Karadeniz Pet

Vitamin sorunsalı

Mustafa ÇOLAK

Meraklı Üye
Arkadaslar bundan 2 hafta once yavru muhabbet kusu aldim. Bana kusu satan abi vitamin pek kullanma diye tavsiye verdi . Bu dogru mudur yoksa kullanmali miyim ? Ayrica kum ve kalamar tasida hep bulundurmali miyim ?

bi bakıma doğru demiş çünkü önericeği vitamin avivit bildiğin boyalı su bence hiç bir faydası olduğunu da sanmıyorum saten hazır mama bide mama katkısı diazyme 256 birde kaliteli yem verdin mi vitamine fazla gerek kalmıyor :)

Son düzenleme:
Şimdi kuşların elleri,ayakları ve dilleri olmadığı için birşeyler anlatamazlar kendi başlarına gidip
doloptan bizim gibi yiyecek yiyemezler.
Bizler onların herşeyini yapmakla yükümlüyüz.Yemin içerisinde pek fazla vitamin olmadığı için,
mecburen haricen vitamin vermek zorundayız.Yani illada suyuna vitamin katacaksın diye birşey yok.
Zaten onlarda boya ben pek tavsiye etmiyorum.
2 günde bir olmak şartıyla mama takviyesi yapabilirsin.Haftada 2 olmak koşuluyla
Brokoli,maydonoz verebilirsin.15 günde 1 olmak şartıyla eczaneden temin edeceğin coxidin orol çözeltiyi suluğuna 15 damlayı geçmeyecek şekilde kullanabilirsin.
İyi hobiler.

Son düzenleme:
Şimdi kuşların elleri,ayakları ve dilleri olmadığı için birşeyler anlatamazlar kendi başlarına gidip
doloptan bizim gibi yiyecek yiyemezler.
Bizler onların herşeyini yapmakla yükümlüyüz.Yemin içerisinde pek fazla vitamin olmadığı için,
mecburen haricen vitamin vermek zorundayız.Yani illada suyuna vitamin katacaksın diye birşey yok.
Zaten onlarda boya ben pek tavsiye etmiyorum.
2 günde bir olmak şartıyla mama takviyesi yapabilirsin.Haftada 2 olmak koşuluyla
Brokoli,maydonoz verebilirsin.15 günde 1 olmak şartıyla eczaneden temin edeceğin coxidin orol çözeltiyi suluğuna 15 damlayı geçmeyecek şekilde kullanabilirsin.
İyi hobiler.

Bunları yese de bence haftada 2 gün vitamin kullanmakta fayda var..Nekton, gervit, aminosol, versele laga vs..gibi kaliteli vitamin olması şartıyla

Son düzenleme:
Butun detayli ozenli yorumlar icin tesekkur ederim . Hepsini dikkate alacagim :)

Geri