Karadeniz Pet

yanına dişi almalı mıyım, yavru da istemiyorum

• Konbuyu başlatan bülent bilgiç
  • Başlangıç tarihi
B

bülent bilgiç

Guest
GbVAP2.jpg

merhaba arkadaşlar..resimdeki kuş 7 aylık erkek..3 aydır bizde..sağlığı sıhhati yerinde..ama biz çalıştığımız için gündüzleri evde yalnız kalıyor..bir radyo açık bırakıp çıkıyoruz..akşamları geldiğimizde de fazlası ile ilgi gösteriyoruz..bu şekilde tek olarak bakmaya devam etmeyi tercih ederim ben açıkçası..ama bu kuş için ne kadar doğrudur onu bilemiyorum..sitedeki profesyonel arkadaşlar gibi yavru almak konusunda falan ben çok kendime güvenmiyorum, açıkçası bunu istemiyorum da..şimdi sitedeki deneyimli arkadaşlara sormak istediğim ; böyle bu şekilde tek bakmaya devam etmem kuşa zarar verir mi..illa da bir arkadaş alsak daha iyi olacaksa erkek almayı tercih ederim ama bu kerata da kızışacak günün birinde..dişi kuş almamı önerirseniz de ben yavru alma olaylarına girmek istemiyorum..acaba dişi kuş alıp yuvalık falan takmadan kafeste öyle bunlar kızıssa ihtiyaclarını görseler de yavru almasak olmaz mı : )

biraz fazla mı bencilim diye de soruyorum kendime ama inanın bencillikten degil, yavru alma olayı başka bişey ve ona ne bilgimiz ne zamanımız ne evimizin imkanları yetmiycek bizim..

değerli fikirlerinizi bekliyorum, şimdiden cok teşekkür ediyorum..

allah askına o kafes ne ole yazıyı bıle okumadım bosalt onu bosalt :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:24 -->-> Daha önceki mesaj 10:23 --

erkek kusu tek besleyın böyle devam edin siz aksam sevin yeter

allah askına o kafes ne ole yazıyı bıle okumadım bosalt onu bosalt :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:24 -->-> Daha önceki mesaj 10:23 --

erkek kusu tek besleyın böyle devam edin siz aksam sevin yeter
Valla işte kuşcagız akşama kadar bir radyo yani, sıkılmasın diye ne bulduysak aldık koyduk hepsini de cok seviyor..ama kafes M01 bayagı bi geniş ve oyuncaklar hep köşelerde orta alanı ona kanat cırpması hatta uçması için bıraktık..

sağolasın, teşekkürler yorumun için..

Kafesin solundaki zil ve top ona yeter diğerleri ona fazla gelebilir. Malum herşeyin fazlası zarar :)

Kusunuzu dısıden yoksun bırakmak etık degıl. Kusunuzu mutlu etmek ıstıyorsanız alın. Cıft kus sızınle hıc ılgılenmez. Kus beslemenızın amacı ortadan kalkar. Karar sıze kalmıs.

Kusunuzu dısıden yoksun bırakmak etık degıl. Kusunuzu mutlu etmek ıstıyorsanız alın. Cıft kus sızınle hıc ılgılenmez. Kus beslemenızın amacı ortadan kalkar. Karar sıze kalmıs.

işte ben de o noktadayım KORDON, dişi de bu kerata için ihtiyaç..şimdi acaip düşkün bana..dişi alınca benle ilgilenmemesi sorun degil..varsın ilgilenmesin de, YAVRU almak istemiyorum cünkü imkanlarım buna müsait degil.hani bilsem dişi alacagım ve bunlar kafeste dogum kontrol yöntemleri uygulayacaklar hemen yarın LEVENT ACAR a müracat bi dişi için : ))

Senede 1 defa yavru almanız yeterlı olur. Kafese yuva asmazsınız. Seslı bır ortama koyarsınız. Kus kafes tabanına yumurtlar. Yavru olusmadan yumurtayı atarsınız ya da kırılmadıysa uretıcılere verırsınız.

Senede 1 defa yavru almanız yeterlı olur. Kafese yuva asmazsınız. Seslı bır ortama koyarsınız. Kus kafes tabanına yumurtlar. Yavru olusmadan yumurtayı atarsınız ya da kırılmadıysa uretıcılere verırsınız.

benim aradığım cevap buydu KORDON, çok teşekkür ederim. aynen böyle yapayım, beni sevecek ilgi gösterecek diye dişi den mahrum kalması akıl işi degil..sağolasın..

benim aradığım cevap buydu KORDON, çok teşekkür ederim. aynen böyle yapayım, beni sevecek ilgi gösterecek diye dişi den mahrum kalması akıl işi degil..sağolasın..

merak ediyorum dişi yavrusunu kaybedince cokmu etik olcak ?

Geri