petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Vitamin koydum??

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Selphie tarafından 13 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Selphie

Selphie Guest

Bugün muhabbet kuşumun suluğuna veterinerden aldığım Avi-vit multivitamin den koydum,yalnız su çok ağır şekilde kokuyor ve rengi sarı normal mi sizce, veterinerin dediği gibi koydum aslında, siz vitamin koyunca nasıl oluyor, suyun kokusu değişiyor kuşlarınız içiyor mu?:confused:

2. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    ne kadar suya ne kadar koydunuz ?

3. Azraile_Davet

Azraile_Davet New Member

Beğenileri:
    0
    içer merak etme evet rengi sarı ve kokar biraz

4. Selphie

Selphie Guest

Suluğunun aldığı kadar suya, 1 ölçek ? kutunun içinden çıkan bir kaşık var onunla koydum..

5. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
  6. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Sarı ve kokuyor olması normal, gene de ölçülerinizi gözden geçirin.. kuş sayısına göre 1 litre veya yarım litre suya karıştırıp öyle veriyorum ben..

7. Selphie

Selphie Guest

Yani suya benzer bişeyi kalmadı rengi değişti kokusu değişti, ama içiyor diyorsanız değiştirmiyorum suyunu o zaman teşekkürler umarım içer benim kuşumda :)

8. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    biraz fazla olmuş olabilir.. siz yarım ölçek koyun bundan sonra, daha doğru olur.. vitaminlerin çok az miktarı bile kuşlar için çok etkili olabiliyor..

9. Selphie

Selphie Guest

Benim bir tane yavru kuşum var zaten..bende şimdi biraz seyreltmeyi düşünüyorum biraz döküp üstüne su ekleyeceğim tekrar..

10. nixmare

nixmare New Member

Beğenileri:
    0
    2 günde bir degistirmen lazim ilaçli suyu bende avisol kullaniyorum

11. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    1 günden fazla sulukta durmasın suyu.. tavsiyem, yedek bir suluğunuz olsun.. 2 gün normal içme suyu verin başka bir suluk ile.. sonraki gün vitaminli su verin.. suluklar zamanla kokuyor cünkü..

12. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
  13. Selphie

Selphie Guest

Hımm teşekkür ederim :) zaten ilaç atmasam bile günlük su değişimini yapıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:04 -->-> Daha önceki mesaj 15:03 --

ne demek istediğinizi tam anlamadım :confused:

14. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    geceden suluğu çıkarın sabah vitaminli suyu takın susayacakları için sabah taktığınızda hemen içerler

15. Berkan Yetiş

Berkan Yetiş New Member

Beğenileri:
    0
    Bir çay kaşığının yarısı kadar koyuyorum ben

16. Selphie

Selphie Guest

Ben kesin sabah takmayı unuturum, öğrenciyim sabah derslere yetişeyim derken kuşum susuz kalır :( ama evde olursam deniycem dediğinizi :)
    Teşekkür ederim hepinize cevaplarınızdan ötürü :)

17. emrecelik3673

arkadaşlar hazır vitaminle ilgili konu açılmışken yeni konu açmak istemedim. geçen gün bende aviastım aldım kuşçudan. akşam vaktiydi tarihe bakmak aklıma gelmedi, eve geldim kapağını açtım şişe içindeki sıvı koyu kahve olmuş, sonra tarihine bir bakayım dedim skt. 2012 yazıyordu. petshoplardan bu tarz şeyler aldığınız zaman mutlaka ama mutlaka tarıhıne bakmayı ihmal etmeyin. saygılarımla.

18. Selphie

Selphie Guest

Ben mesela bilemeyip o vitaminden kullanabilirdim belki, çok kötü ya..duyarsızlar..:mad:

19. emrecelik3673

sadece o vitamin için değil herhangi bir vitamin içinde olabilir bu, gerçekten dedğin gibi çok duyarsızlar. vicdanı olmayan insanlar var maalesef.

20. Selphie

Selphie Guest

Balık besliyordum kuştan önce ben, adamın tek derdi paraydı. Kavga etmiştim adamla. Zararlı olan bir sürü şeyi bana iyi olarak anlattı ta ki ben kendim araştırana kadar gittim söyledim böyle böyleymiş ölüyolarmış dedim, ölür tabi balık bu ne bekliyodun dedi..vicdansızlıktan başka hiçbişey değil..:mad: gelcek parayı düşünüyolarlar sadece..

Sayfayı Paylaş