Karadeniz Pet

Vitamin koydum??

• Konbuyu başlatan Selphie
  • Başlangıç tarihi
S

Selphie

Guest
Bugün muhabbet kuşumun suluğuna veterinerden aldığım Avi-vit multivitamin den koydum,yalnız su çok ağır şekilde kokuyor ve rengi sarı normal mi sizce, veterinerin dediği gibi koydum aslında, siz vitamin koyunca nasıl oluyor, suyun kokusu değişiyor kuşlarınız içiyor mu?:confused:

Suluğunun aldığı kadar suya, 1 ölçek ? kutunun içinden çıkan bir kaşık var onunla koydum..

Sarı ve kokuyor olması normal, gene de ölçülerinizi gözden geçirin.. kuş sayısına göre 1 litre veya yarım litre suya karıştırıp öyle veriyorum ben..

Yani suya benzer bişeyi kalmadı rengi değişti kokusu değişti, ama içiyor diyorsanız değiştirmiyorum suyunu o zaman teşekkürler umarım içer benim kuşumda :)

Suluğunun aldığı kadar suya, 1 ölçek ? kutunun içinden çıkan bir kaşık var onunla koydum..

biraz fazla olmuş olabilir.. siz yarım ölçek koyun bundan sonra, daha doğru olur.. vitaminlerin çok az miktarı bile kuşlar için çok etkili olabiliyor..

Sarı ve kokuyor olması normal, gene de ölçülerinizi gözden geçirin.. kuş sayısına göre 1 litre veya yarım litre suya karıştırıp öyle veriyorum ben..

Benim bir tane yavru kuşum var zaten..bende şimdi biraz seyreltmeyi düşünüyorum biraz döküp üstüne su ekleyeceğim tekrar..

2 günde bir degistirmen lazim ilaçli suyu bende avisol kullaniyorum

1 günden fazla sulukta durmasın suyu.. tavsiyem, yedek bir suluğunuz olsun.. 2 gün normal içme suyu verin başka bir suluk ile.. sonraki gün vitaminli su verin.. suluklar zamanla kokuyor cünkü..

Hımm teşekkür ederim :) zaten ilaç atmasam bile günlük su değişimini yapıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:04 -->-> Daha önceki mesaj 15:03 --

ilaçlı suyu içmesi geceden suluğu alın sabah temiz takın içer o zaman aman diyim takmayı unutmayın

ne demek istediğinizi tam anlamadım :confused:

Hımm teşekkür ederim :) zaten ilaç atmasam bile günlük su değişimini yapıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:04 -->-> Daha önceki mesaj 15:03 --

ne demek istediğinizi tam anlamadım :confused:

geceden suluğu çıkarın sabah vitaminli suyu takın susayacakları için sabah taktığınızda hemen içerler

geceden suluğu çıkarın sabah vitaminli suyu takın susayacakları için sabah taktığınızda hemen içerler
Ben kesin sabah takmayı unuturum, öğrenciyim sabah derslere yetişeyim derken kuşum susuz kalır :( ama evde olursam deniycem dediğinizi :)
Teşekkür ederim hepinize cevaplarınızdan ötürü :)

arkadaşlar hazır vitaminle ilgili konu açılmışken yeni konu açmak istemedim. geçen gün bende aviastım aldım kuşçudan. akşam vaktiydi tarihe bakmak aklıma gelmedi, eve geldim kapağını açtım şişe içindeki sıvı koyu kahve olmuş, sonra tarihine bir bakayım dedim skt. 2012 yazıyordu. petshoplardan bu tarz şeyler aldığınız zaman mutlaka ama mutlaka tarıhıne bakmayı ihmal etmeyin. saygılarımla.

arkadaşlar hazır vitaminle ilgili konu açılmışken yeni konu açmak istemedim. geçen gün bende aviastım aldım kuşçudan. akşam vaktiydi tarihe bakmak aklıma gelmedi, eve geldim kapağını açtım şişe içindeki sıvı koyu kahve olmuş, sonra tarihine bir bakayım dedim skt. 2012 yazıyordu. petshoplardan bu tarz şeyler aldığınız zaman mutlaka ama mutlaka tarıhıne bakmayı ihmal etmeyin. saygılarımla.

Ben mesela bilemeyip o vitaminden kullanabilirdim belki, çok kötü ya..duyarsızlar..:mad:

Ben mesela bilemeyip o vitaminden kullanabilirdim belki, çok kötü ya..duyarsızlar..:mad:

sadece o vitamin için değil herhangi bir vitamin içinde olabilir bu, gerçekten dedğin gibi çok duyarsızlar. vicdanı olmayan insanlar var maalesef.

sadece o vitamin için değil herhangi bir vitamin içinde olabilir bu, gerçekten dedğin gibi çok duyarsızlar. vicdanı olmayan insanlar var maalesef.
Balık besliyordum kuştan önce ben, adamın tek derdi paraydı. Kavga etmiştim adamla. Zararlı olan bir sürü şeyi bana iyi olarak anlattı ta ki ben kendim araştırana kadar gittim söyledim böyle böyleymiş ölüyolarmış dedim, ölür tabi balık bu ne bekliyodun dedi..vicdansızlıktan başka hiçbişey değil..:mad: gelcek parayı düşünüyolarlar sadece..

Geri