Karadeniz Pet

Witte molen nemli mama

Murat NUR

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar mamaliga koyduğum nemli mama kaç saat yada kaç gün mamalikta kalabilir, ilk defa kullanıyorum cuma günü kuslari 2 gün yalnız bırakmak üzere tatile gittim mamaliga koyduğum mama kurumuş acaba bakteri yapmış ve bozulmuş mudur kuşlara zararı olur mu

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mama ısıya bağlı çabuk bozulur. Ne olursa olsun iki gün uzun bir süre. Mamanın bu kadar uzun süre kalmaması gerekir.

Nemli mama içine farklı bir malzeme karıştırmazsanız uzun süre dayanır. Yinede üzerene gelen toz, kir vb. düşünüldüğünde 1-2 günden fazla kafeste tutulmamasında fayda var.
Abi cuma öğleden sonra koydum pazar akşam baktım çok yememisler öylece duruyor ve mama kurumuş, kuruyan mamayi çöpe atayim mi yoksa havuç rendelenir versem alışmaları icin olur mu

Mama ısıya bağlı çabuk bozulur. Ne olursa olsun iki gün uzun bir süre. Mamanın bu kadar uzun süre kalmaması gerekir.
Hazır nemli mama olduğu için böyle yaptım aslında, yoksa kendi hazırladığım mamayi böyle bırakmıyorum. kapalı kovada aylarca saklanabiliyor, açıkta da birkaç gün bozulmaz diye dusundum

Ne olursa olsun 1 günden fazla bekletmeyin. Bitiremedilerse alın. Bir daha ki sefere daha az miktarda yapın.

Ne olursa olsun 1 günden fazla bekletmeyin. Bitiremedilerse alın. Bir daha ki sefere daha az miktarda yapın.

teşekkür ederim ilk ve son deneyimimdi şükür şuan için kuşlarda sorun yok,

Geri