Karadeniz Pet

Yağlı radyatör

Mahmut TAŞ

Yeni Üye
Hayırlı akşamlar

Malum kış geliyor, üretimhane ısıtması için yağlı radyatör düşünüyorum 30-35 m2 lik bir alanım var.
6 Dilimli 800w.lık bir yağlı radyatör işimi görür mü tecrübe si olan arkadaşlar...?

E2003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

benzer şekilde ısıtma yapan bir arkadaşım vardı. önerilerim şu şekilde olacaktır.

- radyatörü odanın tam ortasına bırakın
- kafesleri duvarlardan, kapı ve pencere kenarlarından en azından 10 cm kadar ayırın.
- yağlı radyatörü güvenlik nedeniyle asla maksimum seviyede çalıştırmayın. alev alabiliyor.
- radyatörün üzerine radyatör suluklarından asabilirsiniz. ısınmaya yardımcı olur. ama fazla asarsanız çok aşırı nem yapar.
- içeride sıcak havanın sirkülasyonunu sağlamak adına çok yavaş hızda dönen pervaneler ile etrafına bir sistem oluşturabilirseniz çok faydalı olur.
- eğer odayı sürekli olarak üretim amacıyla kullanacaksanız çok düşük bir meblağ harcayarak ısı yalıtımı yaptırmanız kış boyu radyatöre ödeyeceğiniz elektrik faturanızın çok ciddi oranda düşmesine yardımcı olur. 200 tl gibi bir masrafla siz kolayca kendiniz de yapabilirsiniz.

kolay gelsin.

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkür ederim

Aslında üretimhane ısıyı çabuk kaybedecek bir durumda değil

Ufak bir ısı takviyesi ile sorun olmaz diye düşünüyorum

Öğrenmek istediğim bu boyutta bir radyatör ne kadar işimi görür

Cevabınız için teşekkür ederim

Aslında üretimhane ısıyı çabuk kaybedecek bir durumda değil

Ufak bir ısı takviyesi ile sorun olmaz diye düşünüyorum

Öğrenmek istediğim bu boyutta bir radyatör ne kadar işimi görür

Ben aldım deloghni 12 Dilim harika bir cihaz yalnız fiyati 300 tl oneririm

Faturayı takip ettiniz mi hiç?

Faturayı takip ettiniz mi hiç?

Valla daha 15 gun oldu alalı birsey diyemem 3 kademe var 1000 1500 ve 2500 ben en düşükte kullanıyorum fatura kademede göre değişir

Kullanılan radyatörün kaç watt lık olduğuna göre elektrik sarfiyatı değişir.Kabaca şu şekilde bir maliyet çıkarılabilir.
Radyatör kW * günde kaç saat çalışacağı * 30 * Elektrik kW birim fiyatı = Aylık Tüketim (TL olarak)