Karadeniz Pet

yahu bittim ben :(

Mubiş5

Meraklı Üye
arkadaşlar xp yuklu pcye win 7 formatı atıyordum formatın ortasında önüme bomboş beyaz ekran çıktı ve pc yi açtım bişey olmuşmu diye "BOOTMRG EKSİK" diyor babam pcye daha dün yaptırmıştı ne yapmalıyım

Muhtemelen bilgisayarınız benimkisi gibi win 7 gibi sistemleri kaldırmıyor :)

XP cd si alıp kendin format atabilirsin . Çok basit bir şey ama seçenekleri olduğu için yapamayabilirsin . Telefonundan xp format atımı yaz ona göre yap .

Format cd si 5-6 TL

Muhtemelen bilgisayarınız benimkisi gibi win 7 gibi sistemleri kaldırmıyor :)

XP cd si alıp kendin format atabilirsin . Çok basit bir şey ama seçenekleri olduğu için yapamayabilirsin . Telefonundan xp format atımı yaz ona göre yap .

Format cd si 5-6 TL

teşekkürler peki kırtasiyede falan satılıyormudur ?

bilgi sayarcılarda vardır kırtasiyede olmaya bilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:26 -->-> Daha önceki mesaj 13:25 --

hard diksi kaç gb

win xp sp1 di win 7 format atıyordum ama artık göstermiyor mavi ekranıda cdyi direk dışarı atıyor pcciye vermiştik herif pilini çalmış galiba pili ortada yok

pilinden olabilirmi sizce ?

Son düzenleme:
pille alakası olduğunu sanmıyorum ram 512 mb den küçükse win 7 kuramazsın o pc ye ama bunun uyarısını verir kurulum yapmadan önce başkabi problemi varsanırım xp kurmayı denemelisin kurulum yaptığın cd de çizik falan varsa okuyamıyorda olabilir birde yazdırılırken cd ye eksik yazılma olasılığıda var daha önce hiç kullanmışmıydın win7 kurulum cd sini

Son düzenleme:
pille alakası olduğunu sanmıyorum ram 512 mb den küçükse win 7 kuramazsın o pc ye ama bunun uyarısını verir kurulum yapmadan önce başkabi problemi varsanırım xp kurmayı denemelisin kurulum yaptığın cd de çizik falan varsa okuyamıyorda olabilir birde yazdırılırken cd ye eksik yazılma olasılığıda var daha önce hiç kullanmışmıydın win7 kurulum cd sini

kullandım 5 bilgisayarada bu cd ile attım formatı

güncellemeyle olmaz o iş , tek çare format 512 ram olsa bile kaldırmaz , sadece win 7 yi kaldıracak ama çok kasar ve bilgisayar sürekli kapanır . Sen babana bu gün birşey deme yarın bir formatcıya git , ama onlar çalıntı(korsan) kullanıyor , yani gerçek cd sinin kopyasını başka bir cd ye aktarıp parayla satıyor . Dediğim gibi aldıktan sonra videosunu falan izle yap .

XP den sıkıldıysan vista formatı atabilirsin , ama vistada çok sorun yaşarsın söyleyim oyunlar hakkında programlar hakkında çok fazla açığı var vistanın .

DVD de DVD roomda sorun olabilir flash bellekle formatlamayı dene

bence git babana deki baba bu yine bozuldu yapamamışlar de :)