petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yakında Muhabbet Kuşlarına Zam Gelicek mi ?

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve CNK TC tarafından 6 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Bildiğiniz gibi şu günlerde konu başlığı olan petshoplarda kedi köpek tavşan gibi hayvanların satışı yasak olup , sadece kuş ve balık türleri satılacak. Ve petshoplar kazanclarını artık sadece balık ve kuşlardan elde edecek bende düşünüyorum ki zam gelir gibi , sizce piyasa ne olacak 25 tl ye aldığımız kuş fiyatı ne olur zam gelir mi ?

ben böyle düşünüyorum bir de sizin düşüncelerinizi alayım dedim.

2. Berkan Yetiş

Berkan Yetiş New Member

Beğenileri:
    0
    Bizim buradaki petshoplarda yıllardır 50 TL zaten daha ne kadar çıkacak :D

3. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    50 TL derken yerli ırk tek muhabbet kuşumu 50 tl , eğer öyleyse çok fazla fiyat.

4. zeren

zeren New Member

Beğenileri:
    0
    Bence pet shopların çoğu gelirlerini hayvan satışından değil, aksesuar,gıda ve diğer malzemelerden sağlıyorlar. Sadece kuş ve balıktan para kazanan petshoplarda en kalite ve sağlıklı hayvanları, en hijyenik, bakımlı petsoplarda sertifikalı, bilezikli satmaya başlarlarsa alıcı bulmakta hiç sıkıntı çekmezler. Hatta gözde hale bile gelebilirler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:42 -->-> Daha önceki mesaj 20:36 --

sorun kuşun yerli olup olmaması değil, satılmak istenen fiyattan taşıması gereken özellikleri taşıyıp taşımadığı, kuşlardan anlamayan bir insana her fiyattan kuş satılabilir, sorunlu olan bu kısım. Satın alacak besleyicilerin önce kendilerini bilinçlendirmeleri gerekir ki üreticileri daha özenli, kaliteli üretime ve fiyatlandırmaya zorlasınlar ve alanda satanda memnun olsun...

5. serkan_58

serkan_58 New Member

Beğenileri:
    0
    sivas'ta 60 lira istiyorlar kuşlara 25 lira nerdeymiş :)

6. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Muğla Milas ta oturuyorum ben valla buradaki petshoplarda 25 tl . Sizin oradaki kuşlar ucmuş fiyatları

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:38 -->-> Daha önceki mesaj 21:36 --

Her petshop öyle düşünmez emin olun ki fiyatları artacaktır kuşların şuan 25 tl olacak 50 tl. Aksesuardan da kazanıyor fakat daha cok canlı satıp yem satıp kazanıyorlar.

7. zeren

zeren New Member

Beğenileri:
    0
    Piyasa serbest olduğu için fiyatlar zamanla kendini dengeler, istanbulda bezer kuşu 15 liraya da satan var, 60 liraya da... ama çoğu pet shopçu avm satışı değilse, kedi köpek satmıyor zaten...

8. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    kedi köpek satışı yapan çok , ayrıca fiyatlar kendini dengelemez . 15 liraya aldıgın kuş hastalıklıdır emin ol izmir kemeraltına bakabilirsin . Normalde muhabbet kuşu fiyatları 25 tl olması lazım eğer farklı bir özelliği yok ise , erişkindir çiftleşmeye hazırdır fiyat yükselir . . Kedisi köpegi artık sertifikalı olacak . Ayrıca aksesuarlardan kazanır demişsiniz aksesuarları artık normal alışveriş mağazalarından da temin edilebilir. Petshopu petshop kılan diğer alışveriş merkezlerinden ayıran farklılık canlı evcil hayvan satmasıydı şuana kadar. Artık diğer alışveriş mağazalarından bir farkı kalmadı.

#8 CNK TC, 6 Haziran 2014
    Son düzenleme: 6 Haziran 2014
  9. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    enflasyon farkına bakacağız :)

10. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    bizim burda 30 tl yerliler