Karadeniz Pet

yarasa mı ? muhabbet kuşu mu ?

• Konbuyu başlatan SefaKaraa
  • Başlangıç tarihi
S

SefaKaraa

Guest
herkese iyi akşamlar. yaklaşık 2 ay önce aldığım yavru kuş geceleri kafesin üst kısmına tırmanıyor. sabaha kadar bu şekilde asılı kalıyor. neden bu şekilde davrandığını anlayamıyorum. eve ve bize alıştı. gelip kafamıza, omzumuza bacağımıza konuyor. yemek yerken sofraya geliyo elimizden yeşillik yediriyoruz. herşey normal. ama bu soruna bir çözüm bulamadım.ilk zamanlar indirip tüneğe koydum. yine çıkıyodu.sonra bıraktı belki indireyeceğimi öğrenir çıkmaz. ama yine çıkıyor.ve dışarıya çok alıştı.sadece yem yemek için kafese sokuyoruz. tokken kafese yaklaştırınca uçuyo. yemi yeyip doyunca ordan oraya zıplıyo kafeste.
buyrun fotoğraflar.
wzB78g.jpg
[/url][/IMG]

xRP5yj.jpg
[/url][/IMG]

hocam başlığa çok güldüm yahu :)
umarım bir çaresini bulursunuz sizin haylaz yarasanın :D

Kuşu özgür bırakma şansınız varsa kapısını hep açık bırakın böyle şeyler yapmaktan vazgeçiktir dışarı çıkmak istiyor

ya acıyorum vallahi. geceleri ben uyuyamıyorum öyle duruyo ya havada. huzursuz oluyorum. kafesde korkacağı bişeyde yok. sabah hava aydınlanınca iniyo tüneğe. deli midir nedir :D

Kuşu özgür bırakma şansınız varsa kapısını hep açık bırakın böyle şeyler yapmaktan vazgeçiktir dışarı çıkmak istiyor

hocam kuşu gece kafesin üstüne bırakacam da. korkuyorum gece uçmak ister felan biyere çarpar diye. çünkü tv açık-ışık kapalıyken uçmaya çalışıyo konacak yer bulamıyo havada sürekli uçuyo. bu gece bi deneyelim bakalım.

hocam kuşu gece kafesin üstüne bırakacam da. korkuyorum gece uçmak ister felan biyere çarpar diye. çünkü tv açık-ışık kapalıyken uçmaya çalışıyo konacak yer bulamıyo havada sürekli uçuyo. bu gece bi deneyelim bakalım.

Yok geceleri uçmazlar pek benim kuşta böyle yapiyor sizinki gibi asılmıyorda kafesin kapısı kapalı olunca en tepesine çıkıp kendini asıyor benim kapı hep açıktır gece girer sabah çıkar

Hocam özel olmazsa istanbul Eyüp civarında mı oturuyosunuz

Hocam özel olmazsa istanbul Eyüp civarında mı oturuyosunuz

sefaköy'de oturuyorum. küçükçekmece. şimdi tüneği yukarı çektim. sağa sola bakıyo. bu geceyi atlatalım bakalım. elimi uzatıyorum indirmek için elimi gagalamaya çalışıyo. durumundan memnun mudur nedir :D

tüneği yukarıya yaklaştırdım. şuan sıkıntı yok gibi gözüküyor. normalde tüneğe indiriyodum arkamı dönünce tıkır tıkır ses geliyodu bi bakıyodum köşelere tırmanmış. inşallah normale döner :)

belki kafes alçakta duruyorsa o yüzdendir. ya bilmesem benim kuş sanıcam aynı tavırlar tıpkı aynısı hatta bende hareketleri yüzünden sincap koydum adını ^^ benimkide salıncagını düşürüyo asıyorum başında bekleyince kafeste duruyo kapısı açık tabi sürekli rahat hayvan oturuyorum çatırdı sesi geliyo bi bakıyorum kafesin üstünde salıncagı çıkarmış bunu günlerce yaptı takip ettimde öğrendim yoksa salıncak kendi düşüyo içerde çarpıyo falan sanıyorum ben yaramazlık benimkindeymiş neyse bantladım sonra salıncagı :D

Kafrsinizi daha yüksek yere kpyabilirsiniz kuşlar yukarıda kendilerini daha güvende hissederler.

Kafes ve tüneği daha yukarı bir yere koyarsanız bu durum değişebilir.

Maşallah kuşunuza.

Hocam tam 3 dakikalık başlığa ve kusun resimlerine gülüyorum. 10 numara olmuş başlık :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bu fotoğrafı eve gelenlere gosterdigimde onlarda çok gülüyor :) yanına es aldık şimdi düzeldi :D

10 numara çok kaynak insana yakın bir kuşa benziyor ama. MASAALLAH diyorum yani.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Arada mevzu yapsakda perdelerini kaldirinca kedi gibidir :D ısırmaz ama ısırınca kafa atasim geliyo :)

Geri