petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yaralı kumru yardım..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mehmet Gündoğdu tarafından 27 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Mehmet Gündoğdu

Bugün dükkan önünde bir kumru farkettik yerdeki birkaç damla dökülmüş suyu kana kana içiyodu sonra anladıkki yaralı göğüsünden bir darbe almış kedi pençesi sanırım uçamıyor ama kanatlarında sorun yok göğüsteki darbe yüzündenmi uaçmıyordur acaba şu an kutu içinde balkona koydum biraz muhabbet kuşu yemiyle ekmek bide suyuna mubişlerin vitamininden koydum ama kumrular tam olarak ne yer bilen desin lütfen suyuna aspirin filanmı katiyim nasıl toparlanır?

2. Necati YILMAZ

ıslanmış bulgur da katın yerler

3. Mehmet ŞEKER

suyuna vitamin yerine aspirin ezebilirsin. ekmek kırıntısı da yer

4. Mehmet Gündoğdu

muhabbet kuşu yemini yermi acaba? yarın olsun bulgurda koyarım..

5. Mehmet Gündoğdu

tmm yarın aspirin koyayım o zaman şimdilik vitaminli içsin umarım toparlar geri döner hayatına garibim.

6. Necati YILMAZ

muhabbet kuşu yemi kabuklu oldugu için yemezler sanırım ama ıslanmış bulguru yerler. ekmek felan verin yani

7. Mehmet Gündoğdu

tamam birazda bulgur koyim o zaman aç kalmasın

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    buğday yer.. Buğday verin etrafınızda illaki güvercin besleyen vardır.. ayrıca kedi değil de atmaca vurmuş gibi geldi bana.. Aspirin vermenizi önermem ağır gelebilir şayet yinede verecekseniz çok az bir parçasını suyuna katın

9. Mehmet Gündoğdu

tabağın içine biraz bulgurla buğday koydum ekmekte var balkonun ışığını açtım belki açtır diye.Atmaca olacağını sanmıyorum çünkü şehrin göbeği bura açık arazi değil ama bilemem yinede umarım uçar düzelip yoksa bende pek birşey yapamam..

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    sen Buğdayı ve suyunu eksik etme.. Ayrıca atmacanın olmadığı yer yok;) Eskiden güvercin beslediğimden bilirim yani bende şehrin göbeğinde oturuyorum

11. Mehmet Gündoğdu

olabilir tabi bilemem ayrıca saksağanlarında bu kuşlara saldırdığını duydum belki ondanda olabilir sizce göğüs bölgesi yarası uçmasını engellermi kendini toparlayınca uçarmı dersiniz?

12. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    riskli bir durum göğüs çatalını kırmışsa uçmama durumuda var.. Biz iyisini düşünelim inşaallah uçar

13. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Geçmiş olsun muhabbet kuşu yemini yemiyorlar bende denedim ama yemiyorlar ekmek kırıntısı çimlenmiş buğday yiyiyorlar

14. Belinay Aksoy

Belinay Aksoy New Member

Beğenileri:
    0
    Pirinç yiyorlar. Balkonumuza kamp kurmuş 2 çift kumrumuz var pirinç veriyorum seve seve yiyorlar.

15. Mehmet Gündoğdu

kutudan çıkardım balkona bıraktım kafasına göre geziyor yanınada dışardan bir kumru gelmiş arkadaş geziyorlar :)

16. Doğukan ŞİMŞEK

benim camın onune kumru yuva yaptı bizimki muhabbet kuşu yemini yiyor ama bana bulgur verme demişlerid hayvanı şişirirmiş ama siz bilirsainizz

17. Mehmet Gündoğdu

Kumruyu balkonda serbest bırakmıştım geziniyordu biraz uyudum kalktığımda yoktu balkonda uçmuş demekki kendine güveni geldi atladı demek saolun yardımlarınız için :D

Sayfayı Paylaş