Vitaform lazıım:/

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve tuğçeoralkn tarafından 29 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

 1. tuğçeoralkn
  Çevrimdışı

  tuğçeoralkn Bakıp Çıkıcam

  Katılım:
  18 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  8
  Beğenileri:
  0
  merhabalar. vitaform yada muadilini arıyorum mubişim için yardımcı olabılcek olan varmı? üretimi durdurulmus ama illaki bir yerlerde kalmıstır?? :(
   
 2. cetinates
  Çevrimdışı

  cetinates Profesyonel

  Katılım:
  9 Eylül 2013
  Mesajlar:
  429
  Beğenileri:
  3
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  Ankara
  vitaform ile etken maddesi aynı olan neo-terramycin+vitamin var,kuşunuzun hastalığı nedir ? bu ilaçlar vitamin verir gibi sağlıklı kuşa verilmez.

  NEO-TERRAMYCİN + VİTAMİN, Toz (PFİZER)

  Formülasyonu : 1 gram oral toz içeriğinde; 58.15 mg oksitetrasiklin hidroklorür, 64.05 mg neomisin sülfat, 5.3 Vitamin A, 1.1 mg Vitamin D3, 1.45 mg Vitamin K, 1.55 mg Vitamin E, 5.3 mg Vitamin B12, 1.8 mg Riboflavin, 9 mg Niasinamid ve 6 mg Kalsiyum Pantotenat bulunmaktadır.

  Neo-Terramycin+Vitamin, kanatlılarda ve ruminantlarda sıklıkla karşılaşılan sindirim ve solunum sistemi hastalıkları başta olmak üzere, diğer sistemik enfeksiyonların sağaltımı amacıyla oksitetrasiklin, neomisin ve çoğul vitamin kombinasyonu esasına göre hazırlanmış olan, toz bir ürün formülasyonudur.

  Farmakolojisi ve özellikleri : Neo-Terramycin+Vitamin, bakteriyel enfeksiyonlar ve vitamin eksikliklerine karşı kullanılan bir üründür. Bu ürünün aktif maddelerinden oksitetrasiklin, evcil hayvanlarda sistemik ve yerel enfeksiyonlara sebep olan gram (+) ve gram (-) bakteriler ile mikoplazmaları, riketsiyaları ve aktinomisetlerin hepsini kapsayacak boyutlarda geniş antibakteriyel spektrum sergiler. Ağızdan ve parenteral yollardan verildiğinde, kolayca emilerek geniş ölçekte bütün vücuda dağılır. Duyarlı bakterilerde protein sentezini engelleyerek bakteriyostatik tipten antibakteriyel etki meydana getirir. Kombinasyonda yer alan neomisin ise, aminoglikozid grubundan bir antibiyotiktir. Dolayısıyla, uzun süre aynı sistemde parçalanmadan kalmak suretiyle etkili antibakteriyel derişimini korur. Bu antibiyotik, özellikle koliformlar olmak üzere gram (-) bakterilere yönelik güçlü antibakteriyel etkinliğiyle dikkati çeker. Sindirim sistemi enfeksiyonlarının sağaltımında oksitetrasiklin ve neomisinin sinerjistik etkileşmeleri söz konusudur. Neo-Terramycin+Vitamin’in içeriğinde bulunan vitaminler enteritis olgularında çok görülen vitamin eksikliklerinin giderilmesinde ayrıcalıklı bir değer taşır.

  Kullanılma yerleri : Neo-Terramycin+Vitamin, kanatlılarda Enfeksiyöz enteritis, tavuk kolerası, kanatlı tifosu ve omfalitis gibi bakteriyel hastalıkların sağaltımında kullanılır.

  Kullanılma şekli ve dozları : Neo-Terramycin+Vitamin, hedef hayvanlara içme suyu içerisinde çözdürülmek suretiyle ağız yoluyla verilir. Kanatlılarda ilaç uygulaması aşamasında hayvanlar belirli bir süre susuz bırakılır. Günlük olarak alacakları ilaç miktarı hayvanların 1 saatlik sürede tüketecekleri içme suyunda çözdürülür ve bekletilmeden hayvanlar tarafından alınması sağlanır. 1-7 günlük kanarlılarda; 64 mg/kg canlı ağırlık hesabıyla, 8 günlükten büyük kanatlılarda ise 32 mg/kg canlı ağırlık hesabıyla 3-5 gün süreyle sağaltıma devam edilir.

  Ticari şekli : Neo-Terramycin+Vitamin, 20, 100 ve 200 gramlık şişelerde sunulmaktadır.
   
 3. Cihan UYĞUR
  Çevrimdışı

  Cihan UYĞUR Profesyonel

  Katılım:
  29 Ekim 2014
  Mesajlar:
  3.112
  Beğenileri:
  16
  Vitaform yasaklandı kuşunuzun ne sorunu var
   
 4. tuğçeoralkn
  Çevrimdışı

  tuğçeoralkn Bakıp Çıkıcam

  Katılım:
  18 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  8
  Beğenileri:
  0
  ilk önce nefes alp verirken kuyruk sallaması hırıltı vardı solunum rahatsızlıgı dedıler antıbıyotık verdiler iyilesmedi sonra iç parazit deyip onun ılacını ıcırdık yıne duzelmedı en son kursagını sis gorunce iç mantar dediler onun ıcın tablet verdiler isimlerinide yaqzabılırm isterseniz hala ıyılesmedı sımdıde kuruma olustu sanrm mantarlar kaslarını yıyorlar zayfladı cok hıc ıstahı yok ıyılestrme sansm varmı sizce

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:37 -->-> Daha önceki mesaj 17:35 --

  hasta kuşum için veterıner önerdi
   
 5. alse
  Çevrimdışı

  alse Profesyonel

  Katılım:
  14 Nisan 2014
  Mesajlar:
  771
  Beğenileri:
  10
  #5 alse, 30 Ağustos 2015
  Son düzenleme: 30 Ağustos 2015
 6. cetinates
  Çevrimdışı

  cetinates Profesyonel

  Katılım:
  9 Eylül 2013
  Mesajlar:
  429
  Beğenileri:
  3
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  Ankara
  kuşun bağışıklık sistemi çöküp kuruma başladıktan sonra tedavisi çok zor,veteriner vitaform tavsiye ettiyse eş değeri olan neo-terramycin+vitamin satınalıp deneyebilirsiniz,bulamıyorsanız eczaneden terra 500 antibiyotik alıp kullanabilirsiniz,aslında insanlar için fakat kuşlarda ve kanatlılarda iyi sonuç veriyor.

  1 hafta boyunca 500 ml suya 1 kapsul içindeki tozu karıştırıp suluğuna doldurup veriyorsunuz,hergün ilacı tazeliyorsunuz 1 suluktan arta kalan ilaçlı suyu döküp atıyorsunuz.,geçmiş olsun.
   
 7. Cihan UYĞUR
  Çevrimdışı

  Cihan UYĞUR Profesyonel

  Katılım:
  29 Ekim 2014
  Mesajlar:
  3.112
  Beğenileri:
  16
  Kuşunuzu çok zedelemissiniz,vitaform yerine neo terramycin öneriliyor fakat veteriner tavsiye ile hareket ediniz özellikle şu saatten sonra
   
 8. tuğçeoralkn
  Çevrimdışı

  tuğçeoralkn Bakıp Çıkıcam

  Katılım:
  18 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  8
  Beğenileri:
  0
  zaten veterınerle beraber hareket ettık bu zamana kadar

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:45 -->-> Daha önceki mesaj 21:43 --

  küçük yerde oldugumuz ıcın veterınerden sansmz yok muhabbet kusu hakknda bılgısızler

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:52 -->-> Daha önceki mesaj 21:45 --

  arkadaslar kusumu kaybettım.. limonum hastalanana kadar sadece ıshal olursa ceyranda kalırsa ölür sanıyodum meger ne kotu hastalıkları varmıs.. ıyılesmesı ıcın cabalarken gozumun onunde eridi kusum.br bucuk ayda o da eridi bende eridim. veterınerler cok bılgısız. verdikleri ilaclar kusumu yormaktan baska hıc bır ıse yaramadı. tedbir tedavıden onemlı arkadaslar iyi bakın kuslarınıza.iyigünler
   
 9. Cüneyt Kaya
  Çevrimdışı

  Cüneyt Kaya Süper Üye

  Katılım:
  7 Eylül 2015
  Mesajlar:
  124
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  İstanbul
  Geçmiş olsun tuğçe hanım, ''veterınerler cok bılgısız. verdikleri ilaclar kusumu yormaktan baska hıc bır ıse yaramadı.'' bu cümlelerinize katılmamak elde değil yanlış tedavi veya gereksiz ilaç kullanımı küçük bedenlerini savunmasız bırakıyor. Aynı hastalıklarla bidaha umarım hiç karşılaşmamanız dileğiyle.
   
 10. tuğçeoralkn
  Çevrimdışı

  tuğçeoralkn Bakıp Çıkıcam

  Katılım:
  18 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  8
  Beğenileri:
  0
  teşekkür ederim. Allah hiç bir canlıyı çaresiz bırakmasın..
   

Sayfayı Paylaş