petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Virüs Şüphesi/Vitamin Eksikliğ.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Anıl ATIŞ tarafından 11 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
    Virüs Şüphesi/Vitamin Eksikliği.

Bügün mavişimi veterinere götürcem bu ürünleri önerdi vitamin eksikliği var 1 hafta sonra kontrol'a gidicek bu ürünleri kullanan arkadaşlar varmı ?

ürünler hakkında kısa bi bilgi almak istiyorum, Şırınga ile mi damlatalım?
    Cuma günü kontrole götürcem Kan testi yapıcaklardı yapmak için imkanları yoktu :)

_
    _
    _
    _

#1 Anıl ATIŞ, 11 Ocak 2016
    Son düzenleme: 11 Ocak 2016
  2. Gökhan kaplan

Gökhan kaplan New Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun araştırdım ilaçları içerik olarak çok iyi, fakat bebek ilaçları bunlar,şahsi düşüncem yanılmıyorsam Neo-Terramycin+Vitamin, Vita sure mama hariç diğer ilaçlarla aynı görevi görüyor,sanırım sizin kuşta da kusma vardı. Bende veterinere götürdüm Neo-Terramycin+Vitamin verdi 10 gün boyunca sularına 2 pirinç tanesi katabilirsin içmezlerse her gün 1 damla ağzına damlata bilirsin dedi. 2 gündür kullanıyorum,bir gelişme olursa yazarım,sizde bir fayda görürseniz yazarsanız sevinirim aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum...

3. Mert Kalemci

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun. Bu ilaçlar insan için değil mi?
    Demek kuşlar için de olabiliyor...

4. Anıl ATIŞ

Beğenileri:
    27

Merak ettiğim konu mamayı nasıl vereceğiz damlatip mi yoksa yavru besler gibimi

#4 Anıl ATIŞ, 11 Ocak 2016
  5. Gökhan kaplan

Gökhan kaplan New Member

Beğenileri:
    0
    Reçeteye göre damlatarak vereceksiniz, biraz da mamanın kıvamına bağlı bence.

#5 Gökhan kaplan, 11 Ocak 2016
  6. Simay Yetiş

Beğenileri:
    0
    Kuşlara baksen bebek vitaminleri ile besleniyor :)

7. Mert Kalemci

Beğenileri:
    0
    Vitasure : Çocuğunuzun iştahsız olması, öğün atlaması, yeterince sebze-meyve yememesi, faydasız kaloriler alması durumlarında yeterli ve dengeli beslenme sağlar.

Güzel bir şeye benziyor bu Vitasure. Kuşlar için üretilen elle besleme maması gibi bir mantık ile reçeteye yazılmış sanırım.
    Reçetede damla yazıyor, buna göre tahminen bir elinizle kuşun gagasını aralayacaksınız, diğer elinizle damlalık
    kullanarak ağzının içine damlatacaksınız. 4x6 hesabıyla günde toplam 24 damla oluyor.
    Birinden yardım alınabilir, siz yumuşak bir şekilde ağzını aralarken diğer kişi damlatabilir.
    Mamanın nasıl hazırlanacağı üzerinde yazıyordur. Sıcak su ile hazırlanıyorsa, hazırlayıp ılıklaşana kadar beklemeniz gerekecek.

8. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Oncelikle gecmis Olsun,Ben polivlt blr ara kullandim Bana da veteriner onerdi kendini ispatlamis blr iliac oldugunu soyledi, yanilmiyorsam normal suluga 10 damla seklindeydi bu da 0,2 cc denk geliyor sanirim

9. Anıl ATIŞ

Beğenileri:
    27

sağolun hocam pekı şırınga ile mi damlatcam ağzına ? pek beslemedim bu şekil.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:35 -->-> Daha önceki mesaj 20:34 --

günlük 2 damla söyledi ezcaneci korktuğum konu ağzına damla atarken boğulması.

10. Gökhan kaplan

Gökhan kaplan New Member

Beğenileri:
    0
    Ben fotoğraftaki gibi eczaneden damlalık aldım çok rahat bir şekide doz aşımı yapmadan ilacı verebiliyorum. Şırınga ile denedim zor oluyordu ve dozajı ayarlıyamıyorsun

11. Anıl ATIŞ

Beğenileri:
    27

bügün şırınga ile deniycem olmazsa senin bu damlalıkdan alalım.

12. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Geçmiş olsun Can.. Vitamini suyuna ekleyeceksin. Mamayı hazırlayıp ufak bir kapta önüne koy yemesi lazım kendi. Bir de antibiyotik vermiş. Hem vitamin eksiliği deyip bir de neden antibiyotik veriyorlar. Zaten doktora git hemen antibiyotik yazıyor. Şartlanmış hepsi başka tedavi yok sanki.
    Kusma devam ediyor mu?

13. Anıl ATIŞ

Beğenileri:
    27

sağol abi şöyle diyim mamayı yemedi ben ağzına damlattım antibiyotik 2 damla koydum o yüzden antibiyotiği kesicem cuma günü getirin diyo

bu arada Yemlikleri çıkarttım yem verme diyor? ne yapalım

14. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Sen şimdi gece yatarken yemlikleri çıkart.
    Sabah 10-11 gibi o mamadan hazırla önüne koy, yarım saat izle. Yese de yemese de yemlikleri geri tak, mama kalsın 3-4 saat. Ertesi gün aynını yaparsın yine cumaya kadar.

15. Anıl ATIŞ

Beğenileri:
    27
    abi yanlız mama katı değil sıvı şeklinde bu çay tabağınamı koyayım

16. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Mama toz halinde değil mi? Ilık su ile karıştırıp yapacaksın sanırım. Mamalık yoksa çay tabağı olur. İçinden rahat yiyebileceği plastik bir kap olur. Kafes tabanına koyabilirsin. Tünek altına denk gelmesin, içine kaka yapmasın.

17. Anıl ATIŞ

Beğenileri:
    27
    Tamamdır abi şuan kusma falan olmadı inşallah iyi gelicek Antibiotik 1 damla verdim onuda kesiyorum.

18. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Can, istersen kesme antibiyotiği. Ben doktor değilim. En azından cumaya kadar ver. Oraya gittiğinde söylediklerinin yapmış olarak git. Cumadan sonra devam etmezsin.

19. Anıl ATIŞ

Beğenileri:
    27
    Tamam abi allah razı olsun abi cuma günü sana söylerim.

20. Mert Kalemci

Beğenileri:
    0
    Levent, bu mama hazırlandığında muhtemelen süt kıvamında oluyor.
    Çocuğu olanlar bilir; Aptamil, SMA, vs. gibi sütü az olan annelere de tavsiye edilen ve
    biberon ile verilen sıvı tip bir mama olduğunu düşünüyorum.
    Bizim kuşlara verdiğimiz gibi katı bir şey değil. Zaten Can da sıvı olduğunu söylemiş.
    Dolayısıyla kap içinde verilirse içmez bunu, damlalıkla zoraki verilmesi gerekiyor bence.
    Reçetede de öyle yazıyor.

Sayfayı Paylaş