Karadeniz Pet

Vitaform ve Süpervit Kullanımı ?

• Konbuyu başlatan ErcumentaL
  • Başlangıç tarihi
E

ErcumentaL

Guest
Arkadaşlar bu iki ilacı hangi aralıklarla kullanmak gerekli acaba.

Bir veteriner arkadaşımız süperviti sürekli olarak
hasalık ishal yada kırgınlıkolan kuşlarda da vitaform kullan dedi.

Vitaformu sürekli kullan diyenler var. Deneyimlerinizi paylaşırsanzı sevinrim.

Haftada 2 veriyorum ben vitamin olarak
Süpervit
LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

HErgün Süpervit Ver Bişi olmaz diyenler var. HErkez başka sşeyer söylüyor inan çıldıracam :)

Hergün vermeyin derim vitamine boğuluyor hayvanlar taze su içmeleri de gerek fazla vitamin iç parazite de neden olur diye biliyorum. Hafta da iki gün yeterli olur 2 hafta da bir de sirkeli su

Hergün vermeyin derim vitamine boğuluyor hayvanlar taze su içmeleri de gerek fazla vitamin iç parazite de neden olur diye biliyorum. Hafta da iki gün yeterli olur 2 hafta da bir de sirkeli su

Sirke Su oranını nasıl ayarlıyorsunuz Abdullah Bey ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
vıtamını yanı süpervit i ben genelde yumurtlamaya yakın zamanlarda 2 yada 3 kez verıyorum her seyın fazlası zararlıdır elma sırkesını de 15 gunde bır suluklarına 2-3 damla koyuyorum

vıtamını yanı süpervit i ben genelde yumurtlamaya yakın zamanlarda 2 yada 3 kez verıyorum her seyın fazlası zararlıdır elma sırkesını de 15 gunde bır suluklarına 2-3 damla koyuyorum

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Hiç vitaform kullandınızmı acaba ?
Sirkeli Suyu Kuşlara ve kafeslere sprey şeklinde sıkılması yönünde brişeyler duydum. Siz ne düşünüyorsunuz acaba ?

vitaform, vitamin takviyeli antibiyotiktir. insanlardaki gibi kuşlarda da antibiyotik kullanımı yaklaşık 5 gün. daha fazla olmaz.
süpervit ise; sadece vitamindir. pet shoplardan ilaç vb almadığım için geçen gün veterinere gittim antibiyotik içermeyen ve tüm vitaminleri barındıran vitamin istedim. süpervit forte diye toz halde bir vitamin verdi. alma konusunda tereddüt ettim çünkü üzerinde kanatlı için yazmıyordu ama veteriner güven bana dedi ve aldım. kullandım bir sorun olmadı kuşlarda. kullanımını ise haftada bir yarım çay bardağına çay kaşığının 3 te 1 i kadar ilaç at karıştır. akşamdan suluğu al ki sabaha kadar susasın kuşlar. sabah ilaçlı suluğu koy akşam yatarken al dedi. her günde kullanılabilir belki, dozaj azaltılarak. fiyatı da15 tl idi.

Supervit kullanimina basladik. 2,5 ltrelik siseeye anahtarin ucuyla atiyoriz malum 1 tona 20 gr diyor. Yani baya etkili. Sonuclari almaya basladiimizda yada bir yan etki gordugumuzde pqylasirim

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Supervit kullanimina basladik. 2,5 ltrelik siseeye anahtarin ucuyla atiyoriz malum 1 tona 20 gr diyor. Yani baya etkili. Sonuclari almaya basladiimizda yada bir yan etki gordugumuzde pqylasirim

bence kullandığınız miktar az. çünkü ambalaj üzerinde yazan miktarın tamamı tüketildiğinde 1 ton suya 20 gr kullanılır. ama sizin suluktaki suyun tamamını içmiyor ki kuş. ilacın çok çok büyük bir kısmını döküyorsunuz gün sonunda. ben bir çay bardağı kadar suya çay kaşığının üçte biri kadar ilaç koyuyorum. sıkıntı yaşamadım. veterinerin önerisi de buydu. ancak karar yine sizin. kuşa zarar verir ilaç sorumlusu ben olmamayayım. bendeki muhabbet kuşlarına bu şekilde verdim bir zararı olmadı

bence kullandığınız miktar az. çünkü ambalaj üzerinde yazan miktarın tamamı tüketildiğinde 1 ton suya 20 gr kullanılır. ama sizin suluktaki suyun tamamını içmiyor ki kuş. ilacın çok çok büyük bir kısmını döküyorsunuz gün sonunda. ben bir çay bardağı kadar suya çay kaşığının üçte biri kadar ilaç koyuyorum. sıkıntı yaşamadım. veterinerin önerisi de buydu. ancak karar yine sizin. kuşa zarar verir ilaç sorumlusu ben olmamayayım. bendeki muhabbet kuşlarına bu şekilde verdim bir zararı olmadı

Emrah soylediklerinize hak verdim mantikli bencede. Siz supervit koydugunuz suyu ertesi gun dokuyormusunuz. Kalsin dediler bana

Emrah soylediklerinize hak verdim mantikli bencede. Siz supervit koydugunuz suyu ertesi gun dokuyormusunuz. Kalsin dediler bana

veterinerin dediğini söylüyorum. susuz kalmaları için gece yatmadan su bırakma kafeste. sabah ilaçlı suyu tak akşam yatarken dök ve sulukta ilaç artığı bırakmadan temiz su ver. bunu haftada bir yap. ama ben bunu bir gün değil 2 gün ard arda yapıyorum haftada

Su bitinceye kadar elleme kalsın diyenler, ben şahsen o şekil kullanıyorum diyenler var.
İlaç kaldıkça zehirli bir hale geliyor ertesi gün dökmen lazım diyen var. Bu konuda deneyimi olan Varmı acaba ?

kardeş vitamin kullanacaksan nekton e ve nekton s yada ferti vit- omni vit öneririm diğer vitaminleri tavsiye etmem

kardeş vitamin kullanacaksan nekton e ve nekton s yada ferti vit- omni vit öneririm diğer vitaminleri tavsiye etmem

Ahmet bey bu kaniya nasil vardiniz. Siz bu vitaminleri kullaniyormusunuz. Yada digr vitaminleri tavsiye etmiyorum derken bir zararini mi gordunuz. Bu konuda cok hassasim da biraz aciklarssniz cok mrmnun olurum.

Ahmet bey bu kaniya nasil vardiniz. Siz bu vitaminleri kullaniyormusunuz. Yada digr vitaminleri tavsiye etmiyorum derken bir zararini mi gordunuz. Bu konuda cok hassasim da biraz aciklarssniz cok mrmnun olurum.

yoo sorun olmaz o vitaminleride önceden kullandım ama en iyisi derseniz nekton e-s ve ferti vit ve omli vit derim

Geri