Karadeniz Pet

Yağlanma mı var acaba

• Konbuyu başlatan Alper BAKİ
  • Başlangıç tarihi
A

Alper BAKİ

Guest
mavişime nazar değmesin :)

Yalanma derken hatalı yazım oldu heralde.Yağlanma demek istediyseniz evet dişide yağlanma var .Uçurduğunuzda hemen yere düşüp nefes nefese kalıyorsa ve elinize aldığınızda yağ bezesi gibi geliyor ise yağlanmış demektir.

Haftada 2 kez sularına limon damlat.
EN önemlisi bolbol uçur.
Geniş salma türü kafes var ise birmüddet onda kalsın ki rahatlık uçup zayıflayabilsin.

Dünde söledim kuşta yağlanma var serkan hocamın dediklerini uygularsan iyi olur

Her gün salıyorum suyuna su an limon damlatıcam kus aslında havalanabılıyor iyide ucuyor cok kanat çırparak genelde yerde duruyor zaten yan etkisi fln var mıdır eşleşirler mi bu zamanda

Bu söylediklerimin yan etkileri yağlanma olmasa dahi olmaz..

Bu arada dişinin ceresinde mantar var gibi geldi bana , terramıcyn sür 1 hafta boyunca ,eğerki iç parazit yok ise geçer zaten..Ama bian önce tedavisine başla derim.

Bu söylediklerimin yan etkileri yağlanma olmasa dahi olmaz..

Bu arada dişinin ceresinde mantar var gibi geldi bana , terramıcyn sür 1 hafta boyunca ,eğerki iç parazit yok ise geçer zaten..Ama bian önce tedavisine başla derim.

Yok ya mantar baktımda ben mantar gibi gozuktu abanada ama dıkkatlı bakınca anladımolmadığını

Yok diyorsanız siz bilirsiniz ama siz yinede evde varsa sürün derim :) genelde yok diyorlar biz yorum yapınca ama sonradan kuşun heryerine mantar yayılınca iş işten geçmiş oluyor.Kesin eminseniz gerek yok tedaviye ama şüpheniz var ise bence dediğim uygulamayı yapın.Bi zararı olmaz..

Kuşu veterinere bıraktım biraz. Orda bakılacak 1 haftaya geri alıcam benim kuşuma yeni dişi aldım şu an çok guzel benım kuşum kur yapıyor oda gagalamıyor cok guzel su an araları dişi kuşu 3 yumurtası vardı yatmıyordu daha yumurtlar folluk tak dedi yaptım hepsini

Geri