Karadeniz Pet

Yabanileştiler !

CEM CANER

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar forumda henüz yeniyim konuyu doğru yere açmadıysam kusura bakmayın , 2 tane muhabbet kuşum var 2 side aldıgımda 1 aylıklardı ilk aldığım zamanlarda elime rahatlıkla geliyolardı sevmeme izin veriyorlardı fakat zamanla biraz ürküttüm sanırım ve benden kaçmaya başladılar yaklaşık 8 aydır bendeler son 3 ay pek ilgilenemedim onlarla şimdilerse sevip oynamak istiyorum ama beni tanımalarına rağmen en ufak hareketimde bile kaçıyorlar benden onları tekrardan kazanma şansım varmı ? ve şu sıralar çiftleşme dönemine girdiler sanırım yuvalığı koydum girip cıkıyolar icine

Ürktüyse alışması biraz zor oluyor özellikle bu hayvanlarda

İlgi göstermediğiniz için sizden korkabilirler zaten erişkin olmuşlar artık yavrusunu alıp yavruyu eğitebilirsiniz

yavruyken gelirler büyüdükçe asileşirler. çift kuş aldıysanız bir kenara bırakın çiftleşinler bakmak için ise 1-1,5 yıl tek bakın sonra çiftleştirirsiniz ben çiftlerimden yavru alsam öyle yapacağım.

bence deneyin şansınızı ilgi gösterin ödüllendirin farklı yiyeceklerle elinize gelince veya yanaşmanıza izin verince.yalnız daha önce vermediğiniz ve onların sevdiği bir tatlı türü olsun bu. yavrulayınca da yavrularına ilgi gösterirseniz alışırlar hemen zaten

Çiftleşleştilerse bence artık fazla ilgilenme bir süre "genel ihtiyaçlar hariç"

bence deneyin şansınızı ilgi gösterin ödüllendirin farklı yiyeceklerle elinize gelince veya yanaşmanıza izin verince.yalnız daha önce vermediğiniz ve onların sevdiği bir tatlı türü olsun bu. yavrulayınca da yavrularına ilgi gösterirseniz alışırlar hemen zaten

benimkiler yemden başka hiçbirşey yemiyorlar ne versem yemiyorlar :D

Geri