Karadeniz Pet

Vitamin koydum??

• Konbuyu başlatan Selphie
  • Başlangıç tarihi
Balık besliyordum kuştan önce ben, adamın tek derdi paraydı. Kavga etmiştim adamla. Zararlı olan bir sürü şeyi bana iyi olarak anlattı ta ki ben kendim araştırana kadar gittim söyledim böyle böyleymiş ölüyolarmış dedim, ölür tabi balık bu ne bekliyodun dedi..vicdansızlıktan başka hiçbişey değil..:mad: gelcek parayı düşünüyolarlar sadece..

yerinde ben olsaydım gece camlarını indirirdim o adamın dükkanının. bu bahsettiğim vitamını aldğım yer kıllık yapsaydı valla aklıma koymuştum bunu. ama özür dileyerek yenisini verdi :)

yerinde ben olsaydım gece camlarını indirirdim o adamın dükkanının. bu bahsettiğim vitamını aldğım yer kıllık yapsaydı valla aklıma koymuştum bunu. ama özür dileyerek yenisini verdi :)

Ben Tokatta okuyorum çok hayvan satan yer yok. Tokatın en büyük en çok ürün bulunduran tek petshop kendisi ondan öyle davrandı, öğrenci olduğuda biliyor zaten adamın umrunda değil zaten yeterince satış yapıyo..o yüzden daha küçük mütevazi yerler buldum öğrenciye saygılı Allahtan :p
İçimden çok fena şeyler geçti adamla ilgili ama, uygulayamadım ne yazıkki :):p

arkadaşlar hazır vitaminle ilgili konu açılmışken yeni konu açmak istemedim. geçen gün bende aviastım aldım kuşçudan. akşam vaktiydi tarihe bakmak aklıma gelmedi, eve geldim kapağını açtım şişe içindeki sıvı koyu kahve olmuş, sonra tarihine bir bakayım dedim skt. 2012 yazıyordu. petshoplardan bu tarz şeyler aldığınız zaman mutlaka ama mutlaka tarıhıne bakmayı ihmal etmeyin. saygılarımla.

son kullanma tarihi olayını her üründe dikkat etmemiz gerek arkadaşlar piyasada o kadar çok ürün var ki kulalnım tarihi geçmiş ben şahsen hayatıma soktum ürünü alıp elime önce kullanım tarihine bakıyorum. ( bakkaldan ayıptır söylemesi ketçap alcam baktım tarihi geçmiş söyledim tarihi geçmiş dedim farketmedik dedi aldı. başka istediğim markada olmayınca yan bakkala geçtim. tekrar dönüşte kafamı çevirip rafa doğru baktığımda tekrar rafa konmuş farketmeyen alacak, kavgacı bir ruha sahip olmadığım içinde tartışmadım. ama yaptığını en azından sağa sola mahallede söyledim o yeter ona

son kullanma tarihi olayını her üründe dikkat etmemiz gerek arkadaşlar piyasada o kadar çok ürün var ki kulalnım tarihi geçmiş ben şahsen hayatıma soktum ürünü alıp elime önce kullanım tarihine bakıyorum. ( bakkaldan ayıptır söylemesi ketçap alcam baktım tarihi geçmiş söyledim tarihi geçmiş dedim farketmedik dedi aldı. başka istediğim markada olmayınca yan bakkala geçtim. tekrar dönüşte kafamı çevirip rafa doğru baktığımda tekrar rafa konmuş farketmeyen alacak, kavgacı bir ruha sahip olmadığım içinde tartışmadım. ama yaptığını en azından sağa sola mahallede söyledim o yeter ona

Allah korkusu olmayan insanlar yapıyor işte. Ne diyelim Allah islah eylesin.

Ben dayanamaz gider söylerdim kesin...Keşke söyleseymişsin tekrardan.. :mad:
Artık her aldığım ürünün bakıcam kesinlikle..

O bir kaşık çok çok fazla, hemen suyu değiştir. O ölçeğin hemen ucundan koyacaksın. Hatta ben o toz vitamini bir tuzluğa doldurdum. Böylesi çok daha rahat. 2-3 kere serpsen yeter.

O bir kaşık çok çok fazla, hemen suyu değiştir. O ölçeğin hemen ucundan koyacaksın. Hatta ben o toz vitamini bir tuzluğa doldurdum. Böylesi çok daha rahat. 2-3 kere serpsen yeter.

Banada fazla gibi geldi zaten o yüzden baya seyrelttim, şuan rengi eskisine göre daha açık, kuşum içti sudan, o yüzden içim rahatladı bi :p
teşekkür ederim yorumunuz için :)
Birde benim tek kuşum var, ve vitamin koyduktan ertesi gün suyunu değiştirmem lazım tabiki..ve hepsini içemeyecek haliyle suluğu ağzına kadar doldurmayıp ne kadar vitamin katıcağımıda ona göre göz kararı belirlesem bir sakıncası olur mu ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Banada fazla gibi geldi zaten o yüzden baya seyrelttim, şuan rengi eskisine göre daha açık, kuşum içti sudan, o yüzden içim rahatladı bi :p
teşekkür ederim yorumunuz için :)
Birde benim tek kuşum var, ve vitamin koyduktan ertesi gün suyunu değiştirmem lazım tabiki..ve hepsini içemeyecek haliyle suluğu ağzına kadar doldurmayıp ne kadar vitamin katıcağımıda ona göre göz kararı belirlesem bir sakıncası olur mu ?

tam suluğa ne kadar koydunsa yarım suluk yap azalt dahada

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:23 -->-> Daha önceki mesaj 16:22 --

Ben dayanamaz gider söylerdim kesin...Keşke söyleseymişsin tekrardan.. :mad:
Artık her aldığım ürünün bakıcam kesinlikle..

Cahil insan olsa konuşup anlatırsın da cahil değilki, kör cahil kesin kavga tartışma çıkar.

bence hergün değiştiriyorsan suyu suluğu yarıya kadar doldurup 2 damla döktümü yeter hem vitamini uzun süre kullanmış olursun 2 bilemedin 3 daha fazlası zararlı olur üstünde 100 ml 2.5 cc diyor cc dediğide ml zaten suluklar ortalama 75 ml oluyor yarısına kadar su koysan 40 ml desek ortalama 1 ml koyman gerekki 1 ml bile çok 2-3 damla yeterli suluğun yarısına kadar dolu olursa benim hesaplamalarıma göre :D

bence hergün değiştiriyorsan suyu suluğu yarıya kadar doldurup 2 damla döktümü yeter hem vitamini uzun süre kullanmış olursun 2 bilemedin 3 daha fazlası zararlı olur üstünde 100 ml 2.5 cc diyor cc dediğide ml zaten suluklar ortalama 75 ml oluyor yarısına kadar su koysan 40 ml desek ortalama 1 ml koyman gerekki 1 ml bile çok 2-3 damla yeterli suluğun yarısına kadar dolu olursa benim hesaplamalarıma göre :D

Benimki toz şeklinde, göz kararı ayarlıycam artık, yinede sağolun hesaplarınız için :D :D

Benimki toz şeklinde, göz kararı ayarlıycam artık, yinede sağolun hesaplarınız için :D :D
işde çok koymanın manası yok az değil çok az koyman yeterli fazlası zararlı olur herşeyin fazlası zarardır yani suyun rengi ve kokusu değişmemesi gerek değiştimmi fazla hemde çok fazla koyuyorsun demektir:)

Hmm zaten kokusu seyrelttikten sonra baya düzelmişti yine vardı bir koku ama o kadar ağır değildi, kuşum çoktan içti o suyu umarım bişey o zaman bi dahaki sefere daha da azaltıp koyarım, teşekkürler :)

Normal boy bir suluğun yarısını doldur, sonra da paketin içinden çıkan ölçeğin hemen ucundan biraz koy. Haftada 2-3 kez yeterli gelir.

Kullanma ölcekleri vardır ona göre kullanın

Geri