petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Vitamin ve Tüye Girme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ali Sami Ünal tarafından 13 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Ali Sami Ünal
    Gizli

Selamun Aleyküm arkadaşlar;
    Benim kuş tüye gireli neredeyse 1 ay oluyor. Tüye girdiği zamanlarda gagası yüzünden endişelenmiştim. Gagasında mantar başlamış demiştiniz. Vitamin al ve gagasına vazelin sür demiştiniz. Gagası şimdi iyi durumda vazelini kesmeli miyim?
    İkinci sorum şu: kuşların özellikle tüy zamanı vitamine çok ihtiyacı olduğunu öğrendim. Vitaminini nasıl kullanmalıyım? Ayrıca petshopta yemine de dök biraz demişlerdi, bu doğru mu?Unutmadan söyleyeyim Hayırlı Cumalar...;)

2. Sevtap DERİN
    Gizli

Gagası düzelmişse kullanma kardeşim. Vitamini haftada 1-2 defa kullansan yeterli. Suluğuna 10 damla kadar dökmen faydalı. Tabii öncelikle prospektüsü mutlaka oku. Kalamarı eksik etme kafesten. Haftada 1-2 defa da mama versen gayet faydalı olur. Ayrıca vitamini yemliğine dök olayını da yeni duyuyorum.

3. Ali Sami Ünal
    Gizli

Bende hiç böyle bir şeyin gerekli olacağını tahmin etmemiştim. İlk kuşum olduğu için çok tecrübesizim :) Yine de teşekkürler...

4. Sevtap DERİN
    Gizli

Rica ederim de, neyin böyle olacağını tahmin etmemiştiniz? :)

5. Ali Sami Ünal
    Gizli

Yemine vitamin dökmeyi :D

6. Sevtap DERİN
    Gizli

Bende ilk defa duydum ama, bilmiyorum belki de vardır. :D

7. Süleyman Aydın
    Gizli

Ali bey vitamin toz mu ?

8. Ali Sami Ünal
    Gizli

Hayır, Avisol 20 cclik sıvı vitamin