Karadeniz Pet

Yakışılımız alışıyor

Mudo DURMUŞ

Emektar Üye
2 hafta önce ailemize katılan çikomuz kafes dışında yem olmadan da elimize gelecek kadar alıştı bize cisimlere ve bize karşı korkusunu tamamen yenmiş durumda 1 2 ay içinde konuşturmayı planlıyoruz. Bundan sonra atıcağım videod muhtemelen konuşmya başlamış olacak :)

https://www.youtube.com/watch?v=ti99TgFZMQY

maşşallah kardeşim 1-2 ay çok demişssin hergün düzenli olarak sabah akşam 15 er dakika konuşursan 2 haftadan konuşturursun ben 1 haftadan konuşturdum konuşturucu yem aldım ama sonradan öğrendim kuşlara zarar veriyormuş

maşşallah kardeşim 1-2 ay çok demişssin hergün düzenli olarak sabah akşam 15 er dakika konuşursan 2 haftadan konuşturursun ben 1 haftadan konuşturdum konuşturucu yem aldım ama sonradan öğrendim kuşlara zarar veriyormuş

daha önce bende verdim kaçan kuşuma konuşturmaya yardımcı olmuştu ne gibi zararı olmuştu acaba kardeşim ?

Bu seviyeye gelmesi için neler yaptınız. Biz 2. gündeyiz ama çok ürkek.

Bu seviyeye gelmesi için neler yaptınız. Biz 2. gündeyiz ama çok ürkek.

Günün belirli saatleri ilgilendim gün içinde ise genelde kısık seste müzik dinlettim. Gece uykulu olduğu zamanlar ve sabahları uyandığım gibi hemen 20şer dakika ilgi gösterdim. bide mutlaka istediğim birşyeleri yapması karşılığında ödüllendirdim her zaman ballı kraker ve elma gibi besinlerle bunlara zaten bayılıyorlar. Onun dışında ekstra bişey yapmadım konuşurken kısık tonda konuşmaya özen gösterin. elinize alışması için avucunuza yem koyup elinizi yavaşça kafese koyun ürkütmeyecek şekilde ürkmesi durumunda çıkarın elinizi tekrar deneyin acıkırsa mutlaka elinize gelecektir. Bu pratikliği yapa yapa elinize tam alışması durumunda kafes dışında aynı şekilde denemeler yapabilirsiniz yavaş yavaş alışıyorlar benim biraz çabuk alıştı ama :)

Dediğim gibi kuşun karakteriyle alakalı sanırım. Bizimkine elma uzatsam kesinlikle korkar:)

Dediğim gibi kuşun karakteriyle alakalı sanırım. Bizimkine elma uzatsam kesinlikle korkar:)

öylede denilebilir fakat her şey gene elinizde elmanın ne olduğunu anlaması için öncelikle kafes dışında tellerin arasından uzatın gelip yer tadına varsın gerisi kolay :) kuşunuz kaç aylıktı ?

Bilmiyorumki tam olarak. Resmi :)

Sizce nekadarlık?

ooo süper daha küçücük 1,5 - 2 aylık çok rahat alışır konuşur bu size ilgiyi ve sevgiyi eksik etmeyin yeter fakat bıktıracak kadar da ilgilenmeyin bunalıyorlar haliyle :)

:) Bıktırdığımı sanmıyorum şimdilik. Alışması için rahat bırakıyorum. Belli aralıklarla uzaktan konuşuyorum. Sizinki gibi elime geleceği günü sabırsızlıkla bekliyorum:)

:) Bıktırdığımı sanmıyorum şimdilik. Alışması için rahat bırakıyorum. Belli aralıklarla uzaktan konuşuyorum. Sizinki gibi elime geleceği günü sabırsızlıkla bekliyorum:)

dediklerimi yapın 10-15gün sonra bakalım ne duruma gelmiş ona göre farklı yöntemler deneriz alışmadıysa hala. Avcunuza yem koyun yavaşça elinize kafes koyun avcunuzu kuşun önüne doğru yavaşça getirin göğsüne kadar biraz bekleyin o şekil ani hareketler yapmadan baktınız yemiyor yemi hafifçe avucunuzda yemle birlikte göğsünden itin kuşu ayağını atacaktır avucunuza ve avucunuz düz şekilde açın bi 10 gün falan dediğim şekilde bu uygulamaları yapın sonucunu alırsınız olumlu şekilde mutlaka. 10 gün sonra yazarsanız tekrar yardımcı olmaya çalışırım.

buda benim kaçan kuşum konuşmayı öğrettim kaçtı fırlama ===> https://www.youtube.com/watch?v=zfOWj1wRue8

Çok güzelmiş. Benim bundan önceki öldü. Benimkide konuşuyordu.Çok kötü bir durum hem kaçması hem ölmesi. Tamam 10 gün sonra yazacağım.Bakalım neler olacak. Tekrar teşekkürler

daha önce bende verdim kaçan kuşuma konuşturmaya yardımcı olmuştu ne gibi zararı olmuştu acaba kardeşim ?

kareşim ben bi azarını görmedimde kuşun ses tellerindeki bir şeyi yakıyormuş kuş bu yüzden acı duyuyormuş hep ötüyormuş o yüzden konuşuyor maksat bi konuşmayı öğretmek için acı cektirmeye gerek yok kardeşim

kareşim ben bi azarını görmedimde kuşun ses tellerindeki bir şeyi yakıyormuş kuş bu yüzden acı duyuyormuş hep ötüyormuş o yüzden konuşuyor maksat bi konuşmayı öğretmek için acı cektirmeye gerek yok kardeşim

kesinlikle kardeşim. Eğer öyle birşey varsa kullanmam hayvana acı vermenin gereği yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:35 -->-> Daha önceki mesaj 16:33 --

Çok güzelmiş. Benim bundan önceki öldü. Benimkide konuşuyordu.Çok kötü bir durum hem kaçması hem ölmesi. Tamam 10 gün sonra yazacağım.Bakalım neler olacak. Tekrar teşekkürler

evet maalesef ya önemi yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:36 -->-> Daha önceki mesaj 16:35 --

tammamdır naci bey bekliyorum

naci aydın kuşunuzun 1,5 2 aylık olduğunu sanmıyorum daha büyük gözüküyor.

Geri