Karadeniz Pet

Yaralı misafir .

Ercan Uçar

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Herkese selamın eleyküm abiler kardeşler dostlar .

Dün bahçede otururken birden etrafımızda karga ve martı sesleri duyduk ve küt diye bir ses geldi ardından korkuyla bağıran bir canlı sesi o kadar acı acı bağırıyorduki hemen harekete geçtim ve yan bahçeye düşmüş bir sultan papağanı gördüm kuşun zaten kanat çırpıcak hali yoktu hemen gittim ve yakaladım . İşte olay bundan sonra koptu zaten kuşun ayakları var ama basamıyor vucudunun heryerini didik didik ettim herhangi bir kanama yara vs yok ama ne ayaklarının üstüne basabiliyor nede yem yiyor adeta intaar ediyor yemliğin için koydum yemedi kafeste tabana koydum yemedi bende şırınga ile elle besleme kararı alıp bebelac sebzeli püreyle besledim kursağı şişti ama tam anlamıyla besin aldığını düşünmüyorum ve bu canı tekrar kurtarmak istiyorum .

Size sorularım nasıl bir yol izlmeliyim ? Nasıl bir karışım tam anlamıyla bu canın besin almasını sağlar ayakları neden basmıyor kırık değil kontrol ettim daha önce sultan beslemedim o yüzden yavrumu yetişkinmi bilmiyorım ama kuş yem yemiyor önüne dünden beri en az yarım kilo yem koymuşumdur . şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim .

Şuanki hali bu şekilde .

Kardeşim geçmiş olsun. Valla şırıngayla yine prebiyotik takviyesi yap derim. Aklıma gelen o şu anda.

Valla abi elim kolum bağlı kaldı üzülüyorumda böyle olunca inş kurtarıcam ama bana daha kesin bi çözüm lazım . Dün aksam beslerken hırlamıyodu bugün sabah fotoğrafını çekmeye çalışırken hırlıyodu bu bana göre bi gelişme ama daha toplaması lazım .

İnşaallah sayende eskisi gibi gelisecektir benim de tecrubem yok inşaallah yine sağlığına kavuşur

Valla abi elim kolum bağlı kaldı üzülüyorumda böyle olunca inş kurtarıcam ama bana daha kesin bi çözüm lazım . Dün aksam beslerken hırlamıyodu bugün sabah fotoğrafını çekmeye çalışırken hırlıyodu bu bana göre bi gelişme ama daha toplaması lazım .

Papağan okulu diye bir site var. Ve onun facebookta sayfası var. Lütfen hemen irtibata geçiniz. Bu tip vakalarla ilgileniyorlar. Herhangi bir ücret talep etmiyorlar diye biliyorum. Facebooktan hemen mesaj atın size döneceklerdir. Ama lütfen çabuk hareket edin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:28 -->-> Daha önceki mesaj 12:28 --

https://m.facebook.com/profile.php?id=216815888357950

Facebook linki burada

İnşaallah sayende eskisi gibi gelisecektir benim de tecrubem yok inşaallah yine sağlığına kavuşur

İnş üstad elimden geleni yapıcam . Bugün nişasta bebe bisküvisi falan aldım eve gidince bir karışım yapıp vitamin takviyesiyle beraber tekrar elle beslicem umarım kurtulur .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:02 -->-> Daha önceki mesaj 13:05 --

Papağan okulu diye bir site var. Ve onun facebookta sayfası var. Lütfen hemen irtibata geçiniz. Bu tip vakalarla ilgileniyorlar. Herhangi bir ücret talep etmiyorlar diye biliyorum. Facebooktan hemen mesaj atın size döneceklerdir. Ama lütfen çabuk hareket edin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:28 -->-> Daha önceki mesaj 12:28 --

https://m.facebook.com/profile.php?id=216815888357950

Facebook linki burada

Valla cansu hanım sayfalarına yazdım ama henüz geri dönen yok malesef.

İnş üstad elimden geleni yapıcam . Bugün nişasta bebe bisküvisi falan aldım eve gidince bir karışım yapıp vitamin takviyesiyle beraber tekrar elle beslicem umarım kurtulur .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:02 -->-> Daha önceki mesaj 13:05 --

Valla cansu hanım sayfalarına yazdım ama henüz geri dönen yok malesef.

Onlar da çalışan okuyan kişiler. Sayfalarına girince göreceklerdir muhakkak. Insallah yardımcı olabilirler

Ahh yavrum. :(

Felç falan mı oldu acaba neden hareket edemiyor.

Ahh yavrum. :(

Felç falan mı oldu acaba neden hareket edemiyor.

çocuklar karganın ağzında falan diyolardı bilmiyorum ne kadar doğru. Kuşun bir evden kaçtığını düşünüyorum Felç olsa herhalde uçamazdı kimbilir kimin kuşuydu . Yakaladığımda baya halsiz kursağı boştu belkide saatlerce dışarda kaldı acaba diyorum karga martı kovalarken kendini duvara vurduğu içinmi böyle oldu :confused: Umarım düzelir gelişmeleri burdan aktarıcam .

Arı mama var altı tahıllı olan onu alın en azından tahıl karışımı var içinde, bebe bisküvisi ile karıştırıp sıvılaştırarak verirsiniz. Ben hasta kuşları beslerken bu karışımı veriyorum

Bu kuşa karga ve martılar saldırmış bizim bir akrabanın kuşunun da parmaklarını karga yemişti balkonda bıraktıkları için çok üzücü bir durum

Geri