Karadeniz Pet

yağlanma problemi

Murat NUR

Paylaşımcı Üye
yaklaşık 6 haftadır dişiye aşırı mama verdim. kuşumun ilk kuluçkası. kuluçka öncesi 2 hafta kadar kızışması için kuluçkası süresince de kendi acemiliğimden haftada 4-5 gün mama verdim. kuşun kuluçkada göğüs kısmı ve popusundaki tüm tüyler döküldü.
- kuşun popo kısmı bağırsak kısmı bariz bir şekilde şiş
- acaba kuluçkada yattığı için bağırsak şişliği mi yoksa kuş yağlanmış mı
- foto çekemedim, dişinin tepkisinden korkuyorum
- normalde kuşun karnı böyle şişer mi

Evet olur o şişlik merak etmeyin bir sıkıntı olmaz. Tüy dökülme sebebi de yumurtaları daha iyi ısıtmak için. Kuşunuzda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Maşaallah bereketli üretimler

teşekkür ederim inşallah sorun yoktur. petshoptan aldığım kuşlarla 1 senemi çöpe attım. şuandaki dişimi üreticiden aldım şükür ilk kez yavru sahibi oldum ama dişiye de bir zarar gelmesin istiyorum. sırf yavru alabilmek için dişiye zarar gelirse üzülürüm.

Yumurta süresince mama vermeyin ilk yavru çıktıktan sonra mama vermeye devam edersiniz. Maşaallah tekrardan

Ben elma sirkesi veriyorum. Limon zaten zayıflatır limona gerek yok vitamini de abartmadıkça verebilirsiniz

Mamadan zarar gelmez ne kadar verirsen ver . ilk defa yavru almanıza sevindim, inşallah devamı gelir , inşallah banada nasip olur :)

Mamadan zarar gelmez ne kadar verirsen ver . ilk defa yavru almanıza sevindim, inşallah devamı gelir , inşallah banada nasip olur :)

teşekkür ederim darısı başınıza. ben mamaya kendi hazırladığım toz karışımı kullanıyorum belki onlar kilo yapabilir diye düşündüm. gerçi mamayı aşırı tüketmiyorlar, 2-3 çay kaşığı hazırlıyorum onunda hepsini bitirmiyorlar.

Geri