Karadeniz Pet

Ya tedirginim/cinsiyet

GamzeŞirip

Yeni Üye
7YZX7L.jpg

Ya dün yine sordum ama cinsiyetini anlayamıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:05 -->-> Daha önceki mesaj 11:04 --

Gagasının üstündeki yerde işte cinsiyetin anlaşıldığı yerde kenardan mavilikler olduğunu gördüm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:06 -->-> Daha önceki mesaj 11:05 --

Hem dün araştırdım kızların nasıl davrandığını hiçbiriyle uyuşmuyor aynayla çok konuşuyor konuşurken kafasını aşağı yukarı oynatıyor uzun ötüyor ve bizle çok samimi anlayamıyorum kafam çok karıştı

koyu mavi mi açık mavi mi?
resim flu çıkmış tam anlasılmıyor

7YZX7L.jpg

Ya dün yine sordum ama cinsiyetini anlayamıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:05 -->-> Daha önceki mesaj 11:04 --

Gagasının üstündeki yerde işte cinsiyetin anlaşıldığı yerde kenardan mavilikler olduğunu gördüm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:06 -->-> Daha önceki mesaj 11:05 --

Hem dün araştırdım kızların nasıl davrandığını hiçbiriyle uyuşmuyor aynayla çok konuşuyor konuşurken kafasını aşağı yukarı oynatıyor uzun ötüyor ve bizle çok samimi anlayamıyorum kafam çok karıştı
Biraz bekleyin. Kuş kendisini belli eder. Eğer dediğiniz gibiyse erkektir.

cere deliklerinin kenarları beyaz gibi görünüyor foto da belki resim yanıltıyordur bizi bunu en iyi siz tespit edebilirsiniz yakından bakarak.(deliklerin kenarı beyaz ise dişidir)

cere deliklerinin kenarları beyaz gibi görünüyor foto da belki resim yanıltıyordur bizi bunu en iyi siz tespit edebilirsiniz yakından bakarak.(deliklerin kenarı beyaz ise dişidir)

Evet beyaz
1) bu kadar erkek gibi davranan kız olabilir mi?
2) kuşum kaç aylık acaba :]

Kuşların kişilikleri farklı olabilir. Dişi diye illa yabani olacak diye bir kaide yok. Ne dişi muhabbet kuşları var kendini kaşıttırıyor sevdiriyor örneklerini gördüm şahsen.

Bence erkek :) ... Ama cinsiyet konusunda uzman arkadaşlar yorum yapsa, ben de merak ettim...

delikler beyaz mavilik de açık renkse dişidir baskın dişilerde olabilir boyle hareketler
yaş olarak da 4 aylıktan büyük olduğu kesin iris etrafında grilik varsa 4-6 aylık daha da açık gri ise 6-8 aylık

Benim dişi kuşumun renk olarak aynısı. :D Cinsiyeti ne acaba bende merak ettim? :)

Aynı cere renginde benimde Kuşum Var ( saf beyaz kuşun rengi) ve bana alıştı kısa sürede omzumdan inmaz ağzımdan bile yemek yiyor kendını öptürüyor gıdıklattırıyor ve forumda erkek diyende oldu dişi diyende iyi bir üreticiye gösterdim görür görmez %100 erkek dedi hesabını sen yap

Son düzenleme:
Geri