Karadeniz Pet

Vitamin

cey

Paylaşımcı Üye
Sizce vitamin yerine meyve vermek mi daha doğru vitamin mi çünkü bazı kuşların öyle tüyü dökülüyor o yüzden hem benimki elma ve marula bayılıyo ama yine de destek olmalı mı vitamin(vitamini ne kadar damlatmalıyım?)

Bu size kalmış. Ben, vücut ihtiyaçlarının karşılanması için vitamin kullanma taraftariyim. Insanlar için de aslında durum aynısı. Ancak hiç kimse vitamin kullanan veya kullanmayan kuş daha uzun yaşar ya da daha sağlıklı olur diyemez.

Benim kuşum sebze meyve yemiyor o yüzden düzenli olarak vitamin veriyorum, sizin kuşunuzun beslenmesi iyi ise sebze meyve ilgisi iyi ise haftada bir kere vitamin kullanmayı tercih edebilirsiniz. Sonuçta bazı vitaminleri sebze ve meyvelerden alamayacak ya da eksik alacak mesela b12 vitamini. vitamin miktarını üretici firma bilir önerilen doz ne ise o kadar kullanın bir çok vitamin toz şeklinde oluyor.

Sizce vitamin yerine meyve vermek mi daha doğru vitamin mi çünkü bazı kuşların öyle tüyü dökülüyor o yüzden hem benimki elma ve marula bayılıyo ama yine de destek olmalı mı vitamin(vitamini ne kadar damlatmalıyım?)
eğer meyve sebze yiyorsa doğal yollarla alacağı vitamin daha iyi olur vitaminlerin kullanımı genelde şişelerin üzerinde yazar ama ortalama olarak 100 ml suluğa 5-6 damla yeterli olur

Teşekkürler kuşum meyve yiyor elma havuç marul ve ıspanak yiyor tabii marul ve ıspanağı az veriyorum ki ishal olmasın

Geri