petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Vitaminler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Master3v5 tarafından 15 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Master3v5

Master3v5 Guest

Merhaba kuş alırken ne tür vitaminler ve ilaçlar almam gerekir . Gerekli olan şeyleri ve fiyat listeside yaparsanız çok iyi olur.

2. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşular için ben hazır vitamin tavsiye etmem. Kullanıcaksanda güzel 1 2 marka var onları kullanıcan ama onlarda baya pahalı. Sen kuşuna haftada 2 defa sebze tarzı şeyler ver. Örneğin; haftanın 2 günü kırmızı lahana,havuç ve brokoliyi rendeleyerek bir salata tarzı karışım hazırlayabilirsin. Ayda 2 defa maydanoz koyabilirsin. Maydanozu pek kullanmıyorum ben ishal yapıyor. Ayda 2 defa idaal oluyor. Salatanın yanında ek olrak. Ayrıca en önemlisi tek kuş besliyceksen haftada 3 4 defa mama vermeni öneririm. Suyuna ekstra olarak haftada 1 gün suluğuna 4 5 damla saf sirke 1 günde 2 3 damla limon suyu ekleyebilirsin. Bunlar doğal besin daha faydalı ve risksiz. Hem sürekli temin edebileceğin şeyler. Kuş kumu ve kalamar kemiğini, gaga taşınıda eksik etmemelisin.

3. Master3v5

Master3v5 Guest

Ben akrabalarımdan alıcam onlarda bu tarz şeyleri fazla kullanmadı . Gaga taşı , kalamar kemiği ve kuş kumu bunları büyük ihtimalle kullanılmamıştır . Meyve ve sebzeyi rendelemeden versem bi sorun olur mu ?

#3 Master3v5, 15 Aralık 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Aralık 2014
  4. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    rendelersen kuş daha rahat yer . Ama brokoliyi bütün olarak asabilirsin. Bide yukarda yazmayı unutmuşum kızıl darıyıda çok severler ondanda alabilirsin.

5. Master3v5

Master3v5 Guest

Kuşun kafesinde bi tane ayna vardı . Aynayı çıkartmalı mıyım ? Aynayı ilk kuşlarında almışlardı bu kuşda onların yavrusu aynayı çıkartırsam bi sorun olur mu .

Hafta içi okul var yalnız kalıcak bu süre zarfında . Evde 12 ye kadar temizlemek için bitane bayan geliyor .

#5 Master3v5, 15 Aralık 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Aralık 2014
  6. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Avi vit 12 yuvarlak gaga tasi 5 kalamar gaga tasi 3 kus kumu 4

Sayfayı Paylaş