaması, yeterince sebze-meyve yememesi, faydasız kaloriler alması durumlarında yeterli ve dengeli beslenme sağlar.

Güzel bir şeye benziyor bu Vitasure. Kuşlar için üretilen elle besleme maması gibi bir mantık ile reçeteye yazılmış sanırım.
Reçetede damla yazıyor, buna göre tahminen bir elinizle kuşun gagasını aralayacaksınız, diğer elinizle damlalık
kullanarak ağzının içine damlatacaksınız. 4x6 hesabıyla günde toplam 24 damla oluyor.
Birinden yardım alınabilir, siz yumuşak bir şekilde ağzını aralarken diğer kişi damlatabilir.
Mamanın nasıl hazırlanacağı üzerinde yazıyordur. Sıcak su ile hazırlanıyorsa, hazırlayıp ılıklaşana kadar beklemeniz gerekecek.

Oncelikle gecmis Olsun,Ben polivlt blr ara kullandim Bana da veteriner onerdi kendini ispatlamis blr iliac oldugunu soyledi, yanilmiyorsam normal suluga 10 damla seklindeydi bu da 0,2 cc denk geliyor sanirim

Vitasure : Çocuğunuzun iştahsız olması, öğün atlaması, yeterince sebze-meyve yememesi, faydasız kaloriler alması durumlarında yeterli ve dengeli beslenme sağlar.

Güzel bir şeye benziyor bu Vitasure. Kuşlar için üretilen elle besleme maması gibi bir mantık ile reçeteye yazılmış sanırım.
Reçetede damla yazıyor, buna göre tahminen bir elinizle kuşun gagasını aralayacaksınız, diğer elinizle damlalık
kullanarak ağzının içine damlatacaksınız. 4x6 hesabıyla günde toplam 24 damla oluyor.
Birinden yardım alınabilir, siz yumuşak bir şekilde ağzını aralarken diğer kişi damlatabilir.
Mamanın nasıl hazırlanacağı üzerinde yazıyordur. Sıcak su ile hazırlanıyorsa, hazırlayıp ılıklaşana kadar beklemeniz gerekecek.

sağolun hocam pekı şırınga ile mi damlatcam ağzına ? pek beslemedim bu şekil.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:35 -->-> Daha önceki mesaj 20:34 --

Oncelikle gecmis Olsun,Ben polivlt blr ara kullandim Bana da veteriner onerdi kendini ispatlamis blr iliac oldugunu soyledi, yanilmiyorsam normal suluga 10 damla seklindeydi bu da 0,2 cc denk geliyor sanirim

günlük 2 damla söyledi ezcaneci korktuğum konu ağzına damla atarken boğulması.

Ben fotoğraftaki gibi eczaneden damlalık aldım çok rahat bir şekide doz aşımı yapmadan ilacı verebiliyorum. Şırınga ile denedim zor oluyordu ve dozajı ayarlıyamıyorsun

ak-8046.jpg

Ben fotoğraftaki gibi eczaneden damlalık aldım çok rahat bir şekide doz aşımı yapmadan ilacı verebiliyorum. Şırınga ile denedim zor oluyordu ve dozajı ayarlıyamıyorsun

ak-8046.jpg

bügün şırınga ile deniycem olmazsa senin bu damlalıkdan alalım.

Geçmiş olsun Can.. Vitamini suyuna ekleyeceksin. Mamayı hazırlayıp ufak bir kapta önüne koy yemesi lazım kendi. Bir de antibiyotik vermiş. Hem vitamin eksiliği deyip bir de neden antibiyotik veriyorlar. Zaten doktora git hemen antibiyotik yazıyor. Şartlanmış hepsi başka tedavi yok sanki.
Kusma devam ediyor mu?

Geçmiş olsun Can.. Vitamini suyuna ekleyeceksin. Mamayı hazırlayıp ufak bir kapta önüne koy yemesi lazım kendi. Bir de antibiyotik vermiş. Hem vitamin eksiliği deyip bir de neden antibiyotik veriyorlar. Zaten doktora git hemen antibiyotik yazıyor. Şartlanmış hepsi başka tedavi yok sanki.
Kusma devam ediyor mu?

sağol abi şöyle diyim mamayı yemedi ben ağzına damlattım antibiyotik 2 damla koydum o yüzden antibiyotiği kesicem cuma günü getirin diyo

bu arada Yemlikleri çıkarttım yem verme diyor? ne yapalım

Sen şimdi gece yatarken yemlikleri çıkart.
Sabah 10-11 gibi o mamadan hazırla önüne koy, yarım saat izle. Yese de yemese de yemlikleri geri tak, mama kalsın 3-4 saat. Ertesi gün aynını yaparsın yine cumaya kadar.

abi yanlız mama katı değil sıvı şeklinde bu çay tabağınamı koyayım

Tamamdır abi şuan kusma falan olmadı inşallah iyi gelicek Antibiotik 1 damla verdim onuda kesiyorum.

Tamam abi allah razı olsun abi cuma günü sana söylerim.

Levent, bu mama hazırlandığında muhtemelen süt kıvamında oluyor.
Çocuğu olanlar bilir; Aptamil, SMA, vs. gibi sütü az olan annelere de tavsiye edilen ve
biberon ile verilen sıvı tip bir mama olduğunu düşünüyorum.
Bizim kuşlara verdiğimiz gibi katı bir şey değil. Zaten Can da sıvı olduğunu söylemiş.
Dolayısıyla kap içinde verilirse içmez bunu, damlalıkla zoraki verilmesi gerekiyor bence.
Reçetede de öyle yazıyor.

Geri