Karadeniz Pet

Vision kullananlar için yuvalık takımı

• Konbuyu başlatan kaksoy
  • Başlangıç tarihi
K

kaksoy

Guest

Selamlar arkadaşlar hagen kfesime geçen hafta aldigim yuvalığı dün takabildim sonunda daha öncede sölediğim gibi bu kadar pahalı kafeslere yuvalık takmak için yer yapmamışlar hatta hagen e özel yuvalık satmalarına rağmen böyle birseyi nasil atlamışlar anlaşılır değil...

Sonuç olarak mecburen yuvalık takmak için kafesten 3 teli kesmek zorunda kaldim ve yuvalığı monte ettim aksam ilk basta biraz uzak durdular sabah baktiğimda dişi ve erkek yuvalık girisine ince ince yaklasmaya içireye bakmaya basladilar bakalim ne olacak ilerde...

alcam talas dün petshop kapaliydi bide bu direk plastik değil altta bir parça daha var oda plastik ama hem temizlemesi kolay olsun hemde yumurtaya zarar gelmesin diye yuvalığı çikarmadan komple disari çikartabildiğin bi parça daha var videosunu buldum

Vision Plastic Nest Box - Review - YouTube

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:34 -->-> Daha önceki mesaj 11:33 --

kesilen tellerın ucları sıvrı gıbı duruyor kuşlarına zarar verebılır.

evet onların uçlarını zimparalamam lazim

Bence hiç hoş değil plastikten yuvamı olur kuşun doğasına aykırı.

yuvalığın içindeki tas plastik ve kaygan yüzeyli olduğundan doğan yavruların ayağı kayabilir.dikilmekte zorluk çekebilir veya paytak olabilir.ince bir zımpara yardımı ile içinin kayganlığını alırsan daha güzel olur

evet bende sevmedim plastik olmasini ama baya bi arastirdim bundan yavru alan çok insan var özellikle yurtdışında çok var hagen yuvalık kullanan bakalim görcez sabah kurcaliyorlardı yuvayı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:38 -->-> Daha önceki mesaj 11:38 --

yuvalığın içindeki tas plastik ve kaygan yüzeyli olduğundan doğan yavruların ayağı kayabilir.dikilmekte zorluk çekebilir veya paytak olabilir.ince bir zımpara yardımı ile içinin kayganlığını alırsan daha güzel olur

aynen onu yaptim bile komple zimparaladim içine talasta koyunca sorun olmaz gibime geliyo

ilerde yumurtlarsa sorun olur gibi geldi bana devamli elimi kafese sokmak korkutabilir kuslari diye disardan taktim hem temizliği hem kontrolu çok kolay çünkü bu yuvalığın dışarda olduğu zaman temizlik için içinde ekstra bir parça daha var komple çıkartıp temizliyebiliyorsun

Bu koskoca hagen neden hala yuvalık kapısı yapmıyo merak ediyorum

hagen tek kuş besleyenler için veya papağan besleyenlerin kullanması için tasarlamışlar bence sonradan gelen isteklerle yuvalık ta yapılmış olabilir.

aslında mantıklı yaptığınız ama kafese kıyamıyor insan :D biraz dursun da bakalım artık ypacaz bişeyler. :D

aslında mantıklı yaptığınız ama kafese kıyamıyor insan :D biraz dursun da bakalım artık ypacaz bişeyler. :D

kendi yuvalığıda baya pratik ve kullanışlı eğer yuvalığı çikartirsam oraya göre bi tel kestirip plastik kelepçelerle sağlam bir sekilde kapatirim diye dusundum ben sonuçta kuşlarimizin rahati için aliyoruz bu kafesleri ilk başlarda bende kiyamadimda baktim olcak gibi değil kestim gitti :)

Bu tür kafesler için en uygun yuvalık budur,kafes kapılarından bir tanesine takıyorsunuz,diğer kapıyı yine rahatça kullanabilirsiniz...

Ferplast Nido Ahşap Yuvalık / Kuş / Muhabbet Kuşu / Kafesler / Juen Pet Market / Pet Shop

yuvalığın altı açık kalırki bunlarin kapisi baya yüksek çünkü kapağı açıp bunu taktinmi alt tarafi baya bi açık kalacak normal kafesler gibi kare değil kapilari dik dikdörtgen olarak düşün

Kalmıyor, yuvalıkla beraber gelen tel kancayı biraz yukarı sonra aşağı doğru büküp kanca yaparak kafese takacaksınız.

Kafesin açık kalan kapısını da yuvalığa tutturabilirsiniz kancalı lastik ile, şüphe varsa görsel yükleyebilirim akşama...

Kalmıyor, yuvalıkla beraber gelen tel kancayı biraz yukarı sonra aşağı doğru büküp kanca yaparak kafese takacaksınız.

Kafesin açık kalan kapısını da yuvalığa tutturabilirsiniz kancalı lastik ile, şüphe varsa görsel yükleyebilirim akşama...

şüphe olurmu doğrudur ben hiç araştırmadım diğer yuvalıkları direk bunu alip kestim bide bendeki m01 bu kafes salma gibi 4-5 kuş duruyor hagen'de diğer çiftlerim baska kafeslerde olduğu için yanyana duruyor tüm kafeslerin yuvalığın yanda olmasi benim daha çok işime geliyo ama istersen yeni alanlar için bi foto yüklersen diğerleri kesmemis olur kafeslerini bilgi için teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:14 -->-> Daha önceki mesaj 00:11 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:21 -->-> Daha önceki mesaj 00:14 --

Arkadaşlar yuvanın yan tarafından geçmekte olan kancalı lastik yuva kapağının açılmasına engel değildir ve kafesin kapağı ile yuvayı sabitlemektedir.

Ayrıca yuva ön üst taraflarındaki iki kanca ile kafese asılıdır , düşme ihtimali yok...

Kancalı lastikte her hangi bir yük söz konusu değil, maksat aşağıya sarkık duran kafes kapağını tutsun.

Ve kafesin diğer kapısını rahatça kullanabiliyorsunuz, resimlerde iki kafes yanyana, resimler gece çekildi, görüntü sizleri aldatmasın, saygılar ...