petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Vitamin sorunsalı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa ÇOLAK tarafından 21 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Mustafa ÇOLAK

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar bundan 2 hafta once yavru muhabbet kusu aldim. Bana kusu satan abi vitamin pek kullanma diye tavsiye verdi . Bu dogru mudur yoksa kullanmali miyim ? Ayrica kum ve kalamar tasida hep bulundurmali miyim ?

2. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    bi bakıma doğru demiş çünkü önericeği vitamin avivit bildiğin boyalı su bence hiç bir faydası olduğunu da sanmıyorum saten hazır mama bide mama katkısı diazyme 256 birde kaliteli yem verdin mi vitamine fazla gerek kalmıyor :)

#2 Resul OZYAMAN, 21 Mart 2016
    Son düzenleme: 21 Mart 2016
  3. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Şimdi kuşların elleri,ayakları ve dilleri olmadığı için birşeyler anlatamazlar kendi başlarına gidip
    doloptan bizim gibi yiyecek yiyemezler.
    Bizler onların herşeyini yapmakla yükümlüyüz.Yemin içerisinde pek fazla vitamin olmadığı için,
    mecburen haricen vitamin vermek zorundayız.Yani illada suyuna vitamin katacaksın diye birşey yok.
    Zaten onlarda boya ben pek tavsiye etmiyorum.
    2 günde bir olmak şartıyla mama takviyesi yapabilirsin.Haftada 2 olmak koşuluyla
    Brokoli,maydonoz verebilirsin.15 günde 1 olmak şartıyla eczaneden temin edeceğin coxidin orol çözeltiyi suluğuna 15 damlayı geçmeyecek şekilde kullanabilirsin.
    İyi hobiler.

#3 Yüksel BULUT, 21 Mart 2016
  4. ilkerinside

Beğenileri:
    0
    Bunları yese de bence haftada 2 gün vitamin kullanmakta fayda var..Nekton, gervit, aminosol, versele laga vs..gibi kaliteli vitamin olması şartıyla

#4 ilkerinside, 21 Mart 2016
  5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Evde beslediğiniz kuşlara haftada bir meyve veya sebze vererek gerekli vitamin ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

6. Mustafa ÇOLAK

Beğenileri:
    0
    Butun detayli ozenli yorumlar icin tesekkur ederim . Hepsini dikkate alacagim :)

Sayfayı Paylaş