Karadeniz Pet

Yaman İle Bade Part II Buyrun Yeni Resimlerim

• Konbuyu başlatan Ömer Faruk DUYSAK
  • Başlangıç tarihi
Ö

Ömer Faruk DUYSAK

Guest
Öncelikle Merhaba Bu Resimler Yenidir Siz Daha Net DEdiğiniz İÇin Ekledim Sorum Hala Yawru Alamadım :D kızıştırıcılar fln vitaminler herşeyleri var... Değerli Yorumlarınızı Bekliyorum

kafes düzeni kötü salıncağı cıkartın ve ballı kraker vermeyın(kimyasal yapıştırıcı kullanılıyor) erkek kızışmış fakat dişi o kadar kızışmamış uzun süredir birliktelerse bi folluk takın derım

hocam eğerki kuş çiftleşmek istiyorsa oluyo bu iş benim bi çiftim var nijer vitamin vs vs herşey vardı yumurta alamadım şuanki çiftimde sadece yem var bide gagataşı ile su başka bişe yok gayet neşeliler ve ilk yumurtayı aldım çiftlerin uyumuda çok önemli eğerki eşseler yumurta olayı olabilir hocam

Kafes dar gibi geldi bana yavru açısından değil ama tünekler ahşap olsa çok hoş olur. Mubişlerinizin yaşam kalitesi artar.

Peki Bu Tünekleri Nasıl Ahşap Yaptırabilirim

Folluğum Şu Anda Var Yawruluk Olarak Gördünüzmü _?_

size önerim bi tane büyük kafes almanız eğer büyük kafes alacak durumunuz yoksa o akıllı yemliği dışardan takmanız akıllı yemlik kafesin içine girince kafesi çok dar yapar ayrıca o yuvarlak yemlik sanırım içine mama bırakıyonuz o yuvarlak yemlik mubişler için pek uygun değil + tahta tünek olursa daha iyi olur hemde tahta tünek çiftleşmeleri içinde gerçekten çok önemli ve o ballı kraker muhabbet kuşunu öldürmeye bire bir ben ilk çiftimi o ballı kraker denen nalet illetten kaybettim :)) yuvalık güzel kafes sakin bi yerde dursun ve ayrıca kafesin üzerini sanırım kapatıyonuz kapatmayın eğer ev soğuk deilse ...

İÇindeki Mama Deil Lütfi Kardeşim Kabuksuz Yem

Birde Yuvarlak Şeyin İçindeki Mama Deil Kabuksuz Yemdir.

Birde Yuvarlak Şeyin İçindeki Mama Deil Kabuksuz Yemdir.

usta siz bakımı abartmışsınız bakın kabuksuz yem ve kraker kuş için çok çok tehlikeli krakerde susam çok abartılı miktarda var hem isal ediyo ve onlar kimyasal yapıştırıcılar ile yapıştırılıyo sora kabuksuz yeme gelince düşünün evde bakteriler var tozlar var sora kuşların pisliklerinde bakteriler var onlar yemin üzerine geçince direk olarak yutar onu kuş bunların bünyeside çok zayıf atlamazlar bu tür durumları kesinlikle kabuksuz yem kullanmayın kabuklu yemlerdede mikrop bakteri var fakat kuş kabuğunu yemediği için problem yok . ayrıca akıllı yemliği nasıl çıkaracağınız hakkında bilgi veremem ona siz bakacaksınız o biraz başka bişey.

Ya Şİmdi Dışardan Takıcam Olmuyo Deli Oldum :D birde Bu Kıza Çok Kızıştırıcı Yedirdim Fakat Hiç Kızışmadı :D

Bi Arada Erkek Dişi İle Çiftleşmeye Çalışıyordu Da Dişi Pas Vermedi

Kafesin üçüncü bi kapısı yoksa akıllı yemlik takmak için ya üç kapılı yeni bi kafes al yada normal yemlik kullan, tünekleri de ahşap tünekle değiştir, yuvaya giden tek bir tünek olsun, kafesin içindeki salıncak vs. kuşların ilgileneceği şeyleri kaldır birbirleriyle ilgilensinler.
Herşeyi dört dörtlük yaptığın zaman yumurta alman garanti değil herşey dişide bitiyor eğer dişi kendini hazır hissetmezse ağzınla kuş tutsan olmaz.Gerisini zamana bırakacaksın.

Petshoplardan tahta tüneği alabilirsiniz. Burada tanesini 1 tl den satıyorlar.

hocam 2 kapılı ise kafesiniz akıllı yemlik kullanabilirsiniz, birini yuva için ayırın, diğerine akıllı yemliği dışardan takın, kuşlara müdahale etmek isterseniz akıllı yemliği çıkarırsınız, zaten amacınız kuşları çiftleştirmek ise kuşlara ve kafese pek müdahale de bulunmanıza gerek yok, akıllı yemliği takmak için benim kullandığım sistemi kullanabilirsiniz, kapının kenarlarına takacağınız lastik ile resimdeki gibi akıllı yemliği sabitleyebilirsiniz...
kzlbq.jpg

hocam 2 kapılı ise kafesiniz akıllı yemlik kullanabilirsiniz, birini yuva için ayırın, diğerine akıllı yemliği dışardan takın, kuşlara müdahale etmek isterseniz akıllı yemliği çıkarırsınız, zaten amacınız kuşları çiftleştirmek ise kuşlara ve kafese pek müdahale de bulunmanıza gerek yok, akıllı yemliği takmak için benim kullandığım sistemi kullanabilirsiniz, kapının kenarlarına takacağınız lastik ile resimdeki gibi akıllı yemliği sabitleyebilirsiniz...
kzlbq.jpg

Teşekkür Ederim İşe Yaradı kARDEŞİM

Geri