Karadeniz Pet

Yakında Muhabbet Kuşlarına Zam Gelicek mi ?

CNK TC

Emektar Üye
Bildiğiniz gibi şu günlerde konu başlığı olan petshoplarda kedi köpek tavşan gibi hayvanların satışı yasak olup , sadece kuş ve balık türleri satılacak. Ve petshoplar kazanclarını artık sadece balık ve kuşlardan elde edecek bende düşünüyorum ki zam gelir gibi , sizce piyasa ne olacak 25 tl ye aldığımız kuş fiyatı ne olur zam gelir mi ?

ben böyle düşünüyorum bir de sizin düşüncelerinizi alayım dedim.

Bizim buradaki petshoplarda yıllardır 50 TL zaten daha ne kadar çıkacak :D

Bildiğiniz gibi şu günlerde konu başlığı olan petshoplarda kedi köpek tavşan gibi hayvanların satışı yasak olup , sadece kuş ve balık türleri satılacak. Ve petshoplar kazanclarını artık sadece balık ve kuşlardan elde edecek bende düşünüyorum ki zam gelir gibi , sizce piyasa ne olacak 25 tl ye aldığımız kuş fiyatı ne olur zam gelir mi ?

ben böyle düşünüyorum bir de sizin düşüncelerinizi alayım dedim.

Bence pet shopların çoğu gelirlerini hayvan satışından değil, aksesuar,gıda ve diğer malzemelerden sağlıyorlar. Sadece kuş ve balıktan para kazanan petshoplarda en kalite ve sağlıklı hayvanları, en hijyenik, bakımlı petsoplarda sertifikalı, bilezikli satmaya başlarlarsa alıcı bulmakta hiç sıkıntı çekmezler. Hatta gözde hale bile gelebilirler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:42 -->-> Daha önceki mesaj 20:36 --

50 TL derken yerli ırk tek muhabbet kuşumu 50 tl , eğer öyleyse çok fazla fiyat.

sorun kuşun yerli olup olmaması değil, satılmak istenen fiyattan taşıması gereken özellikleri taşıyıp taşımadığı, kuşlardan anlamayan bir insana her fiyattan kuş satılabilir, sorunlu olan bu kısım. Satın alacak besleyicilerin önce kendilerini bilinçlendirmeleri gerekir ki üreticileri daha özenli, kaliteli üretime ve fiyatlandırmaya zorlasınlar ve alanda satanda memnun olsun...

sivas'ta 60 lira istiyorlar kuşlara 25 lira nerdeymiş :)

Muğla Milas ta oturuyorum ben valla buradaki petshoplarda 25 tl . Sizin oradaki kuşlar ucmuş fiyatları

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:38 -->-> Daha önceki mesaj 21:36 --

Bence pet shopların çoğu gelirlerini hayvan satışından değil, aksesuar,gıda ve diğer malzemelerden sağlıyorlar. Sadece kuş ve balıktan para kazanan petshoplarda en kalite ve sağlıklı hayvanları, en hijyenik, bakımlı petsoplarda sertifikalı, bilezikli satmaya başlarlarsa alıcı bulmakta hiç sıkıntı çekmezler. Hatta gözde hale bile gelebilirler :)

Her petshop öyle düşünmez emin olun ki fiyatları artacaktır kuşların şuan 25 tl olacak 50 tl. Aksesuardan da kazanıyor fakat daha cok canlı satıp yem satıp kazanıyorlar.

Piyasa serbest olduğu için fiyatlar zamanla kendini dengeler, istanbulda bezer kuşu 15 liraya da satan var, 60 liraya da... ama çoğu pet shopçu avm satışı değilse, kedi köpek satmıyor zaten...

Piyasa serbest olduğu için fiyatlar zamanla kendini dengeler, istanbulda bezer kuşu 15 liraya da satan var, 60 liraya da... ama çoğu pet shopçu avm satışı değilse, kedi köpek satmıyor zaten...

kedi köpek satışı yapan çok , ayrıca fiyatlar kendini dengelemez . 15 liraya aldıgın kuş hastalıklıdır emin ol izmir kemeraltına bakabilirsin . Normalde muhabbet kuşu fiyatları 25 tl olması lazım eğer farklı bir özelliği yok ise , erişkindir çiftleşmeye hazırdır fiyat yükselir . . Kedisi köpegi artık sertifikalı olacak . Ayrıca aksesuarlardan kazanır demişsiniz aksesuarları artık normal alışveriş mağazalarından da temin edilebilir. Petshopu petshop kılan diğer alışveriş merkezlerinden ayıran farklılık canlı evcil hayvan satmasıydı şuana kadar. Artık diğer alışveriş mağazalarından bir farkı kalmadı.

Son düzenleme:
bizim burda 30 tl yerliler