Karadeniz Pet

yaklaşık 1 yıllık muhabbet kuşum yemek yemiyor su içmiyor sırf uyuyor :( ne yapabilirim yardım plsss

dincer35

Yeni Üye
arkadaşlar yaz tatilinin bitmesine 1 ay kala konyadan izmire dönüyorduk yanımızda kuşumuzda vardı. sonra evimize geldik ve kuşumuzu eski masasına koyduk.öbür sabah yine iyi görünüyordu 2. gün daha halsiz oldu 3. günde iyice halsiz oldu bugün eczaneden biteral 500 mg aldım yarısını kırıp toz yapıp suyuna kattık ama ne içiyor ne yiyor hep uyuyor ölmesinden korkuyorum bi önceki kuşumda kuruma hastalığından öldü bununda ölmesini istemiyorum yardım edin çözümü varsa söyleyin lütfen :(

Ekli dosyalar

• P_20160822_212514.jpg
    P_20160822_212514.jpg
    356.5 KB · Görüntüleme: 52
Klimadan veya arabada cam açtıysanız cereyanda kalmıştır.
Buna bağlı olarak ishal olmuş olabilir.
Yine de doğru teşhis ve tedaviyi bir bilen koyarsa daha iyi olur.

İnsallah iyileşir kısa zamanda. Cereyanda kalmış olabilir cok uzun sure ac kalmamalı. Suyuna 1-2 damla organik elma sirkesi damlatın sulugu sabahtan aksama kadar bırakın içsin ondan bakalım belki düzelme olur. İlac bilmediğim icin tavsiye edemiycem

Sık hava değişikliği kuşlarımızı direk hasta ediyor bünyeleri kaldırmıyor hele birde bu arada klima veya ceyran çarptı ise anlık dahi olsa dönüşü zor hale getiriyor keşke bir emanetciye bıraksa idiniz 1 haftalına neyse sağlık olsun. biteral ağır gelebilir tetra 250 mg almanı tavsiye ederim. 1 kapsülü 1 lt suda kullanılır. kapsülden çıkan tozu 4 e böl 12 saatde bir suluğunu tazeleyecek şekilde 250 mg suya 4de 1 ini karıştır ve sabah akşam kendisi içmiyorsa dahi damla yardımı ile ağzına mutlak 2-3 damla damlat. yem olarak sade aspur(kanarya yemi) ver ve beraber inde dal darı verebilirsin. direk güneş ışığından- rüzgardan- ceyrandan- klimadan uzak tut standart sıcaklıkta kalsın. kendisi yem yiyemeyecek durumda ise ve 12 saatten uzun süredir hiç birşey yemedi ise kendiniz kursaktan beslemeniz lazım. geç kalınmamış ise önerdiğim tedavi ile büyük iht 3 güne kendisine gelmeye başlar

Cevap verememişim arkadaşlar öldü o da soru sorduktan 2-3 saat içinde öldü

Geri