petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yaklaşık 1 yıllık muhabbet kuşum yemek yemiyor su içmiyor sırf uyuyor :( ne yapabilirim yardım plsss

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve dincer35 tarafından 22 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. dincer35

dincer35 New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar yaz tatilinin bitmesine 1 ay kala konyadan izmire dönüyorduk yanımızda kuşumuzda vardı. sonra evimize geldik ve kuşumuzu eski masasına koyduk.öbür sabah yine iyi görünüyordu 2. gün daha halsiz oldu 3. günde iyice halsiz oldu bugün eczaneden biteral 500 mg aldım yarısını kırıp toz yapıp suyuna kattık ama ne içiyor ne yiyor hep uyuyor ölmesinden korkuyorum bi önceki kuşumda kuruma hastalığından öldü bununda ölmesini istemiyorum yardım edin çözümü varsa söyleyin lütfen :(

Ekli Dosyalar:

2. Kamen

Kamen Active Member

Beğenileri:
    242
    Klimadan veya arabada cam açtıysanız cereyanda kalmıştır.
    Buna bağlı olarak ishal olmuş olabilir.
    Yine de doğru teşhis ve tedaviyi bir bilen koyarsa daha iyi olur.

3. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53
    İnsallah iyileşir kısa zamanda. Cereyanda kalmış olabilir cok uzun sure ac kalmamalı. Suyuna 1-2 damla organik elma sirkesi damlatın sulugu sabahtan aksama kadar bırakın içsin ondan bakalım belki düzelme olur. İlac bilmediğim icin tavsiye edemiycem

4. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    725
    Sık hava değişikliği kuşlarımızı direk hasta ediyor bünyeleri kaldırmıyor hele birde bu arada klima veya ceyran çarptı ise anlık dahi olsa dönüşü zor hale getiriyor keşke bir emanetciye bıraksa idiniz 1 haftalına neyse sağlık olsun. biteral ağır gelebilir tetra 250 mg almanı tavsiye ederim. 1 kapsülü 1 lt suda kullanılır. kapsülden çıkan tozu 4 e böl 12 saatde bir suluğunu tazeleyecek şekilde 250 mg suya 4de 1 ini karıştır ve sabah akşam kendisi içmiyorsa dahi damla yardımı ile ağzına mutlak 2-3 damla damlat. yem olarak sade aspur(kanarya yemi) ver ve beraber inde dal darı verebilirsin. direk güneş ışığından- rüzgardan- ceyrandan- klimadan uzak tut standart sıcaklıkta kalsın. kendisi yem yiyemeyecek durumda ise ve 12 saatten uzun süredir hiç birşey yemedi ise kendiniz kursaktan beslemeniz lazım. geç kalınmamış ise önerdiğim tedavi ile büyük iht 3 güne kendisine gelmeye başlar

5. dincer35

dincer35 New Member

Beğenileri:
    0
    Cevap verememişim arkadaşlar öldü o da soru sorduktan 2-3 saat içinde öldü

6. FerhatQ

FerhatQ Member

Beğenileri:
    14
    Başın sağolsun,üzücü bir durum.

Sayfayı Paylaş