petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yağlanma mı var acaba

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Alper BAKİ tarafından 3 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Alper BAKİ

[​IMG] [​IMG] mavişime nazar değmesin :)

2. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Yalanma derken hatalı yazım oldu heralde.Yağlanma demek istediyseniz evet dişide yağlanma var .Uçurduğunuzda hemen yere düşüp nefes nefese kalıyorsa ve elinize aldığınızda yağ bezesi gibi geliyor ise yağlanmış demektir.

Haftada 2 kez sularına limon damlat.
    EN önemlisi bolbol uçur.
    Geniş salma türü kafes var ise birmüddet onda kalsın ki rahatlık uçup zayıflayabilsin.

3. armand0

armand0 Guest

Dünde söledim kuşta yağlanma var serkan hocamın dediklerini uygularsan iyi olur

4. Alper BAKİ

Her gün salıyorum suyuna su an limon damlatıcam kus aslında havalanabılıyor iyide ucuyor cok kanat çırparak genelde yerde duruyor zaten yan etkisi fln var mıdır eşleşirler mi bu zamanda

5. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Bu söylediklerimin yan etkileri yağlanma olmasa dahi olmaz..

Bu arada dişinin ceresinde mantar var gibi geldi bana , terramıcyn sür 1 hafta boyunca ,eğerki iç parazit yok ise geçer zaten..Ama bian önce tedavisine başla derim.

6. Alper BAKİ

Yok ya mantar baktımda ben mantar gibi gozuktu abanada ama dıkkatlı bakınca anladımolmadığını

7. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Yok diyorsanız siz bilirsiniz ama siz yinede evde varsa sürün derim :) genelde yok diyorlar biz yorum yapınca ama sonradan kuşun heryerine mantar yayılınca iş işten geçmiş oluyor.Kesin eminseniz gerek yok tedaviye ama şüpheniz var ise bence dediğim uygulamayı yapın.Bi zararı olmaz..

8. Alper BAKİ

Kuşu veterinere bıraktım biraz. Orda bakılacak 1 haftaya geri alıcam benim kuşuma yeni dişi aldım şu an çok guzel benım kuşum kur yapıyor oda gagalamıyor cok guzel su an araları dişi kuşu 3 yumurtası vardı yatmıyordu daha yumurtlar folluk tak dedi yaptım hepsini

Sayfayı Paylaş