petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yaptığım mamayı yemiyorlar, açmı bırakayım?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve İbrahim AKSU tarafından 14 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar merhaba, kuşlarım bi türlü mama yemiyor ne yapmam gerekir sizce? bir iki gün yem vermesem yerlermi acaba ne dersiniz?

2. Celalettin TOPAL

kuşlarınız mamaya alışık değilse ilk bvaşlarda yemıye bılır

3. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Belki kıvamını tutturamamış olabilirsiniz ondan yemiyor olabilirler.

4. Ahmet Atdag

Ahmet Atdag Guest

yaptığınız mamanın içinde bozulacak birşey yoksa yemleri çıkarıp mamayı koyup beklemenizde sakınca göremiyorum. ama mamayı ekstra besin için yapıyorsanız bu biraz zorlama bir yöntem olur ve alışmaları uzun sürer.
    Benimkiler de yumurta mamasını yemiyorlardı yemlerini çıkarıp bekledim 1 2 saat istemeye istemeye biraz yediler :)
    tecrübeli arkadaşlar daha yardımcı olur umarım

5. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    teşekkürler arkadaşlar, forumda sürekli dönen bi mama tarifi var, haşlanmış yumurtanın sarısı, biraz etimek, irmik, bebe bisküvisi, havuç, çok az tarçın, bunlar hem besin için ve daha çok kuşlarımın kızışması için, bi arkadaş mama tel tel olmalı yazmıştı çok dikkatli özenli şekilde yaptım kıvamı gayet iyi :)
    ama yemiyorlar, yemlerini kaldırdım yemlik başına gidip geri dönüyorlar şuan, beğenmediler galiba :)

6. Ahmet Atdag

Ahmet Atdag Guest

ben de dün yaptım ilk kez. karınları toktu ilk başta ama acıkınca yemliklerin yerine (yemlikleri kaldırıp mamayı içe asmıştım) gidip gidip geri döndüler. Sonra mecburen yediler biraz :) biraz daha bekleyin bakalım.

7. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    haklısınız hocam evet biraz beklemek gerek galiba, sonuçta açlık insana bile bazen herşeyi yediriyor :) teşekkürler arkadaşlar ilginize

bu arada sizin tarifte aynımı ahmet bey ?

Sayfayı Paylaş