Karadeniz Pet

Vitamin Kalsiyum

• Konbuyu başlatan Halil50
  • Başlangıç tarihi
H

Halil50

Guest
Arkadaslar Ben Üretim Yapmaya Calısıyorum . Kuslarıma Sadece İnşaat Kumu Veriyorum Yıkanmış . Vİtamin Kalsiyum Vermiyorum Kemik Vermiyorum . Yavru Alamıyorum . Sizce Byblar Bu Kadar Önemlimidir .?

İyi Bir Üretimci Arkadasımız Kullandıgı İlaçları Yaza Bilirmi Rica Etsem Şimdiden Teşekkür Ederim Hepinize İyi Geceler

kuşlara haftada 2-3 gün mama versen, kafeste kalamar kemiği asılı olsa yeter. bir de grit kumu olsa tadından yenmez :) ara sıra sebze,meyve gibi yediklerinizden sadaka olarak verseniz o da makule geçer. bu dediklerimin hiçbiri de zahmetli şeyler değil mama hariç.

Kum yerine kuş talaş kabul ediyorsa talaş kullanın kum yumurtaları soğutur Birde kalamar mama vs. kuşun direncini kalsiyumunu arttırır versen de yumurtlar vermesen de ama önemli asıl olan kafes düzeni yeri rahatsız edilmeleri vs. ORTAM ve SİZİN İLGİNİZ önemlidir. Kuşların kafesini yüksek ve fazla kişinin girmediği odaya koyun ve kuşlarla ilgilenmeyin isterseniz kendinize yavru kuş alın onunla ilgilenin diğer kuşu unutursunuz :) yem su mama verin yeter günde 2 kere bakın yeter Bunları yaptığınız halde yumurtlamıyorsa Biraz daha zaman tanıyın ve yöntemi tekrar gözden geçirin ve hayla tık yok o zaman kuşlarda sıkıntı olabilir. Sıkıntı derken bu kuşlar sürü şeklinde yaşarlar 1 çift olunca böyle oluyor abicim kuşların yaşamı yav ister yumurtlar ister yumurtlamaz kuşların istediği şey bunlar :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:39 -->-> Daha önceki mesaj 00:32 --

bu arada Demişsiniz ney kullanıyorsunuz :) ben üretimci değilim ama benim kullandıklarım şunlar;

Vitamin olarak
diazyme256
bira mayası
avi-vit
aminosol

Hastalık için
deep fix tüy döküm (hastalık değildir tüye girince)
avidiare
avi-astım

Ben bunları kullanıyorum ama forumda daha başka ve daha kaliteli kullananlar vardır onlarda söyleyecektir :) Ama kalamar kemiği mama vs yapman şart kuluçkada vitamin - mineralsiz yorgun düşer ölebilir hatta bünyesi kaldırmazsa (bende oldu acemiyken)

Bugün bi üretici ile tanıştım
diye bu yazım vardı
bugün de
bi üretici ile tanıştım
kafes klasik pis
yem extra bişey değil
bildiğin darı
suluk olmuş sapsarı
kafes yerden max 10 cm yukarda
üst üste 5 kafes var
Mekandan dakika başı
adam geçiyor abartısız
sigara içiliyor
soğuk
valla benim elim cebimde üstümde
montum vardı
en alt kafesteki çiftler
biz muhabbet ederken
gözümün önünde
Çiftleşti ler
bi usttekiler yumurtada yatıyor
benim anladığım
kuş koloni halinde
daha rahat ürüyor

Evet koloni halinde :D salma halinde daha çiftleşmeye yatkın oluyorlar birde hiç kimse ilgilenmeyince istemeseler de yumurtluyorlar :D yumurta alıncak kuşa ilgi gösterilmez. Bizim kuşlar burada villa gibi kafesler marka yemler vitamin vs. zengin hayatı yaşıyorlar :D

arkadaşlar köylerde yapılan tarhana var bulabilirseniz ondan vermenizi tavsiye ederim içinde ne ararsanızvar MARKETLERDE SATILAN TARHANAYI ASLA VERMEYİN köy yapımıolsun

arkadaşlar köylerde yapılan tarhana var bulabilirseniz ondan vermenizi tavsiye ederim içinde ne ararsanızvar MARKETLERDE SATILAN TARHANAYI ASLA VERMEYİN köy yapımıolsun

Tarhanada baharat var kuslara zararli oldugunu biliyorum

Evet koloni halinde :D salma halinde daha çiftleşmeye yatkın oluyorlar birde hiç kimse ilgilenmeyince istemeseler de yumurtluyorlar :D yumurta alıncak kuşa ilgi gösterilmez. Bizim kuşlar burada villa gibi kafesler marka yemler vitamin vs. zengin hayatı yaşıyorlar :D

kırsal kesimlerde az gelirli vatandaşın en az 4-5 çocuğu olurken, milyarderler 2-3 tane çocuğu zor yapıyor. bizim kuşlar da aynı hesap :)

Teşekkürler Sagolun Ama Bi Sıkıntı Olucak Diye Korkuyorum :D

Geri