Karadeniz Pet

Yanına arkadaş mı istiyor?

Ben yine de bir erkek almanızı tavsiye ederim.
İki dişinin problem olma olasılığı yüksek ihtimal.
Zamanla eğitim durumunuz nedeniyle pek ilgilenemeyecekseniz de yalnız kalmasın kuş, yazık.
Eş aldığınız zaman birbirleriyle ilgilenecekleri için sizin ilgilenememeniz çok problem olmaz.
Kuluçka döneminde özellikle de yavrular çıkana kadar, sadece yem, su ve temizlik.
Ha şunu da söyleyim, özellikle kuluçka döneminde dişi dışkısını biriktirdiği için büyük dışkılıyor ve kafes çok kirleniyor.
Rahatsız etmeyeceğim diye temizliği ihmal ederseniz problem olabilir.
Mümkünse beş günde değilse haftada bir yeter.
Yavrular çıkana kadar günlük yem ve su değişimi, haftalık kafes temizliği.
Mamayı şu anda bile vermelisiniz aslında, faydası olur.
Bu da çok zahmetli bir iş değil, siteden kuru mama tarifini alıp yarım kilo kadar hazırlar, buzdolabına koyarsınız.
Kuşlara verirken de çeyrek havuç ve bir haşlanmış yumurtayı bir kaşık kuru mama ile karıştırır verirsiniz.
Yumurta haşlandıktan sonra günlük on dakikanızı almaz.
Yavruları da tanıdıklarınıza ya da bulunduğunuz yerde varsa üretici arkadaşlara verirsiniz.
Petshoplarda kuşlar harap vaziyette, petshopa verip yazık etmeyin kuşlara.
Tabii karar sizin yine de :)
[MENTION=12054]Cansu Türkyolu[/MENTION]

Ben yine de bir erkek almanızı tavsiye ederim.
İki dişinin problem olma olasılığı yüksek ihtimal.
Zamanla eğitim durumunuz nedeniyle pek ilgilenemeyecekseniz de yalnız kalmasın kuş, yazık.
Eş aldığınız zaman birbirleriyle ilgilenecekleri için sizin ilgilenememeniz çok problem olmaz.
Kuluçka döneminde özellikle de yavrular çıkana kadar, sadece yem, su ve temizlik.
Ha şunu da söyleyim, özellikle kuluçka döneminde dişi dışkısını biriktirdiği için büyük dışkılıyor ve kafes çok kirleniyor.
Rahatsız etmeyeceğim diye temizliği ihmal ederseniz problem olabilir.
Mümkünse beş günde değilse haftada bir yeter.
Yavrular çıkana kadar günlük yem ve su değişimi, haftalık kafes temizliği.
Mamayı şu anda bile vermelisiniz aslında, faydası olur.
Bu da çok zahmetli bir iş değil, siteden kuru mama tarifini alıp yarım kilo kadar hazırlar, buzdolabına koyarsınız.
Kuşlara verirken de çeyrek havuç ve bir haşlanmış yumurtayı bir kaşık kuru mama ile karıştırır verirsiniz.
Yumurta haşlandıktan sonra günlük on dakikanızı almaz.
Yavruları da tanıdıklarınıza ya da bulunduğunuz yerde varsa üretici arkadaşlara verirsiniz.
Petshoplarda kuşlar harap vaziyette, petshopa verip yazık etmeyin kuşlara.
Tabii karar sizin yine de :)
[MENTION=12054]Cansu Türkyolu[/MENTION]

Mama yapıyorum haftada 1alışiyo masallah zamanla mamaya da. Temizliği de 2-3 günde bir yapıyorum. Haftada 1 de sirkeli suyla yıkıyorum kafesini tüneklerini vs.. suan icin her sey normal yani :)
Ama o yavrular ekstra sorumluluk gibi geliyor bana. Ne bileyim bi de iclerinden ölenler de olursa perisan olurum. Tek kusla ilgileniyorum ilerde de ilgilenebilirim ama 2den fazla olması cok zorlar beni. Sonra üretici arkadaşlar hep benim yavrularla mı uğraşıcak o var. Etrafmda da verebileceğim pek kimse yok, etrafı kirletiyolar falan diye salmazlar.
suanlık tek derdim elimdeki kuşun mutlu olması, onun için yeni kuş alma fikri var aklımda.

Mama yapıyorum haftada 1alışiyo masallah zamanla mamaya da. Temizliği de 2-3 günde bir yapıyorum. Haftada 1 de sirkeli suyla yıkıyorum kafesini tüneklerini vs.. suan icin her sey normal yani :)
Ama o yavrular ekstra sorumluluk gibi geliyor bana. Ne bileyim bi de iclerinden ölenler de olursa perisan olurum. Tek kusla ilgileniyorum ilerde de ilgilenebilirim ama 2den fazla olması cok zorlar beni. Sonra üretici arkadaşlar hep benim yavrularla mı uğraşıcak o var. Etrafmda da verebileceğim pek kimse yok, etrafı kirletiyolar falan diye salmazlar.
suanlık tek derdim elimdeki kuşun mutlu olması, onun için yeni kuş alma fikri var aklımda.

Ben de aynı sizin gibi düşünerek eş almaya karar verdim.
Benim kuş da sürekli ayna, metal eşyalar vs. etrafında dolanıyordu.
Ama evdekileri ikna etmem epey zaman sürdü, kuş iki yaşına girdiğinde alabildim eş.
Şu an üç yaşına yaklaştı ve hala da pek anlaşamıyorlar.
Sizin kuşunuz tam zamanında, 2-3 aya kadar eş alabilirsiniz.
Ama dişi bir arkadaş düşünüyorsanız, dediğim gibi bazı problemler olabilir.
Yani ya erkek bir kuş almalısınız, ya da tek kalmalı bence.
Siz daha iyi bilirsiniz tabii :)

Ben de aynı sizin gibi düşünerek eş almaya karar verdim.
Benim kuş da sürekli ayna, metal eşyalar vs. etrafında dolanıyordu.
Ama evdekileri ikna etmem epey zaman sürdü, kuş iki yaşına girdiğinde alabildim eş.
Şu an üç yaşına yaklaştı ve hala da pek anlaşamıyorlar.
Sizin kuşunuz tam zamanında, 2-3 aya kadar eş alabilirsiniz.
Ama dişi bir arkadaş düşünüyorsanız, dediğim gibi bazı problemler olabilir.
Yani ya erkek bir kuş almalısınız, ya da tek kalmalı bence.
Siz daha iyi bilirsiniz tabii :)

Evdekileri ikna etmem de sıkıntı ama sanırım tek kalıcak kuş. Ya da en olmadı eş alıcam daha sonra. Çok teşekkür ederim yardımınız için insallah sizinki de anlaşr yakın zamanda esiyle. :)

Geri