petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Vitamin kullanımı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Caner efkanoğlu tarafından 28 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Caner efkanoğlu

Caner efkanoğlu New Member

Beğenileri:
    0
    kilitlenebilir.

#1 Caner efkanoğlu, 28 Şubat 2015
    Son düzenleme: 28 Şubat 2015
  2. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Vitamin takviyesini dogal meyve ve sebzelerden saglarsaniz daha iyi olur ,,aksi taktirde hastalik oldugu zaman vitamin bir işe yaramiyor
    Her gün sebze ve meyve yedirseniz en sagliklisi budur...

3. Caner efkanoğlu

Beğenileri:
    0
    :) farkındaysanız ben kullanımını soruyorum kaç ölçek koyulur vs. sürekli kullanıcam demiyorum lütfen konuyu iyi anladıktan sonra cevap yazın.

#3 Caner efkanoğlu, 28 Şubat 2015
  4. farukveyis

muhabbet kuşu uzmanı olarak vitamini dayayın

5. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bu yanlış bir yaklaşım.Kuşlar insanlar gibi değildir.Sindirim sistemi zayıftır.Herhangi bir şeyden etkilenip anında hasta olabilirler.Başımdan geçen olayı söyleyimde anlarsınız belki

Bende genellikle hep meyve sebze veririm.Armut elma portakal mandalin.Geçen verdiğim portakal nasılsa kuş anında kabarmaya başladı.1 saat böyle kabarık kaldı.Sonra midesine dokunmuş galiba.Hemen kustu kendine geldi.Kuşlara kaliteli vitamin vermek şart.Gidipte dandik vitamin hiçbir işe yaramaz.Piyasada Sera,quiko gibi markaların vitaminleri çok iyi.

6. Caner efkanoğlu

Beğenileri:
    0
    Konuya rica ediyorum kullanımını bilen kişiler yazsın boşuna post kasmanın alemi yok, forumu kirletmeyelim.

#6 Caner efkanoğlu, 28 Şubat 2015
  7. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    bende merak ediyorum backs vitamini.mybestpetshoptan siparis ettim. iyimidir.kullanimi tek çift için nasil olmalidir.

8. Erdem Kurt

Erdem Kurt Member

Beğenileri:
    0
    hergün suyuna 7 8 damla damlatın.

9. Caner efkanoğlu

Beğenileri:
    0
    damla şeklinde değil malesef. cc şeklinde yok mu bilen eden ?

10. Furkan Yahya ÖZMEN

Beğenileri:
    0
    Kardes 1 kuş icin 2.5 cc ve yukardaki yazdığın şeyi kınıyorum arkadaş orda size yardım etmiş senin ddediğin lafa bak boşuna post kasmayin

11. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kafanmı iyi senin.Veya ne içtin? Daha dün üye olmuşsun tecrübeli üyelere sallıyorsun ne halin varsa gör.Ne dengesizler var arkadaş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:49 -->-> Daha önceki mesaj 16:47 --

Bizim millet böyle.Deve diken ilişkisi içinde bir ömür yaşarlar.Zaten biraz zeki olsa ölçek konusunda konu açmaz.Aldığı vitaminde mutlaka yazar.

12. Caner efkanoğlu

Beğenileri:
    0
    Sen kimsinde benim zekamla ilgili konuşabiliyorsun dengesiz. Az adam olda insanların aldığı vitaminlere laf etme.

13. Furkan Yahya ÖZMEN

Beğenileri:
    0
    Ya uğur abinin dediği doğru üzerinde yazar ve bi insanın yorumunun altına saçma şeyler yazarsan Zekan hakkında yorum yaparlar

14. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tamam abi :p

15. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Adam hem yardım etmiş hem küstahlık yapmışsın. Nasıl bir kıt anlayışın ürünü olduğumu forumca bizlere tescilledin. Senin gibilere yardım edende kabahat arkadaşın dediği gibi ne halin varsa göresin Legolas.

16. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuşunuzu anlayan bir hekime götürmenizi tavsiye ederim çünkü portakalı hazmedemiyorsa bir sorun var demektir...Benim ölen kuşumda kalsiyum eksikligi vardı ve yemleri hazmedememişti ,, bu hastalık kas ve kemik sistemini olumsuz etkiliyor ilerleyince de felçten öldürüyor dikkat etmek lazim :(

Kuşlar dogalarında meyve sebze agırlıklı besleniyor,, bünyeleri bizimkinin aynısı degil fakat benzeridir,, hatta hastalık durumlarında içgüdüsel olarak faydalı bitkileri bulup yiyorlar..
    Evlerimizdeki kuşlarımıza da dogalarına en yakın şekilde besinler vermeliyiz mesela avokado zararlidir ama faydalı olan meyveler verilmelidir,,
    Benim kuşlarim portakala bayılıyor her gün farklı meyveler veriyorum bitki koyuyorum zararlı olmayanından ve bitki çayı yapıyorum sürekli,, bagışıklık sistemlerini korumak adına

17. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Evet semiha hanım.Bende ara sıra kendim evde yaptığım kefirden veriyorum.Bu verdiğimiz ürünlerin ortalamasını tutturmak önemli.Çok fazla marul yeşillik verince direk ishal yapıp ölüm tehlikesi geçirtebilir kuşa.Hiç vermezsen hazım problemi yaşayacaktır.

Sayfayı Paylaş