petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yapış yapış oldu mama

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ufuk ALTUN tarafından 2 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Ufuk ALTUN

birçok kere mama yaptım ama hepsinde de hep yapış yapış oldu mama hani toz halinde kuru bi şekilde olmadı nasıl yapmam gerekiyo yapış yapış olmaması için ?

kullandığım malzeme
    *1 adet yumurta(beyazı sarısı hepsiyle beraber)
    *2 adet etimek
    *2 3 tane bebe bisküvisi
    *1 tutam marul
    *1 tutam havuç
    *1 çay kaşığı irmik

2. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Biraz pirinç unu biraz da fazla koyarsanız bebe biskivisini

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Sanırım birkaç kuş için yapıyorsun. 1 yumurta fazla geliyor. çeyrek yumurta yeter..

4. Ufuk ALTUN

bide öyle denerim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:29 -->-> Daha önceki mesaj 08:27 --

3 kuş için yapıyorum.yumurtanın sarısı beyazı önemlimi hangisin, kullanayım ?

#4 Ufuk ALTUN, 2 Haziran 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 2 Haziran 2014
  5. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  6. Sinan ÇELİK

Önce yarım parmak havuçu rendeleyin sonra bıçakla iyice unufak edin sonra peçete ile biraz suyunu alın sonra üzerine kuru karışımı ekleyin karıştırın daha sonra 10 kuşa kadar çeyrek yumurta rendeleyin sonra onu da bıçakla ufalayın sonra yumurtayı da ekleyip karıştırın. Olay budur. Benim birçok deneme sonunda başarıya ulaştığım tarif budur. İnşallah sizde de işe yarar.

7. Duygu GÖKCEN

Duygu GÖKCEN New Member

Beğenileri:
    1
    Sinan çok güzel yazmış.Ben de öyle yapıyorum.
    Biraz suyunun avuçta sıkılıp bir peçete ile kurulanması da çok işime yarıyor doğrusu

8. Ufuk ALTUN

3 kuşa çeyrek yumurta yeterlimi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:08 -->-> Daha önceki mesaj 10:06 --

Az gelmezmiya çeyrek yumurta ? :)

9. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Ben 20 kuşa 1 yumurta koyuyorum.
    Gerçi başka protein kaynakları var. Onlardan kullanıyorum.

10. Sinan ÇELİK

3 Kuşa çeyrek yumurta çok verilen mama saatlerce beklememeli çok az yapılması en uygunudur.

11. Ufuk ALTUN

Tamamdır çeyrek yumurta koyuyorum bidakine

12. oguzhan01

oguzhan01 Guest

ben de ilk yaptığım da sütlaç gibi olmuştu mama :) anladım ki yumurtayı iyi kaynatmamışım :) birde yumurta havuç dahil hepsini robotta çektim havucu da biraz fazla katınca öyle oldu sonra havucu azalttım yumurtayı da 10 dk kaynatıp çeyreğini rendeledim .robotta çekmeyip kaşık yardımıyla ezerek karıştırdım çok güzel kıvam yakaladım arkadaşlarım şuan tarifi istiyorlar benden saygılar :)

13. azmi

azmi New Member

Beğenileri:
    0
    tam olarak mamanın kıvamı nasıl olacak? iyice kuru toz gibi mi yoksa hafif nemli mi ?

#13 azmi, 2 Haziran 2014
    Son düzenleme: 2 Haziran 2014
  14. Mustafa Doğruöz

Beğenileri:
    0
    Havucun suyunu sık ve yumurtayı da soğumadan rendeleme.

15. oguzhan01

oguzhan01 Guest

hafif nemli olacak kıvamı ölçülere orantılı bir şekilde malzemeleri koyarsanız kıvamı tutturursunuz.zaten kıvamı sağlayan da yumurta ve havuçtur :)

16. Ufuk ALTUN

yaptığınız mamanın kuşlarınıza faydası oluyomu bari çiftleşme konusunda ?

17. oguzhan01

oguzhan01 Guest

benim kuşlar daha yavru sayılır 3-4 aylıklar ama sağlıklı gelişimleri için mama veriyorum ve mama vermeye başladığım günden itibaren kuşlarda bir canlılık susmuyorlar sürekli hareket halindeler birbirlerini besliyorlar vb. :)

18. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    cıvık olmaması icin, yumurta iyice kaynatılacak, en önemlisi havucu rendeledikten sonra avucunuza alın, suyunu sıkabildiginiz kadar sıkın, yapış yapış olayı bizde de oluyor.. bebe bisküvisi, etimek miktarını arttır.. cok ne cok kuru ne cok yaş olmalı.. ben buğday nişastası da ekliyorum içine 1 yemek kaşığı kadar 10 kuş için.

Sayfayı Paylaş