Karadeniz Pet

Witte Molen Country yem Türkiye'de yok mu?

Mustafa Murat KARACAKAYA

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar merhaba,

Bugün kuşlarıma yem aldım.
Kaliteli olmasını düşündüğüm için Witte Molen aldım.
Üzerinde son kullanma tarihi bir kağıtla yapıştırılmış halde.
ÜT Ocak 2014, SKT Ocak 2016 olarak yazılı.
Ancak sanki daha önce bir kağıt varmış da sökülmüş gibi, paketin altı yapışkan olmuş.
Belki başka bir şey de olabilir bilmiyorum.
İnternette de bir çok sitede stokta yok.
Acaba bu yemin Türkiye'ye girişi yok mu?
Bayat ise nasıl anlayabilirim?
Daha sonrası için bir hobiciye hangi marka yemleri önerirsiniz?

Abi bence 2 Tl lik yemlerin onlarla bi farki yok . Hepsi para icin .

bence kullanma yinede nolur nolmaz bi park bahçeye git döküver serçeler kumrular yesin onlara farketmiyo bende bi ara son kullanma 2013 üretim tarihi 2014 yazılı bir ilaç almıştım kuşlarıma hata olmuştur dedim ama yinede risk almak istemedim attım çöpe :)
sonra üzülürsün birşey olursa
yem tavsiyesi olarak versele laga öneririm kendimde kullanıyorum şahane bir yem içinde boyalı ekkmek yok her türlü yem çeşidi de var fazlasıyla ee daha ne olsun fiyatıda süper :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:04 -->-> Daha önceki mesaj 19:00 --

yanılıyorsunuz bence bazı yemler gerçekten de kalitesiz olabiliyor içinde vitamin diye boyalı ekmekler oluyor ayrıca sadece ak darı koyup karışık yem diyebiliyorlar ve bazen bayat ve tozlu olabiliyor düşün verdiği zararları:)

Son düzenleme:
bence kullanma yinede nolur nolmaz bi park bahçeye git döküver serçeler kumrular yesin onlara farketmiyo bende bi ara son kullanma 2013 üretim tarihi 2014 yazılı bir ilaç almıştım kuşlarıma hata olmuştur dedim ama yinede risk almak istemedim attım çöpe :)
yem tavsiyesi olarak versele laga öneririm kendimde kullanıyorum şahane bir yem içinde boyalı ekkmek yok her türlü yem çeşidi de var fazlasıyla ee daha ne olsun fiyatıda süper :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:04 -->-> Daha önceki mesaj 19:00 --

yanılıyorsunuz bence bazı yemler gerçekten de kalitesiz olabiliyor içinde vitamin diye boyalı ekmekler oluyor ayrıca sadece ak darı koyup karışık yem diyebiliyorlar ve bazen bayat ve tozlu olabiliyor düşün verdiği zararları:)
Bana yem öner kardeşim ozaman :)

Bunda Son Kullanma Tarihi Ocak 2016 zaten de.
Nette bulamadım, acaba Türkiye'ye girişi yok mu diye merak ettim.
Yoksa SKT'de problem yok.
Bilgisi olanlardan yorum rica ediyorum.
Zaten problem olursa götürebileceğimi söyledi satıcı.
[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]
[MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION]
[MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION]
[MENTION=5249]Ercan YAŞAR[/MENTION]

genelde 2 yıl oluyor üretim tarihi ile son kullanma tarihi diğer markalarda da öyle

vitakraft
deli nature
versele laga

bunlar en iyileri bildiğim kadarı ile

bravo
vivit
mavi boncuk

bunlar biraz daha düşük kalite sanıyorum

bunlardan daha dandikleride var

Son düzenleme:
Ben bravo kullanıyorum bir bilgim yok .

iki yıllık ömrünün
yarısını tamamlamış
bence değiştir
en azından
daha yakın tarihli
.başka bi şey al
ki o tarihte şaibeli
diyorsun

Versele laga tavsiye ederim çok kuşun yoksa. Gerçi fiyat olarakta çok pahalı değil zaten. Ben neredeyse bir yıldır versele laga kullanıyorum memnunum. (Kuşlar da memnun sanırım hep yiyorlar durmadan)

Sent from my iPad using Tapatalk

Çok farkı var.2 liralık et döneri eşşek etinden yaparlar.10 liralık döneri kaliteli mekanda kaliteli etten yaparlar.Tadını anlarsın.Bunlarda böyle.2 liralık yemin içinde yemden çok kimyasal vardır.Kaliteli yemler zaten markaları belli alman malı belçika malı hollanda malı yemler.Bizim üçkağıtçı türklerin eline hollanda markası bonnie geçti.Rezil rüsva ettiler.

Markalar belli zaten.Versele laga,vitakraft.Bu ikisinden şaşmayın.Sadece 1 markaya odaklanın.Karışım filanda yapmayın.3-5 kuruş dersiniz önemsemezsiniz ama kaliteli yem kuşun ömrünü uzatır.

Çok farkı var.2 liralık et döneri eşşek etinden yaparlar.10 liralık döneri kaliteli mekanda kaliteli etten yaparlar.Tadını anlarsın.Bunlarda böyle.2 liralık yemin içinde yemden çok kimyasal vardır.Kaliteli yemler zaten markaları belli alman malı belçika malı hollanda malı yemler.Bizim üçkağıtçı türklerin eline hollanda markası bonnie geçti.Rezil rüsva ettiler.

Markalar belli zaten.Versele laga,vitakraft.Bu ikisinden şaşmayın.Sadece 1 markaya odaklanın.Karışım filanda yapmayın.3-5 kuruş dersiniz önemsemezsiniz ama kaliteli yem kuşun ömrünü uzatır.
Peki hocam benim kuslarim cift . Hangi yemi onerirsin ?

Peki hocam benim kuslarim cift . Hangi yemi onerirsin ?

vitakraftın ihracat sorunu var.Bizim ülkeye 2-3 yıldır gelmiyor.Versele laga al.Ve sürekli kullan.Bunun yanında kaliteli bir vitamin,ve darı dalı al.Haftada bir kere taze sebze meyve ver.Böyle dengeli beslersen kuşların çok sağlıklı büyür.

vitakraftın ihracat sorunu var.Bizim ülkeye 2-3 yıldır gelmiyor.Versele laga al.Ve sürekli kullan.Bunun yanında kaliteli bir vitamin,ve darı dalı al.Haftada bir kere taze sebze meyve ver.Böyle dengeli beslersen kuşların çok sağlıklı büyür.
Saol abi ....

Vitakraft hakikaten çok sorun. Bir var bir yok o Yüzden güven olmuyor. Acaba hep getiren bir firma var mı bildiğiniz? Hep stok yenileyen tarihi geçmiş ürünü kakalamaya çalışmayan?

Sent from my iPad using Tapatalk

bende versele laga veriyorum veterinerde versele laga tavsiye etti. zaten yem kendini belli ediyor daha önce quik yem vardı hem kuş yemiyordu tohumlar biraz daha açık renkli daha ufak gibiydi. şimdi 15 dakka da bir yemin yanına iniyor. :) fiyatı da uygun sayılır. gitti gidiyorda 500 gr 4,70 tl

Son düzenleme:
Geri