Karadeniz Pet

Yanına bir eş almakta kararsızlık

Bay Gaga

Yeni Üye
Arkadaşlar benim çok şeker bir yavru kuşum var. Şu anda daha 2 aylık ve onu alalı 3 hafta oldu. İlk günden elime geliyor ve bütün gün kafesin dışında. Hep yanımızda. Şu an sanki konuşmak istiyor. Bir şeyler mırıldanıyor ve sanki cici kuş söylüyor ama emin değilim.
Konuşması için yalnız olması gerektigini okuyorum hep. Bu doğrumu? Konuştuktan sonra yanına bir eş almak istiyorum. Peki o zaman konuşmayı bırakırmı? Ve ne zamana kadar beklemem gerek konuşması için? 7 aylıkken bir eş alayım diyorum ozamana konuşmazsa zaten daha konuşmaz diye düşünüyorum.
Ve yanına eş alınca bize karşı davranışları değişirmi aceba?
Yanımıza gelmez diye korkuyorum.

konuşmaya iyice alışında ala bilirsiniz eş eşi geldikten sonra yeni şeyler ögretemesiniz

Ayni durumu paylaşıyoruz benimki 4aylik oldu ve çok konuşuyor tepemden inmiyor :) yanina eş aldım gecen hafta yinede yeni kelime öğretim bi sorun yok eskisi gibi yine tepemde sizde bir kaç aya eğer konuşturursanız es alabilirsiniz bence yalnızlık hic hoş değil :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet aynen yalnız kalmasın. Süpermiş yani yinede eski kuşunuz size geliyor. Peki yeni kuşunuz onu taklit ediyormu?

Kuşunuzla yeteri kadar ilgilenebiliyorsanız ve yeni kuş gelincede aynı şekilde devam ederseniz sorun yok

Tamam o zaman bir kaç ay sonra bir eş alıcağım. Teşekkürler

aynı durumu yaşadım 10 kelime kadar konuşan kuşuma 8 ayıkken eş aldım, konuşmayı bıraktı. ele gelmesinde sıkıntı yok yabanileşmiyor ama konuşması duracak büyük ihtimal.

Eş almadaki amacınız çiftleştirmek olmalı değilse almayın yabanileşirler.

Evet aynen yalnız kalmasın. Süpermiş yani yinede eski kuşunuz size geliyor. Peki yeni kuşunuz onu taklit ediyormu?

malesef diğer kuşum cancan kadar evcil değil ama bunun nedeni yeni aldığım kuşun 1.5 yaşında olmasından kaynaklanıyor. Siz onun yaşında bir kuş alırsanız biraz daha evcil olabilir.Benimki bile büyük olmasına rağmen ele gelmeye alıştı bir hafta da ama tabi ki cancan kadar evcil olması imkansız :) şuan klavyede oda yazıyor :D diğeri(limon) uzaktan bizi izliyor .

Geri