Karadeniz Pet

yaralı muhabbet kuşu

• Konbuyu başlatan feslegen-özlem-88
  • Başlangıç tarihi
F

feslegen-özlem-88

Guest
İyi günler.. Eve geldigimde kuşumun yaralı olduğunu farkettim..sanırim kafese ya da başka bir yere takilmis ve göğüs kafesi hizasi kanamis. Epey de kan kaybetmiş .elime aldigimda kanayan yerinde küçük bir kemik gördüm durumu ciddi sanirim.. Ama hareket de edebiliyor yemini de yedi..İlik suyla kanayan yeri temizlemeye calistim.. Sonrada havluya sarip kafesin içine koydum şuan uyuyor.. Veterinere götürme imkanim yok.. Yara kendiliğinden iyileşir mi başka neler yapabilirim..

Hocam Belki KocaKarı İlacı Olacak ama Kantören Yağı Sür Yarası Daha Çabuk İyileşir Şayet Ben Çoğu Hayvanıma Öle Yapıyordum Kuşlarda Daha Öle birşey olmadı inş olmazda şayet olursa yaparım bende ama dediğim gibi yarayı çabuk iyileştirme özelliği var kantören yağı insanlar bile kullanıyor zararı olmaz faydası olmasada emin olun..geçmiş olsun

Tamam o zaman deneyeyim kantören yagini ilk defa duydum
.. Çok tesekkur ederim umarim iyileşir...

Kantören dediğiniz kantaron olmasın :)
Burda Kantaron Yada Kantören Kelimesinin hangisi doğru diye tartışmıyoruz sitemizdeki bi arkadaşımıza yardım etmek istiyoruz sadece çabamız bu insanların hatalarını yada yanlış yazılmış kelimelerini yüzüne vurarak zevk duyan insanlar gibi birde gülümsemeniz yokmu beni deli ediyor.. Cahilliğine veriyorum Çok biliyorsan sen Yardımcı ol bizede ihtiyaç kalmasın

Burda Kantaron Yada Kantören Kelimesinin hangisi doğru diye tartışmıyoruz sitemizdeki bi arkadaşımıza yardım etmek istiyoruz sadece çabamız bu insanların hatalarını yada yanlış yazılmış kelimelerini yüzüne vurarak zevk duyan insanlar gibi birde gülümsemeniz yokmu beni deli ediyor.. Cahilliğine veriyorum Çok biliyorsan sen Yardımcı ol bizede ihtiyaç kalmasın

Çok fazla takılmamak lazım böyle şeylere. Düzeltmek iyidir. Dalga da geçilmemiş üstelik. Kızmaya gerek yok.

Açık yaralar Batikon ile temizleneblir. Pamuklu çubuk ile yara üzerine ve kenarlarına sürülebilir.

Güldüm :):)

Kantören yağı dersen anlamaz lokmanlar Kantaron Yağıdır kendisi denenebilir. Bizzat açık yaralarda bende kullandım ve faydasını gördüm ottur sonuçta çok fazla bartmamak şartı ile kulak çöpünün ucuyla sür bakalım zarar gelmez.

Geri