petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Vitaform ve Süpervit Kullanımı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve ErcumentaL tarafından 15 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. ErcumentaL
    Gizli

Arkadaşlar bu iki ilacı hangi aralıklarla kullanmak gerekli acaba.

Bir veteriner arkadaşımız süperviti sürekli olarak
    hasalık ishal yada kırgınlıkolan kuşlarda da vitaform kullan dedi.

Vitaformu sürekli kullan diyenler var. Deneyimlerinizi paylaşırsanzı sevinrim.

2. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Haftada 2 veriyorum ben vitamin olarak
    Süpervit
    LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

3. ErcumentaL
    Gizli

HErgün Süpervit Ver Bişi olmaz diyenler var. HErkez başka sşeyer söylüyor inan çıldıracam :)

4. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Hergün vermeyin derim vitamine boğuluyor hayvanlar taze su içmeleri de gerek fazla vitamin iç parazite de neden olur diye biliyorum. Hafta da iki gün yeterli olur 2 hafta da bir de sirkeli su

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

5. ErcumentaL
    Gizli

Sirke Su oranını nasıl ayarlıyorsunuz Abdullah Bey ?

#5 ErcumentaL, 16 Nisan 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 16 Nisan 2014
  6. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    vıtamını yanı süpervit i ben genelde yumurtlamaya yakın zamanlarda 2 yada 3 kez verıyorum her seyın fazlası zararlıdır elma sırkesını de 15 gunde bır suluklarına 2-3 damla koyuyorum

7. ErcumentaL
    Gizli

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
    Hiç vitaform kullandınızmı acaba ?
    Sirkeli Suyu Kuşlara ve kafeslere sprey şeklinde sıkılması yönünde brişeyler duydum. Siz ne düşünüyorsunuz acaba ?

8. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    vıtaform kullanmadım hiç
    dezanfektan amaclı yapanlar var ama ben dırek içme sularına koyuyorum

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Süperviti suya mı koyuyorsun Murat usta?
    Mamaya koyanlar da var.

10. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    suya koyuyorum mama da kokudan dolayı ılgı gostermıyorlarlar ama su yu mecburen ıcıyorlar

11. Emrah ÇETİN
    Gizli

vitaform, vitamin takviyeli antibiyotiktir. insanlardaki gibi kuşlarda da antibiyotik kullanımı yaklaşık 5 gün. daha fazla olmaz.
    süpervit ise; sadece vitamindir. pet shoplardan ilaç vb almadığım için geçen gün veterinere gittim antibiyotik içermeyen ve tüm vitaminleri barındıran vitamin istedim. süpervit forte diye toz halde bir vitamin verdi. alma konusunda tereddüt ettim çünkü üzerinde kanatlı için yazmıyordu ama veteriner güven bana dedi ve aldım. kullandım bir sorun olmadı kuşlarda. kullanımını ise haftada bir yarım çay bardağına çay kaşığının 3 te 1 i kadar ilaç at karıştır. akşamdan suluğu al ki sabaha kadar susasın kuşlar. sabah ilaçlı suluğu koy akşam yatarken al dedi. her günde kullanılabilir belki, dozaj azaltılarak. fiyatı da15 tl idi.

12. ErcumentaL
    Gizli

Supervit kullanimina basladik. 2,5 ltrelik siseeye anahtarin ucuyla atiyoriz malum 1 tona 20 gr diyor. Yani baya etkili. Sonuclari almaya basladiimizda yada bir yan etki gordugumuzde pqylasirim

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

13. Emrah ÇETİN
    Gizli

bence kullandığınız miktar az. çünkü ambalaj üzerinde yazan miktarın tamamı tüketildiğinde 1 ton suya 20 gr kullanılır. ama sizin suluktaki suyun tamamını içmiyor ki kuş. ilacın çok çok büyük bir kısmını döküyorsunuz gün sonunda. ben bir çay bardağı kadar suya çay kaşığının üçte biri kadar ilaç koyuyorum. sıkıntı yaşamadım. veterinerin önerisi de buydu. ancak karar yine sizin. kuşa zarar verir ilaç sorumlusu ben olmamayayım. bendeki muhabbet kuşlarına bu şekilde verdim bir zararı olmadı

14. ErcumentaL
    Gizli

Emrah soylediklerinize hak verdim mantikli bencede. Siz supervit koydugunuz suyu ertesi gun dokuyormusunuz. Kalsin dediler bana

15. Emrah ÇETİN
    Gizli

veterinerin dediğini söylüyorum. susuz kalmaları için gece yatmadan su bırakma kafeste. sabah ilaçlı suyu tak akşam yatarken dök ve sulukta ilaç artığı bırakmadan temiz su ver. bunu haftada bir yap. ama ben bunu bir gün değil 2 gün ard arda yapıyorum haftada

16. ErcumentaL
    Gizli

Su bitinceye kadar elleme kalsın diyenler, ben şahsen o şekil kullanıyorum diyenler var.
    İlaç kaldıkça zehirli bir hale geliyor ertesi gün dökmen lazım diyen var. Bu konuda deneyimi olan Varmı acaba ?

17. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    kardeş vitamin kullanacaksan nekton e ve nekton s yada ferti vit- omni vit öneririm diğer vitaminleri tavsiye etmem

18. ErcumentaL
    Gizli

Ahmet bey bu kaniya nasil vardiniz. Siz bu vitaminleri kullaniyormusunuz. Yada digr vitaminleri tavsiye etmiyorum derken bir zararini mi gordunuz. Bu konuda cok hassasim da biraz aciklarssniz cok mrmnun olurum.

19. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    yoo sorun olmaz o vitaminleride önceden kullandım ama en iyisi derseniz nekton e-s ve ferti vit ve omli vit derim

20. mnbvb

mnbvb New Member

Beğenileri:
    0

Versele-Laga Omnivit 200 gr.
    Versele Laga Ferti - Vit
    SERA VITAMIN PLUS V

Hangi vitamin daha iyi.Sitelerde versele laga yok

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. vitaform faydaları

,