Karadeniz Pet

Yaptığım mama doğrumu yardımcı olursanız sevinirim.

• Konbuyu başlatan Hamitcan KARGILI
  • Başlangıç tarihi
H

Hamitcan KARGILI

Guest
Arkadaşlar daha önce hiç mama hazırlamadım bugün deneyim dedim kuşlar begendi ama kalite olarak nasıl onu bilmek istiyorum.

2 adet yumurta sarısı
1/2 yumurta beyazı
4 çay kaşığı robotta çekilmiş ekmek kurusu
4 çay kaşığı irmik
1 adet rendelenmiş bebe bisküvisi kuşlar severek yedi ama :)

yok 2 çift var gerisi yavru toplam on kuş var:)

2 çift için 2 yumurta sarısı ve yarım yumurta beyazı yerine sadece yarım yumurta (yumurtanın beyazı ile sarısının yarısı) yeterli hatta fazla bile, ben 2 çift için 1 tane bıldırcın yumurtası kullanıyorum, yumurtayı çok eklerseniz mama yine ıslak olur, havucu mutlaka ekleyin, kuşlardan yumurta almak istiyorsanız havucu eksik etmeyin...

Tavsiyenize uymaya gayret gösterecegim Kaan bey peki salma kafesde olan kuşlarım var 6 adet onlarada yetmesi için nasıl bir ölçü kullanmalıyım

Toplam 10 tane kuş için 1 tam yumurta kullanabilirsiniz, yarım havucu rendeleyip suyunu sıkıp rendelenmiş yumurta ile karıştırın, içine mama tane tane oluncaya kadar rondodan geçirdiğiniz bebe bisküvisinden ekleyin, (ben bir paket bebe bisküvisini rondodan geçirip toz haline getiriyorum, mama kıvama gelinceye kadar kaşıkla diğer malzemelere ekliyorum), mama içine biraz irmik, biraz mürekkep balığı tozu, biraz pirinç unu da ekleyebilirsiniz...

Bir adet haslanmis yumurta bir adet havucun yarisi bebe biskuvisi etimek irmik birazda tarcin. Yumurta ve havucu rendeleyin bebe b. Etimek ve irmigi rondadan gecirin. Karisima bir tutam tarcin ile ilave et ve karistir tel tel dokulebilen bir mama olmali

bnce bunu uygula

Kuluçkada yavrunuz varsa çok yanlış bir tarif yavrularınız varsa sakın ama sakın tatlı madde koymayın unutmayın anne baba su içebiliyor ama yavrular içerde susuzlukdan kavruluyor lütfen dikkat

o tarif normal kuşlar içindir birdaha bakın derim :)

Geri