petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yağlanma problemi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Murat NUR tarafından 21 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    yaklaşık 6 haftadır dişiye aşırı mama verdim. kuşumun ilk kuluçkası. kuluçka öncesi 2 hafta kadar kızışması için kuluçkası süresince de kendi acemiliğimden haftada 4-5 gün mama verdim. kuşun kuluçkada göğüs kısmı ve popusundaki tüm tüyler döküldü.
    - kuşun popo kısmı bağırsak kısmı bariz bir şekilde şiş
    - acaba kuluçkada yattığı için bağırsak şişliği mi yoksa kuş yağlanmış mı
    - foto çekemedim, dişinin tepkisinden korkuyorum
    - normalde kuşun karnı böyle şişer mi

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Evet olur o şişlik merak etmeyin bir sıkıntı olmaz. Tüy dökülme sebebi de yumurtaları daha iyi ısıtmak için. Kuşunuzda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Maşaallah bereketli üretimler

3. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    teşekkür ederim inşallah sorun yoktur. petshoptan aldığım kuşlarla 1 senemi çöpe attım. şuandaki dişimi üreticiden aldım şükür ilk kez yavru sahibi oldum ama dişiye de bir zarar gelmesin istiyorum. sırf yavru alabilmek için dişiye zarar gelirse üzülürüm.

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yumurta süresince mama vermeyin ilk yavru çıktıktan sonra mama vermeye devam edersiniz. Maşaallah tekrardan

5. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    peki yavru bakan kuşların suluklarına haftada birer gün. elma sirkesi, limon, vitamin damlatsam sorun olur mu.

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Ben elma sirkesi veriyorum. Limon zaten zayıflatır limona gerek yok vitamini de abartmadıkça verebilirsiniz

7. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Mamadan zarar gelmez ne kadar verirsen ver . ilk defa yavru almanıza sevindim, inşallah devamı gelir , inşallah banada nasip olur :)

8. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    teşekkür ederim darısı başınıza. ben mamaya kendi hazırladığım toz karışımı kullanıyorum belki onlar kilo yapabilir diye düşündüm. gerçi mamayı aşırı tüketmiyorlar, 2-3 çay kaşığı hazırlıyorum onunda hepsini bitirmiyorlar.

Sayfayı Paylaş