Karadeniz Pet

Vitamin takviyesi multisol

messevim

Meraklı Üye
Aranızda kullanan varmı, işe yarıyor mu acaba?
8764052223c764f7719462900aca3253.jpg

JY-S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet ben kullanıyorum kaliteli bir vitamin. Ayrıca A D Eve B vitaminlerini içermesi bir diğer avantajı birçok vitaminde B yok.
Güzel tercih

5 Para etmez vitamin bunu kuşa verip sağlığından etmeyin. Bildiğin su ile boya??.

Nekton S, Hobi S,Aminosol premix veya sera tavsiye ederim...

Son düzenleme:
Kuşun sağlığını düşünüyorsan ucuz vitamin kullanma.

Üretimde yeniyim sizede yakınım esenyurttayım. Ucuz olduğu için almadım. Para konusunda sıkıntı yok kaliteli malzeme almak isterim isim verebilirmisin.
Yem olarak Hobi 4 Season Australian Budgerigar Blend bunu kullanıyorum
mama da yapıyorum. Vitamin ismi olarak önereceğini alayım

Tabiki hiç biri.

Gerwit W her üreticinin kümesinde kullandığı üründür.Nektondan herkes kaçıyor artık.
Bi halta yaramıyor.

E vitamini istiyorsan :Röfreid E
Karaciğer takviyesi:BT Amin
Vitamin :Gerwit W
Doğurganlık arttırıcı:Breedmax
E vitamini mamaya:Fetrivit E
Mamaya vitamin:Mutavit yada Omnivit
Mamaya probiyotik:probizyn ve Diazym 256
Dahası var.Almak istedikten sonra 1000 TL az bile.

Son düzenleme:
Üretimde yeniyim sizede yakınım esenyurttayım. Ucuz olduğu için almadım. Para konusunda sıkıntı yok kaliteli malzeme almak isterim isim verebilirmisin.
Yem olarak Hobi 4 Season Australian Budgerigar Blend bunu kullanıyorum
mama da yapıyorum. Vitamin ismi olarak önereceğini alayım

Levent abinin sitesinden alıntırdır; oku hepsini

Hangi Yem, Mama, Vitamini Kullanayım?
Piyasada çok sayıda marka ve çeşitte yem var. Muhabbet kuşları için hangi yemi kullanacağınıza karar verirken dikkat edeceğimiz hususlar..

Kaç kuş besliyoruz? Beslediğimiz kuş sayısı fazla değilse o zaman yem maliyeti belimizi bükmeyeceği için yem fiyatı çok önemli değildir. Vitacraft Australian yem şu an Türkiye piyasasındaki en kaliteli yemdir. 800gr ambalajındaki yem 15-25TL arasında satın alınabilir. Bir kuş bu yemi 2 ay gibi bir sürede anca bitirir.

Fazla kuş besliyorsak (3 - 5 tane); Versele Laga karışık muhabbet kuşu yemini önerebilirim. 500gr ambalajında 6,50-10TL arası satın alınabilir.

Hobihanemiz - üretimhanemiz varsa Deli Nature ve Versela Laga' nın çuval yemlerini önerebilirim. 20 kg ambalajdaki yemlerin fiyatları 80-100TL arasında değişiyor. Kuş çok olunca yem gideri oldukça fazla tuttuğu için ucuz yollu yemleri kullanmak gereebilir. Bu durumda Bravo B302, Vivid karışık muhabbet kuşu yemi kullanılabilir. Fiyatları 60-80TL arasında değişiyor.

Hangi yem markasını seçersek seçelim, vitaminli, konuşturan, meyveli diye tabir edilen yemlerin içindeki renkli tanelerin boyalı ekmek kırıntısı olduğunu aklımızdan çıkarmayalım.

Versela Laga Orlüx Eggfood hazır mamasını tavsiye ediyorum. İçindeki kızgınlaştırıcı oranı çok yüksek değil.

İyi mama hazırlandığında kuşlar hazır mama markası seçmiyorlar. Bizler iyi olanını seçelim.

Vitamin olarak Aminovit ve Aminosol gibi aynı zamanda aminoasit içeren markaları tavsiye ediyorum.

Aminoasitler vücuda giren proteinin dönüştürülüp tekrar kullanılmasında gerekli yapı taşlarıdır.

Folluktan Al

Levent abinin sitesinden alıntırdır; oku hepsini

Hangi Yem, Mama, Vitamini Kullanayım?
Piyasada çok sayıda marka ve çeşitte yem var. Muhabbet kuşları için hangi yemi kullanacağınıza karar verirken dikkat edeceğimiz hususlar..

Kaç kuş besliyoruz? Beslediğimiz kuş sayısı fazla değilse o zaman yem maliyeti belimizi bükmeyeceği için yem fiyatı çok önemli değildir. Vitacraft Australian yem şu an Türkiye piyasasındaki en kaliteli yemdir. 800gr ambalajındaki yem 15-25TL arasında satın alınabilir. Bir kuş bu yemi 2 ay gibi bir sürede anca bitirir.

Fazla kuş besliyorsak (3 - 5 tane); Versele Laga karışık muhabbet kuşu yemini önerebilirim. 500gr ambalajında 6,50-10TL arası satın alınabilir.

Hobihanemiz - üretimhanemiz varsa Deli Nature ve Versela Laga' nın çuval yemlerini önerebilirim. 20 kg ambalajdaki yemlerin fiyatları 80-100TL arasında değişiyor. Kuş çok olunca yem gideri oldukça fazla tuttuğu için ucuz yollu yemleri kullanmak gereebilir. Bu durumda Bravo B302, Vivid karışık muhabbet kuşu yemi kullanılabilir. Fiyatları 60-80TL arasında değişiyor.

Hangi yem markasını seçersek seçelim, vitaminli, konuşturan, meyveli diye tabir edilen yemlerin içindeki renkli tanelerin boyalı ekmek kırıntısı olduğunu aklımızdan çıkarmayalım.

Versela Laga Orlüx Eggfood hazır mamasını tavsiye ediyorum. İçindeki kızgınlaştırıcı oranı çok yüksek değil.

İyi mama hazırlandığında kuşlar hazır mama markası seçmiyorlar. Bizler iyi olanını seçelim.

Vitamin olarak Aminovit ve Aminosol gibi aynı zamanda aminoasit içeren markaları tavsiye ediyorum.

Aminoasitler vücuda giren proteinin dönüştürülüp tekrar kullanılmasında gerekli yapı taşlarıdır.

Folluktan Al

Bence bu yazı güncellense fena olmaz.

Tabiki hiç biri.

Gerwit W her üreticinin kümesinde kullandığı üründür.Nektondan herkes kaçıyor artık.
Bi halta yaramıyor.

E vitamini istiyorsan :Röfreid E
Karaciğer takviyesi:BT Amin
Vitamin :Gerwit W
Doğurganlık arttırıcı:Breedmax
E vitamini mamaya:Fetrivit E
Mamaya vitamin:Mutavit yada Omnivit
Mamaya probiyotik:probizyn ve Diazym 256
Dahası var.Almak istedikten sonra 1000 TL az bile.

Nektondan neden herkes kaçıyor kaliteli bir vitamin ..gerwit w de öyle...sizde yaramamış olabilir bende de çok işe yaradı..genelleme yanlış

Nektondan neden herkes kaçıyor kaliteli bir vitamin ..gerwit w de öyle...sizde yaramamış olabilir bende de çok işe yaradı..genelleme yanlış

Kullanımını bilmiyoruz.Ve çok kuvvetli.Kuşlar anında tüye giriyor.Kimle konuşsam bir daha almayacağım diyorlar.Ben elimdeki nektonları attım.
140-150 gr tarifesinden :)

Kullanımını bilmiyoruz.Ve çok kuvvetli.Kuşlar anında tüye giriyor.Kimle konuşsam bir daha almayacağım diyorlar.Ben elimdeki nektonları attım.
140-150 gr tarifesinden :)

Bu konuda haklısınız... ölçüsünde dikkatli ve sistemli kullanmak lazım..

Son düzenleme:
Bu konuda haklısınız... ölçüsünde dikkatli ve sistemli kullanmak lazım..
Benim gibi milimlerle hesap yapan biri kullanamadı ise diğer kullanıcıları çok merak ediyorum.Gerçekten hassas.Ben şahsen faydasını görmedim.Normal günlük vitamin kullanıcıları için ise Nekton S çok gereksiz.Çok daha farklı ve geniş yelpazeli vitaminler mevcut.

5 Para etmez vitamin bunu kuşa verip sağlığından etmeyin. Bildiğin su ile boya??.
Bazı arkadaşlar kaliteli demiş? Ayrıca sağlık Bakanlığı onaylı yazıyor üstünde? Ben 10 tl ye aldım. Normalde ne kadar olması lazim?

Bazı arkadaşlar kaliteli demiş? Ayrıca sağlık Bakanlığı onaylı yazıyor üstünde? Ben 10 tl ye aldım. Normalde ne kadar olması lazim?

dostum istersen 20 olsun o ürün boya resmen dök bardağa bak bakalım kokusunada bak istersen ağır bi koku 2.5 Liraya gördüm interntede

Geri