petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yaralı Muhabbet Kuşumu Yıkamak İstiyorum Yardıma İhtiyacım var...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve C.ecer41 tarafından 11 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. C.ecer41

C.ecer41 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar 07.02.2015 tarihi cumartesi akşamı kuşum kafasinde kanadının altından yaralanmış kanaması vardı, pazar günü eczaneden batikon alarak yarasını temizledim ve pazartesi ve salı günü de kantoron yağını yarasına sürdüm ama şu anda kuşum çok pislenmiş durumda tüyleri yapıştı birbirine ve ben kuşumu yıkamak istiyorum. Yarası olduğu için yıkamamın bir sorunu olur mu? kendisi banyoluğa girmiyor bir türlü sprey yaparak yıkıyordum daha önceleri ondan da cok hoşlanmıyor. Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    Şimdiden teşekkür ediyorum...

2. exedll

exedll New Member

Beğenileri:
    0
    koskoca forumda su soruya bi yanıt veren olmadımı aynı sorun bendede

3. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Ev kusu pislenmiyor. Sadece yazin yikanabilir. Kafesine banyoluk asin ihtiyaci varsa yapar.

#3 KORDON, 12 Nisan 2015
    Son düzenleme: 12 Nisan 2015
  4. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Siz sadece yazın mı yıkanıyorsunuz? Kuşlar sadece pislendiği için değil vücudundaki nem ihtiyacının karşılanması için de yıkanması gerekir. Yıkanması yaraya zarar vermez. Ama ben bu durumdaki kuşu spreylemek yerine tüylerine zarar vermeden ıslak pamukla hafif silerek yıkardım.

5. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Neden polemik yaratmaya calisiyor ve bilgiclik tasliyorsunuz? 2 yilda bir yikaniyorum var mi sikinti? Ihtiyaci varsa zaten anliyosunuz. Hayvan sulukta yikanmaya calisiyor. O zaman da kafesine banyoluk asarsiniz o kadar!

6. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Ben polemik yaratmaya çalışmıyorumki. Alaka kumanızı sağlamaya çalışıyorum. Bilgiçlik de taslamıyorum ama doğru bildiğimi söylüyorum. Siz 2 senede bir yıkanabilirsiniz ama o kuşun vucudunun neme ihtiyacı var bunu söylemeye çalışyorum. Ayrıca her kuş yıkanmayı sevmez. Bu da karakter meselesi. Sevmeyen kuşları da fısfıslamak gerekiyor.

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Bence sprey ile yıkayın avuclayip yikamayin

8. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    Bu gun sirkeli su ile fisfis la yikadim hepsini:)

9. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun. Merak ettim de cevaplarsanız sevinirim. Kantoron yağı ne işe yarıyor? Bir de yağ kalıntıları spreyleyince geçti mi?

10. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75

Sayfayı Paylaş