petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yaptığım kafesin düzeni yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ERKİN AK tarafından 20 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3

kafes bu ben tek tüneğe düşürmeyi düşünüyorum. yuvalıktan çıkıp cama kadar devam eden düşünüyorum birde suya rahat ulaşsınlar diye uzun tüneye dik şekilde gelecek düşünüyorum uygun olurmu. bi şekilde yuvanın dişinin ilgisini çekmesi için

şu şekilde

#1 ERKİN AK, 20 Haziran 2014
    Son düzenleme: 20 Haziran 2014
  2. zemeskis

zemeskis Guest

İlk olarak kafesi cam önünden almanızı tavsiye ederim. Dışarısı daha çok ilgisini çeker. İkincisi suluğunun önüne kadar tunek koymaniza gerek yok. Zaten kendisi ulaşır. Tünek 1 tane de olabilir. 2 tane de.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    yere yakın koyayım o zaman suluğu hiç değilse zeminden gelip içerler. iki tünekle sonuç alamadım tek tünek denemek istiyorum belki gidip gelirken üstünde bakar yuvalığa

4. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Kuş yuvalığı mutlaka görmüştür girmek isterse her türlü girer bence sadece yuvalığa endeksli tünek yerine kuşlar için nasıl rahatsa öyle tünek ayarlaması yapın.

5. zemeskis

zemeskis Guest

Bence suluğunu tünekten yukarıda koy. Çünkü aşağıda olursa içindeki su daha çabuk kirlenir.

6. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    anlıyorum. geniş bir kafes olduğu için her türlü rahat edeceklerini düşünüyorum arkadaşın dediği gibi camdan uzaklaştırmak iyi olacak kuşları.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:12 -->-> Daha önceki mesaj 15:08 --

bende ulaşabileceklermi kaygısı var suluğa yani önünde tünek olmayan bir suluktan su içmek zor gibi :)

7. zemeskis

zemeskis Guest

Bunlar en nihayetinde doğa kuşları. Sen kafesten suyu eksik etme onlar her türlü suya ulasirlar.:)

8. zemeskis

zemeskis Guest

Hiç problem değil. Ben de 30 a yakın çift var ve hepsinin suluğu dikey.

9. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    ozaman ben teke düşürüp denicem bi dişi kızgınlaşmaya başladı çünkü ama yuvalıktan mı korkuyor ilk zamanlar bakıyordu içine yuvalığın. sonra ben ilgisiz oldu

Sayfayı Paylaş