petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yalnız bırakmak hakkında yardım!

Konusu 'Bakım Beslenme Üretim ve Yetiştirilmesi' forumundadır ve feyzai tarafından 5 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. feyzai

feyzai New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar,

2adet farklı kafeslerde muhabbet kuşlarım var, 2 sininde büyük kafesleri var, mecburi olarak 2buçuk en fazla 3 günlüğüne şehir dışına gitmek zorundayım. Başka birine bırakamıyorum, komşuya anahtar veremiyorum gelip bakması için vs. yani tek seçenek bu birkaç gün boyunca evde yalnız kalacaklar.Gün boyu ben işten gelene kadar yanlız kaldıkları için yalnızlığa ve sesizliğe alışkınlar bu konuda endişem yok.

İkisinin de kafeslerine 3 adet yemlik 2 adet suluk koydum ve kafesler yan yana. hesaplarıma göre yem ve su miktarı rahat yetiyor, zaten dişi olan yumurtlama evresinde olduğundan kuluçkaya yattığı için daha az yiyip içiyor ayrıca yaklaşık 1 yıl önce 5-6 gün için başka bir arkadaşa bakması için emanet etmiştim beni ilk gördüğünde biraz yadırgadı fakat o günden beri daha yakın yani küseceğini sanmıyorum, sadece diğer kuşu yeni aldığım için küsüp yemden kesilir mi bilmiyorum (erkek 7 aylık lutino)

Tecrübesine ve bilgisine inandığım forum kullanıcılarının yardımına çok ihtiyacım var, Şimdiden tüm yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

2. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Yem ve su rahatlıkla yeter,yalnız kalmalarındada sakınca yok.Size tavsiyem kafesin etrafında tül vs. varsa onu çıkartmanız ayağı takılıp asılı kalabilir.Zamanında kötü bir örneğini yaşadım.

3. Alperen GONCA

Alperen GONCA New Member

Beğenileri:
    0
    Rahat ol ben 2 güne 1 yemlik veriyorum tabi hergun uflemek kaydiyla birsey olmaz sadece sıkılırlar tv yi aç git :))

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Maşallah kuşlarınıza bir şey olmaz ikişer suluğu da takın

5. feyzai

feyzai New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler,
    hali hazırla iki suluk da takılı , bu şekilde bırakıp gideceğim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:25 -->-> Daha önceki mesaj 00:23 --

Ben de hergün üflüyorum , yenen yemlerin kabuklarını temizliyorum zira bir dönem kuşlardan biri yem temizlenmemişse temizlenene kadar yememeyi tercih ediyordu. Bazen 2 kuş da 1 günde 1 yemliğe yakın yiyorlar, tedirgin olduğum nokta buydu ama şimdi içim daha rahat, teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:27 -->-> Daha önceki mesaj 00:25 --

Evet tülü kuşlardan çıkartacağım,tırnaklarını düzenli kesmeme rahmen kuşlardan birinin tırnak yapısı sivri, bu yüzden çok takılıyor, hatırlattığınız için teşekkürler :)

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşunu yalnız bırakmak