Karadeniz Pet

yapış yapış oldu mama

• Konbuyu başlatan Ufuk ALTUN
  • Başlangıç tarihi
U

Ufuk ALTUN

Guest
birçok kere mama yaptım ama hepsinde de hep yapış yapış oldu mama hani toz halinde kuru bi şekilde olmadı nasıl yapmam gerekiyo yapış yapış olmaması için ?

kullandığım malzeme
*1 adet yumurta(beyazı sarısı hepsiyle beraber)
*2 adet etimek
*2 3 tane bebe bisküvisi
*1 tutam marul
*1 tutam havuç
*1 çay kaşığı irmik

Moderatör tarafında düzenlendi:
Önce yarım parmak havuçu rendeleyin sonra bıçakla iyice unufak edin sonra peçete ile biraz suyunu alın sonra üzerine kuru karışımı ekleyin karıştırın daha sonra 10 kuşa kadar çeyrek yumurta rendeleyin sonra onu da bıçakla ufalayın sonra yumurtayı da ekleyip karıştırın. Olay budur. Benim birçok deneme sonunda başarıya ulaştığım tarif budur. İnşallah sizde de işe yarar.

Sinan çok güzel yazmış.Ben de öyle yapıyorum.
Biraz suyunun avuçta sıkılıp bir peçete ile kurulanması da çok işime yarıyor doğrusu

Önce yarım parmak havuçu rendeleyin sonra bıçakla iyice unufak edin sonra peçete ile biraz suyunu alın sonra üzerine kuru karışımı ekleyin karıştırın daha sonra 10 kuşa kadar çeyrek yumurta rendeleyin sonra onu da bıçakla ufalayın sonra yumurtayı da ekleyip karıştırın. Olay budur. Benim birçok deneme sonunda başarıya ulaştığım tarif budur. İnşallah sizde de işe yarar.

3 kuşa çeyrek yumurta yeterlimi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:08 -->-> Daha önceki mesaj 10:06 --

Yumurtayı haşla, uzunlamasına kesip çeyreğini al.
Sarı beyaz komple.

Az gelmezmiya çeyrek yumurta ? :)

3 Kuşa çeyrek yumurta çok verilen mama saatlerce beklememeli çok az yapılması en uygunudur.

ben de ilk yaptığım da sütlaç gibi olmuştu mama :) anladım ki yumurtayı iyi kaynatmamışım :) birde yumurta havuç dahil hepsini robotta çektim havucu da biraz fazla katınca öyle oldu sonra havucu azalttım yumurtayı da 10 dk kaynatıp çeyreğini rendeledim .robotta çekmeyip kaşık yardımıyla ezerek karıştırdım çok güzel kıvam yakaladım arkadaşlarım şuan tarifi istiyorlar benden saygılar :)

tam olarak mamanın kıvamı nasıl olacak? iyice kuru toz gibi mi yoksa hafif nemli mi ?

Son düzenleme:
tam olarak mamanın kıvamı nasıl olacak? iyice kuru toz gibi mi yoksa hafif nemli mi ?

hafif nemli olacak kıvamı ölçülere orantılı bir şekilde malzemeleri koyarsanız kıvamı tutturursunuz.zaten kıvamı sağlayan da yumurta ve havuçtur :)

ben de ilk yaptığım da sütlaç gibi olmuştu mama :) anladım ki yumurtayı iyi kaynatmamışım :) birde yumurta havuç dahil hepsini robotta çektim havucu da biraz fazla katınca öyle oldu sonra havucu azalttım yumurtayı da 10 dk kaynatıp çeyreğini rendeledim .robotta çekmeyip kaşık yardımıyla ezerek karıştırdım çok güzel kıvam yakaladım arkadaşlarım şuan tarifi istiyorlar benden saygılar :)

yaptığınız mamanın kuşlarınıza faydası oluyomu bari çiftleşme konusunda ?

benim kuşlar daha yavru sayılır 3-4 aylıklar ama sağlıklı gelişimleri için mama veriyorum ve mama vermeye başladığım günden itibaren kuşlarda bir canlılık susmuyorlar sürekli hareket halindeler birbirlerini besliyorlar vb. :)

cıvık olmaması icin, yumurta iyice kaynatılacak, en önemlisi havucu rendeledikten sonra avucunuza alın, suyunu sıkabildiginiz kadar sıkın, yapış yapış olayı bizde de oluyor.. bebe bisküvisi, etimek miktarını arttır.. cok ne cok kuru ne cok yaş olmalı.. ben buğday nişastası da ekliyorum içine 1 yemek kaşığı kadar 10 kuş için.

Geri