Karadeniz Pet

Yardım( 6 ay sonra burun akıntısı kesildi ama başka bir sorun var)

Fındık - Fıstık

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar, daha önce de bu konuda yazmıştım. Benim kuşumun 2013'ten beri hatta daha önceden beri durmadan burnu akıyordu ama bugün Tylan tedavisinin 5'inci günündeyim ve kuşumun burun akıntısının kesildiğini görüyorum. Yeni sümük gelmiyor ve burnunda hiçbir kıpırdanma yok, herhangi bir akıntı kalmamış. Fakat sorun şu: Uzun zamandır burnu filan akıyor diye sanırım kalıcı kronik bir astım oluştu. Nefes alırken kuyruğunu çok fazla sallıyor. ''Çip çip'' gibi sesler çıkarıyor, bilirsiniz. İşte solunum yolunda problem devam ediyor burun akıntısı kesilse de. Ki en büyük dileğim burun akıntısının kesilmesiydi, gördüğüm kadarıyla o kesildi ama işte nefes alırken ciddi problemi var ve bu yüzden ara sıra uyukluyor ve nefes alırken boynunun sağa doğru olan kısmı ara sıra şişip iniyor yani pompalanıyor gibi geliyor bana. Bu durum başka bir hastalığa mı işaret ediyor? Yoksa kronik astım mı? Tylan tedavisini 3-4 gün daha uzatmak istiyorum, bu şekilde çözülür mü sorun? Yoksa solunum sisteminde, boğazında bir virüsten, mantardan filan mı şüphelenmeliyim?

Geri