Karadeniz Pet

yabani kuşum su içmiyor yardım !

Koray Demir

Yeni Üye
Arkadaşlar zafer bayramında yani 2 gün önce babamın omzuna muhabbet kuşu konmuş. Yavru olduğu için uçamayıp kediye az daha yem oluyormuş babam yakalamış eve getirmiş ki bende hayvanı değil kendime zor bakarım :D neyse kafes falan aldık kuş sanırım yabani çok korkuyordu elimi falan koydum 1 kez ısırdı çok fena ısırıyorumuş bu arada öyle böyle değil :D eve alışsın diye ellemdim ondan sonra kuş eve alıştı bendedn kaçmamaya başladı ama yemini yemiyor ballı kreker çubukları yiyiyor sadece ve su içmiyor 2 gün oldu su içmedi daha sürekli nazikçe davranıyoruz ama tedirgin başka kuş dedi duyduğunda ötüyor onun dışında nadirende olsa ötüyor yaramaz bi kuş salıncağı çok seviyor. ele gelmiyor fazla nasıl eğiticem nasıl su içicek herkez korkuyor su içmediği için nasıl su içiricem yardım edin gerçekten çok üzülüyorum ona . lütfen yardım edin ve bana birkaç taktik verin :( ;( bitlenmemesi için ne yapmam lazım taktik istiyorum lütfen :( ;( işte resmi:

http://i.hizliresim.com/2v0jlj.jpg

Son düzenleme:
Ayna zararli cikarin. Ilk gunlerde sizden gizli yerler ve su icerler. Su az iciyorlar. Yem yiyorsa su da icer. Kendi haline birakin.

Son düzenleme:
Ayna zararli cikarin. Ilk gunlerde sizden gizli yerler ve su icerler. Su az iciyorlar. Yem yiyorsa su da icer. Kendi haline birakin.

ayna zararlı derken aynaya bakmıyor ama çok güzel sallanıyor aynayı sokeyimmi yani ? ve aldığımız balli krakerleri yedirmelimiyim evde yapmaya çalışıyorum şuan bakalım sevecekmi

Aynayi sok. Kendisini aynada gorup kendisini disi sanip kusuyor ve bu da cok zararli. Ev yapimi balli kraker iyidir. Aldiginiz kraker bakanlik onayliysa kusa verin.

Aynayi sok. Kendisini aynada gorup kendisini disi sanip kusuyor ve bu da cok zararli. Ev yapimi balli kraker iyidir. Aldiginiz kraker bakanlik onayliysa kusa verin.

yardımınız için teşkkürler petshoptan aldım bilip bilmeden onuda çıkardım şimdi aynasınıda çıkarıyorum sulağa çizgi koydum çizgisini çektim ne kadar içtiğine bakıyorum 2 gündür içilmemiş bile :( yabani olduğu için suluk nedir bilmiyor bile aldığımızdan beri içmiyor sizden bu konuda yardım istiyorum malesef ilkkez havyan besliyorum evde bu forum ilgimi çekti takip ediyorum kafesin içindeki ismini bilmiyorum ama çubuk diycem üstüne konduğu :D onları çıkartıp ağaçtan yaptım özenle temizledim kuruttum onuda çok sevdi kapısı sürekli açık ama dışarıya çıkmıyor parmağamıza alıştırmaya çalışıyoruz

Ilk kusumun su ictigini 2 ay sonra gormustum. Parmak kadar su iciyorlar. Cizgiyle zor anlarsiniz. Kana kana icmesi icin ucup yorulmasi lazim. Yuvarlak gaga tasi, kus kumu ve kapali kaliteli yem alin.

Ilk kusumun su ictigini 2 ay sonra gormustum. Parmak kadar su iciyorlar. Cizgiyle zor anlarsiniz. Kana kana icmesi icin ucup yorulmasi lazim. Yuvarlak gaga tasi, kus kumu ve kapali kaliteli yem alin.

yemini alırken en kalitelisinden aldım yeme güveniyorum ancak kuş kumu nedr bi fikrim yok bi resmini atarsanız çok sevinirim burası 43 derece çok sıcak aydın o yüzden klima çalışıyor üşümesin diye başka bi odada duruyor orayada klima vuruyor ancak o kadar soğuk değil duşluk alıcam ama pet shopta bulmadım fiyatları nelerdir bi fikrim yok ama almayı düşünüyorum ve kuşu ne zaman evde salmalıyım dışarı çıkartamıyorum ele gelmediği için 1 hafta kadar dursun diyolar ama

Elden korkmayinca ve ele gelince cikar. Banyoluk 8 tl burada. Arama motoruna quik kus kumu yazin cikar. 3 tl oda. Kusun yediklerini sindirmesini sagliyor.

Yabani diyorsunuz da o kuş yabani değildir. Bir yerden kaçmıştır. Muhtemelen suluk nedir su içmek nedir biliyordur. Fakat yavru kuşlar gerçekten çok az su içiyor. Anlamanız çok zor olur. Yine de için rahat etmeyecekse yemlik kabı gibi geniş bir kaba su koy. Onu görmeme bilmeme gibi bir şansı olmaz.

bence suyu kuşlar hisseder bilir nerde oldugunu siz sadece ilk başlarda fazla yanına gidip daha fazla strese sokmayın biraz alışsın ortama o suyu içer.....bende çiftimi eve ilk getirdim ilk gün dişi bitkin hiç yeme inmedi ertesi gün oldu yavaş yavaş yeme indi kendine geldi

bence suyu kuşlar hisseder bilir nerde oldugunu siz sadece ilk başlarda fazla yanına gidip daha fazla strese sokmayın biraz alışsın ortama o suyu içer.....bende çiftimi eve ilk getirdim ilk gün dişi bitkin hiç yeme inmedi ertesi gün oldu yavaş yavaş yeme indi kendine geldi

saol kardeşim ama benim kuş çok farklı uyuyor demin gittim tüylerini kabartmış boynu bükük uyuyor üstünü kapatmıyorum ılık ve loş çok karanlık sayılmaz böyle bir ortamda uyuyor ama tüyleri kabarık ?? hastamı oldu desem evde 2.günü oldukçada sağlıklı keyifdenmi oyle uyuyor acaba ?

saol kardeşim ama benim kuş çok farklı uyuyor demin gittim tüylerini kabartmış boynu bükük uyuyor üstünü kapatmıyorum ılık ve loş çok karanlık sayılmaz böyle bir ortamda uyuyor ama tüyleri kabarık ?? hastamı oldu desem evde 2.günü oldukçada sağlıklı keyifdenmi oyle uyuyor acaba ?

ısıya göre ayarlıyo kendini boynunu eğmesine takma benim dişide öyle uyuyo :)

ısıya göre ayarlıyo kendini boynunu eğmesine takma benim dişide öyle uyuyo :)

gösterge 25 dereceyi gösteriyor gündüzleri ise normalde 43 derece oluyor aydın :) ama kuşlar sıcaktan bunalmasın diye klima 28 derecede sabitliyorum sonra kapatıyorum ısınınca yine aynı şekil üşürlerse odama alıyorum oturma odasından giriliyor odama orası biraz daha sıcak oluyor 30 derece gibi gayet hoşnutlar ama çok koktum gece gece acemiyim ilk hayvanım o yüzden bilmiyorum korktum tüyleri görünce hemen bi bilinç testinden sonra buraya yazdım yaşıyor :D ama çok tuhaf sizde oyle sorunlar yaşımıyomusunuz ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:49 -->-> Daha önceki mesaj 00:42 --

Yabani diyorsunuz da o kuş yabani değildir. Bir yerden kaçmıştır. Muhtemelen suluk nedir su içmek nedir biliyordur. Fakat yavru kuşlar gerçekten çok az su içiyor. Anlamanız çok zor olur. Yine de için rahat etmeyecekse yemlik kabı gibi geniş bir kaba su koy. Onu görmeme bilmeme gibi bir şansı olmaz.

oyle yaptım onuda içmiyor neyse bakalım içer herhalde ve askeriyede babam kedinin elinden aldı kaçıyomuş oyle yavru 4 aylık bir erkek sanırım. bencede bilmiyor suluğu yanına kase koydum ufak bakalım içecekmi şuanda uyuyor sabaha içer umarım tavsiyelerin için teşekkürler.Yabani değildir umarım ama çok hırçın oluyo pek hırçın değil ama

Koray hocam su içmese 1 günde ölür demekki azda olsa içiyor ballı kraker kullanma onun yerıne guzel mama yapabılırsın sıtede tarıflerı mevcut bende yardımcı olurum sana bıtlenmemesı ıcınde kafes temızlıgıne muntazam ozen göstermelısın bit spreylerı satılıyor petshopta onlardan alıp kus kasınmaya basladıgında uzerıne 30 cm uzaktan sıkablırsın sırtkısmından sıkkı gozune kacıp bozmasın gözünü

kuşunun cinsiyeti ve yaşı ney miş bakalım yakından bi foto çekip atarmısın

Koray hocam su içmese 1 günde ölür demekki azda olsa içiyor ballı kraker kullanma onun yerıne guzel mama yapabılırsın sıtede tarıflerı mevcut bende yardımcı olurum sana bıtlenmemesı ıcınde kafes temızlıgıne muntazam ozen göstermelısın bit spreylerı satılıyor petshopta onlardan alıp kus kasınmaya basladıgında uzerıne 30 cm uzaktan sıkablırsın sırtkısmından sıkkı gozune kacıp bozmasın gözünü

saolun hocam ama avispreyin kuşun dengeseni bozduğunu duymuştum onun sadece kafes için kullanılması gerekiyormuş doğrumudur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:25 -->-> Daha önceki mesaj 13:16 --

kuşunun cinsiyeti ve yaşı ney miş bakalım yakından bi foto çekip atarmısın

atıyorum buyrum :

http://i.hizliresim.com/BoBB1p.jpg

http://i.hizliresim.com/EQ110Z.jpg

http://i.hizliresim.com/PvbbdO.jpg

http://i.hizliresim.com/onMMW9.jpg

Geri