Karadeniz Pet

vitamin

• Konbuyu başlatan nur erim
  • Başlangıç tarihi
N

nur erim

Guest
Merhaba arkadaşlar biraz pimpirikli biri olduğum için kuşlarımın sularına devamlı vitamin katıyorum bu konuda iki sorum var
1-kuşlarıma sürekli vitamin vermem doğrumu
2-piyasada bulabileceğim en iyi vitamin nedir
Şimdiden teşekkürler

vitamin verebilirsiniz benimde ve bazı üreticilerin kullandığı avi-vit veya süpervit forde kullanabilirsiniz ben avi-vit kullanıyorum :)

Ayın 1 2 si ve 15 16 sı
bi ayda 4 kez
yarım suluğa 2 3 damla
veriyorum ben
sağlıklı kuşa devamlı
vitamin verirseniz
kuşu vitamin e
bağımlı yaparsınız

Ayın 1 2 si ve 15 16 sı
bi ayda 4 kez
yarım suluğa 2 3 damla
veriyorum ben
sağlıklı kuşa devamlı
vitamin verirseniz
kuşu vitamin e
bağımlı yaparsınız
Anlıyorum dediğiniz gibi yapsrım
vitamin verebilirsiniz benimde ve bazı üreticilerin kullandığı avi-vit veya süpervit forde kullanabilirsiniz ben avi-vit kullanıyorum :)
Teşekkür ederim benim uğradığım petshoplarda vitaminler pek çeşitli değil bu bahsettiğiniz vitamini nerden temin edebilirim

petshopta kesinlikle avi-vit vardır ama süpervit forde biraz zor ben bilene bulamadım :D

Devamli vitamin vermeye gerek yok.
ayda birkaç kez verilmesi yeterlidir.
Temizliğine dikkat edin o daha önemli.

Haftada bir defa avi vit verin fazlasi zararli.

Yem likte toz olmamasına dikkat edin,
sularını 2 günde degistirmek gerek çünkü kanat çırpıca
yem kabuğu, tüy vb şeyler içine düşünce bakteri oluşuyor.

Hiç vitamin vermesen bile problem olmaz. Haftada 1 kez yeterlidir. Her gün suluğu yıkayıp taze su doldurmak daha önemli.
Aminosol, aminovit bildiğim en iyi vitaminler.
Her gün yemini üflüyorum ama suya dikkat etmiyordum bundan sonra edeceğim teşekkürler
Yem likte toz olmamasına dikkat edin,
sularını 2 günde degistirmek gerek çünkü kanat çırpıca
yem kabuğu, tüy vb şeyler içine düşünce bakteri oluşuyor.
Evet içine bir şeyler düşüyor buna dikkat edeceğim sağolun

Ben şahsen haftada bir yada 1,5-2 haftada bir veriyorum vitamin bazende mineral. Sağlıklı bir kuşa sık vitamin ve mineral vermeye gerek yok :)

Ben bu zamana kadar hiç yapmadım ama yumurtalı mamadan yapıp havucu içine katarak onuda hafta da bir verebilirsiniz maruldan cacık elma vs gibi sebze meyveleride günde ziyan olmucak şekilde ufak birer parça verebilirsiniz yada gün aşırı yani çok sık ve sürekli olmasına gerek yok, benimki genelde ben nezaman meyve sebze türü bir şey yersem oda ozaman gelim benle beraber kemiriyor :)

Ben bu zamana kadar hiç yapmadım ama yumurtalı mamadan yapıp havucu içine katarak onuda hafta da bir verebilirsiniz maruldan cacık elma vs gibi sebze meyveleride günde ziyan olmucak şekilde ufak birer parça verebilirsiniz yada gün aşırı yani çok sık ve sürekli olmasına gerek yok, benimki genelde ben nezaman meyve sebze türü bir şey yersem oda ozaman gelim benle beraber kemiriyor :)
Teşekkürler :)

Geri