Karadeniz Pet

Vitamin Eksikliği

ROJİN DEMİR

Meraklı Üye
Arkadaşlar, kuşum artık eskisi gibi değil, geçirdiği sinirsel nöbetlerin yanı sıra yemlerde sadece yulafları yiyor neredeyse ( eskiden yemezdi) ve sadece yiyecek bir şeyler arıyor kafes dışında da. Ya gaga taşı kemiriyor ya da her yerde bir şeyler arıyor yanımıza bile gelmiyor. Eskiden asla girmeyeceği her köşeye giriyor. Yulaf için yem kavanozunu devirdi.
Şimdi, veteriner B vitamini verin demişti. Dün yıllardır muhabbet kuşu, güvercin vs besleyen biriyle görüştük. Bu kişi kendi kuşlarında erkeğin kuluçka döneminde dişiyi besledikten sonra, bu tarz nöbetler geçirdiğini ve vitamin iğnesi yaptığını söyledi yoksa felç kalırlar dedi. (Kendi güvercinleri için anlattı ama her şey birebir bizimkisiyle uyuşuyor. Veteriner de vitamin verin demişti)
Şimdi ben kaliteli bir vitamin bulmuştum internetten sipariş edecektim. Annem dayanamamış gitmiş B Vitaxi almış petshoptan. Onu 2 günde bir suluğuna 15 damla olarak damlatıyorum. Ama ne kadar süreyle vermeliyim? Yani vitamin bitene kadar mı? Yoksa bir ay mı? Ne yapmalıyım? Hiçbir fikrim yok.
Bu B vitamini başka hangi gıdalarla verebilirim? Başka neler yedirebilirim? Bana bir beslenme programı hazırlarsanız çok sevinirim.
Kuluçka döneminde başlayan ve ara ara gelen bu nöbetlerden çok yıldık artık :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:13 -->-> Daha önceki mesaj 10:01 --

Yardımcı olmayacak mısınız arkadaşlar?

biraz önce internetten baktım b vit içeren besinler diye... b vitaminin nerdeyse her çeşidi yumurtada var bence forumdaki yumurta maması tariflerine bakıp yumurta yedirin

Geri