Karadeniz Pet

Vitamin ve Tüye Girme

• Konbuyu başlatan Ali Sami Ünal
  • Başlangıç tarihi
A

Ali Sami Ünal

Guest
Selamun Aleyküm arkadaşlar;
Benim kuş tüye gireli neredeyse 1 ay oluyor. Tüye girdiği zamanlarda gagası yüzünden endişelenmiştim. Gagasında mantar başlamış demiştiniz. Vitamin al ve gagasına vazelin sür demiştiniz. Gagası şimdi iyi durumda vazelini kesmeli miyim?
İkinci sorum şu: kuşların özellikle tüy zamanı vitamine çok ihtiyacı olduğunu öğrendim. Vitaminini nasıl kullanmalıyım? Ayrıca petshopta yemine de dök biraz demişlerdi, bu doğru mu?Unutmadan söyleyeyim Hayırlı Cumalar...;)

Gagası düzelmişse kullanma kardeşim. Vitamini haftada 1-2 defa kullansan yeterli. Suluğuna 10 damla kadar dökmen faydalı. Tabii öncelikle prospektüsü mutlaka oku. Kalamarı eksik etme kafesten. Haftada 1-2 defa da mama versen gayet faydalı olur. Ayrıca vitamini yemliğine dök olayını da yeni duyuyorum.

Gagası düzelmişse kullanma kardeşim. Vitamini haftada 1-2 defa kullansan yeterli. Suluğuna 10 damla kadar dökmen faydalı. Tabii öncelikle prospektüsü mutlaka oku. Kalamarı eksik etme kafesten. Haftada 1-2 defa da mama versen gayet faydalı olur. Ayrıca vitamini yemliğine dök olayını da yeni duyuyorum.

Bende hiç böyle bir şeyin gerekli olacağını tahmin etmemiştim. İlk kuşum olduğu için çok tecrübesizim :) Yine de teşekkürler...

Geri