petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Vitaform ve ishal

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ali sağlam tarafından 11 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. ali sağlam

Beğenileri:
    0
    kuşumda 3 gündür hafif ishal var, yemindeki aspuru artırdım ve sera dirapur verdim. Kısmen düzelme sağladı ama tam olarak düzelmedi. Elimde vitaform var, ishal için vitaform versem işe yarar mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:14 -->-> Daha önceki mesaj 13:55 --

fotograflardan daha iyi anlaşılabilir. Bugün vitaforma başladım bakalım nasıl sonuç verecek

2. saqi

saqi New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşlar hakkında çok bilgi sahibi değilim ancak kuşum son 1 haftadır ishal, denemediğim şey kalmadı. Şu an düzelme sağladı ve gayet iyi. 1 haftalık tecrübelerime göre ilaçlar bende hiçbir işe yaramadı, ki suluğa karıştırmayı bırakın ağzına damlatarak verdim. Son 3 gündür ağzına yarım bebe aspirini veriyorum ve çok iyi geldi. Suluğunada az bir miktar kahve ilave ettiğimde kahve dışkıya çıkana kadar ishali geçiyor, dışkı sulu olmuyor böylece sıvı vücutta kalmış oluyor. Sizde deneyebilirsiniz isterseniz..

3. ali sağlam

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler, kahveyi daha önce duymuştum ama denemedim. Suluğuna ne kadar kahve kattınız ?

4. saqi

saqi New Member

Beğenileri:
    0
    100 ml suluğa yarım çay kaşığı kadar.

5. ali sağlam

Beğenileri:
    0
  6. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    benim kuşum da 3 gündür ishal, haşlanmış patates verdim yemedi, vitaform verdim ama işe yaramadı sanki. zaten vitaform ishal ilacı da değil. ishal ilacı da alamadım. yem yiyip su içerken gözlemlemedim halsizlik var hayvanda, suluğuna elma sirkesi damlatıyorum vitaformdan daha etkili gibi

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kuşun hareketleri normalse 3-4 gün daha bekle, geçmezse veterinere götür bence..

8. ali sağlam

Beğenileri:
    0
    Kahveli suyu varken sulu kaka yapmıyordu, kahveyi kesince tekrar sulu dışkı yapmaya başladı.

Coxidin diye ishal ilacı var, onu kullanmamı tavsiye eder misiniz ? Ya da başka bir ilaç mı kullanmalıyım.

9. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Aspur denediniz mi?

10. ali sağlam

Beğenileri:
    0

evet 5 gündür aspur koyuyorum

11. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Aspura rağmen etki yok mu?

12. ali sağlam

Beğenileri:
    0

İlk başta dışkı tamamen dağınık haldeydi, konuda ilk attığım fotoğraftaki gibi, daha sonra yemdeki aspur oranını artırdım ve 3 gün sera diropur verdim, 3 günde kahveli su verdim. Şimdi dışkı dağınık değil ama sulu ve rengi açık gri gibi. Kuşta durgunluk yok, neşeli ve hareketli. Ne yapmamı önerirsiniz, hemen ilaç vermek istemiyorum ama geç kalmakta istemiyorum.

13. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Bence de hemen ilaç vermeyiniz ayrıca aspuru kesmeyin devam edin derim zaten havalar sıcak ceyranda kalmadığı müddetçe bir sorun olmaz iyi takip edin,patates haşlayıp verebilrisiniz,coxidin salmonella grubu için bir ilac ama ben ağır bir şey görmedim dışkıda baktınız olmuyor sağlam bir veterinere gösterin,dışkısı poposuna yapışıyor mu?

#13 Cihan UYĞUR, 14 Temmuz 2015
    Son düzenleme: 14 Temmuz 2015
  14. ali sağlam

Beğenileri:
    0
    Trabzon'da kanatlıdan anlayan 1 tane veteriner var, coxidin'i o bana önerdi. Patatesi yiyeceğini sanmıyorum ama deneyeceğim. Aspura devam ediyorum, dışkısı poposuna yapışmıyor. Suyunda kahve varken her şey yolunda, saf su verince bir süre sonra sulu yapıyor. Kahveli suyu vermenin bir süresi var mı ? 12 saat kahveli tutuyorum suyunu sonra saf su veriyorum, 24 saat kahve kalsa suyunda kuşa bir zararı olur mu ?

15. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Kahve duydum ama denemedim, şu havada suyuna kattığınız kahve veya vitamin vs gibi maddeler maksimum 1 gün kalması gerekir ama kuşunuz inş toparlar diyorum daha ağır ishal bir kuşum vardı,antibiyotik ve mıüultivitamin kombin ile toparlamıştım ama sizinki ağır gibi gelmedi bana

#15 Cihan UYĞUR, 14 Temmuz 2015
  16. ali sağlam

Beğenileri:
    0

Saf suyu bile 1 günden fazla saklamam. Kahveli suyu uzun süreli kullanımda, 1 hafta mesela, kuşa zararı olur mu, anlamında sormak istedim. Kuşun durumu ağır değil ama benden önce bakanlar o kadar kötü bakmış ki, bundan sonra çok iyi durumda olsun istiyorum. İlginize çok teşekkürler.

17. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Kahveli suyu bence kesin artık,ilaç kullanımı olsa multivitamin önerirdim ama ben ağır bir vaka olarak görmedim,Aspur ile bu durum çözülür inş tez zamanda sağlığına kavuşması dileğimle

#17 Cihan UYĞUR, 14 Temmuz 2015

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbetkusu kakasini suluyapiyor