petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yarasa mı ? muhabbet kuşu mu ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve SefaKaraa tarafından 6 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. SefaKaraa

SefaKaraa Guest

herkese iyi akşamlar. yaklaşık 2 ay önce aldığım yavru kuş geceleri kafesin üst kısmına tırmanıyor. sabaha kadar bu şekilde asılı kalıyor. neden bu şekilde davrandığını anlayamıyorum. eve ve bize alıştı. gelip kafamıza, omzumuza bacağımıza konuyor. yemek yerken sofraya geliyo elimizden yeşillik yediriyoruz. herşey normal. ama bu soruna bir çözüm bulamadım.ilk zamanlar indirip tüneğe koydum. yine çıkıyodu.sonra bıraktı belki indireyeceğimi öğrenir çıkmaz. ama yine çıkıyor.ve dışarıya çok alıştı.sadece yem yemek için kafese sokuyoruz. tokken kafese yaklaştırınca uçuyo. yemi yeyip doyunca ordan oraya zıplıyo kafeste.
    buyrun fotoğraflar.
    [​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

2. Oğuz Yalçın

Oğuz Yalçın New Member

Beğenileri:
    0
    hocam başlığa çok güldüm yahu :)
    umarım bir çaresini bulursunuz sizin haylaz yarasanın :D

3. Emre AVCI

Emre AVCI Guest

Kuşu özgür bırakma şansınız varsa kapısını hep açık bırakın böyle şeyler yapmaktan vazgeçiktir dışarı çıkmak istiyor

4. SefaKaraa

SefaKaraa Guest

ya acıyorum vallahi. geceleri ben uyuyamıyorum öyle duruyo ya havada. huzursuz oluyorum. kafesde korkacağı bişeyde yok. sabah hava aydınlanınca iniyo tüneğe. deli midir nedir :D

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  6. SefaKaraa

SefaKaraa Guest

hocam kuşu gece kafesin üstüne bırakacam da. korkuyorum gece uçmak ister felan biyere çarpar diye. çünkü tv açık-ışık kapalıyken uçmaya çalışıyo konacak yer bulamıyo havada sürekli uçuyo. bu gece bi deneyelim bakalım.

7. Emre AVCI

Emre AVCI Guest

Yok geceleri uçmazlar pek benim kuşta böyle yapiyor sizinki gibi asılmıyorda kafesin kapısı kapalı olunca en tepesine çıkıp kendini asıyor benim kapı hep açıktır gece girer sabah çıkar

8. SefaKaraa

SefaKaraa Guest

tül vardı korkuyodur diye tülüde çıkardım. kafesi ve tüneği biraz daha yükselteyim bakalım.

9. Okan Tufan

Okan Tufan Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Hocam özel olmazsa istanbul Eyüp civarında mı oturuyosunuz

10. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Benim yavru kusumda ayni seyleri yapiyor , ters ters tirmaniyor , sirt ustu yatiyor , yeni nesiller :)

11. Emre AVCI

Emre AVCI Guest

Gençleri tutmak mümkün değil hep hızlı :D

12. SefaKaraa

SefaKaraa Guest

sefaköy'de oturuyorum. küçükçekmece. şimdi tüneği yukarı çektim. sağa sola bakıyo. bu geceyi atlatalım bakalım. elimi uzatıyorum indirmek için elimi gagalamaya çalışıyo. durumundan memnun mudur nedir :D

13. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    normal bır hareket bır sure sonra vazgecer bazıları vazgecmıyor bendekılerdenbır tanesı hala asılı uyuyor

14. SefaKaraa

SefaKaraa Guest

tüneği yukarıya yaklaştırdım. şuan sıkıntı yok gibi gözüküyor. normalde tüneğe indiriyodum arkamı dönünce tıkır tıkır ses geliyodu bi bakıyodum köşelere tırmanmış. inşallah normale döner :)

15. burakomurtak

burakomurtak New Member

Beğenileri:
    0
    belki kafes alçakta duruyorsa o yüzdendir. ya bilmesem benim kuş sanıcam aynı tavırlar tıpkı aynısı hatta bende hareketleri yüzünden sincap koydum adını ^^ benimkide salıncagını düşürüyo asıyorum başında bekleyince kafeste duruyo kapısı açık tabi sürekli rahat hayvan oturuyorum çatırdı sesi geliyo bi bakıyorum kafesin üstünde salıncagı çıkarmış bunu günlerce yaptı takip ettimde öğrendim yoksa salıncak kendi düşüyo içerde çarpıyo falan sanıyorum ben yaramazlık benimkindeymiş neyse bantladım sonra salıncagı :D

16. Sertaç Arslan

Beğenileri:
    9
    Kafrsinizi daha yüksek yere kpyabilirsiniz kuşlar yukarıda kendilerini daha güvende hissederler.

Kafes ve tüneği daha yukarı bir yere koyarsanız bu durum değişebilir.

Maşallah kuşunuza.

17. selcukiyet

selcukiyet Member

Beğenileri:
    0
    Hocam tam 3 dakikalık başlığa ve kusun resimlerine gülüyorum. 10 numara olmuş başlık :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

18. SefaKaraa

SefaKaraa Guest

Bu fotoğrafı eve gelenlere gosterdigimde onlarda çok gülüyor :) yanına es aldık şimdi düzeldi :D

19. selcukiyet

selcukiyet Member

Beğenileri:
    0
    10 numara çok kaynak insana yakın bir kuşa benziyor ama. MASAALLAH diyorum yani.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

20. SefaKaraa

SefaKaraa Guest

Arada mevzu yapsakda perdelerini kaldirinca kedi gibidir :D ısırmaz ama ısırınca kafa atasim geliyo :)

Sayfayı Paylaş